Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Стовпчастий фундамент з буту

ᐉСтовпчастий фундамент з буту

Однією з перших споруд, які зводяться на ділянці, є господарська будівля або просто сарай. Вона необхідна для складання матеріалів та інструментів, проживання бригади робітників-будівельників.

постройка сарая

Як можна заощадити, зрозуміло, що без шкоди для якості, при будівництві сараю?

Відносно дешевий вид фундаменту, для якого необхідна мінімальна кількість матеріалів - фундамент складається з окремих стовпчиків. Такий фундамент називається столбчатим.

Фундаменти такого типу можна влаштовувати в будинках зі стінами наступної конструкції:

  1. з каркасними стінами, що складаються як з дерев'яних стійок, так і з цегляних колон і заповнювач між ними,
  2. в будівлях з рублених стін,
  3. в легких малоповерхових будівлях, з цегляними, газобетонними або шлакоблочна стінами. При цьому по стовпах фундаменту необхідно передбачити влаштування армованих перемичок.

Слід врахувати, що план будинку повинен бути простої форми. При порізаному плані окремі стовпи фундаменту можуть з'єднатися в суцільну стрічку і економії не вийде.

Найпростіший фундамент складається з окремих бутових каменів. Камені укладаються на поверхню або з незначним заглибленням у землю. Такий фундамент допускається застосовувати для господарських будівель з каркасними або рублених стін. Камені укладаються під кути будівлі, а так-же в місці перетину стін. При значній відстані між стінами камені укладають і безпосередньо під стіни. Для опор використовуються великі валуни, уламки залізобетонних конструкцій та інші "елементи" які є у вашому розпорядженні.

Для виготовлення стовпів фундаменту можна використовувати бутовий камінь.

изготовление столбов фундамента


Див.мал. 1. Для кладки раціонально застосувати цементний розчин. Забирка між бутовими стовпами робиться з бутового каменю, керамічної цегли, бетонних блоків. Забирки не слід пов'язувати з кладкою фундаментних стовпів. Більш навантажені бутові стовпи можуть дати велику осадку, ніж забирка. При кладці стовпів перший ряд каменів слід укласти насухо, підібравши великі плоскі камені. Проостранство між камінням ретельно заповнюється щебенем, трамбується і заливається рідким розчином, який заповнює порожнечі. Вищерозміщені ряди кладки ведуться на більш густому розчині. Бажано витримувати горизонтальність рядів. При виконанні кладки шви між каменями нижніх рядів, слід перекривати камінням верхнього ряду. Перетин стовпів визначається розрахунком. Мінімальний перетин бутового стовпа 55 х 55 см. Товщину забирки, не повинна бути тонше вищерозміщеної стіни. Мінімальна товщина забирки з буту - 30 см. Бутова кладка тонше 30 см стає нестійкою.

Для запобігання підошви фундаменту від попадання атмосферних вод по периметру споруди влаштовується вимощення. Найпростіша вимощення робиться з м'ятою глини і заглиблюється в землю на 10 см. У цоколя вимощення піднімається вище за землю на 15 см. Верхній захисний шар вимощення можна виконати з глінощебня або дерну. Ширина мощення не менше 70 см.

Глибина закладення фундаментних стовпів в непучиністих грунтах не менше 50 см. Якщо на цій глибині не виявиться досить міцного грунту, слід збільшити глибину закладення фундаменту. Замість бутового мурування в нижній частині стовпа (на глибині понад 50 см) можна укласти шар річкового піску і влаштувати піщану подушку.

Використовуючи фундамент з бутових стовпів в рухливих грунтах кладку необхідно починати нижче глибини промерзання грунту. При цьому мінімальна ширина вимощення 1 м.

Про грунты и фундаменти читай ТУТ

Ще статті з будівництва свого будинку читай тут.

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту