Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Питання вибору : каркасний будинок або житло з брусу?

Дерев'яний будинок.

Останнім часом стало модним будувати або купувати дерев'яні будинки з бруса, тому що це екологічний матеріал, краса, індивідуальність. На цьому переваги бруса закінчуються. У людей, що не особливо розбираються в питанні, встає питання вибору : будівництво каркасних будинків або конструкція з цілісного бруса?

Порівняємо дерев'яний будинок з бруса з будівництвом каркасного будинку.

Давайте зараз ми проведемо невелике порівняння і розглянемо переваги і недоліки будівництва каркасних дерев'яних будинків і котеджів з бруса.

Ось список критеріїв, по яких буде зроблено оцінювання:

 1. Естетичність.
 2. Екологічність матеріалу.
 3. Обробка.
 4. Складність спорудження будинку.
 5. Безпека.
 6. Ціна.

Тож, приступимо:

Як показує практика,  дерев'яний будинок з бруса  виглядає, естетичніше, чим побудовані будинки з каркаса. Але не довго. Адже дерево чорніє і постійно потребує догляду. І буває що часу і грошей на підтримання ідеального вигляду не вистачає.

Дерев'яний будинок.

По «чистоті» матеріалу такі дерев'яні будинки однакові. Правда, є один нюанс: якщо будувати з клеєного бруса (брус, що має прямокутну геометричну форму), то екологічність трохи постраждає.

Після будівництва каркасного будинку вам знадобиться обробка, а будинку з бруса її немає, і як би, його відразу можна вводити в експлуатацію. Але це не так...через рік.брус може дати усадку, порепатися. Тому треба чекати доки брус висохне...

Склад стіни дерев'яного будинку з каркасу

Звідси можна зробити висновок, що часу на повне будівництво будинку з бруса піде менше, ніж на каркасний аналог, але це не так. Є деякі складнощі, які треба враховувати при спорудженні будинку з бруса.

Потрібна ідеальна вологість бруса, правильно запилювати і акуратно збирати таку конструкцію. Значить, потрібні висококваліфіковані робітники, які коштуватимуть чималих грошей. Тепловтрати через брус - досить великі, не дивлячись на його ''распіареність''. Велика кількість містків холоду із за специфіки вузлів, теж не дає плюсів брусу.

высококвалифицированные рабочие

Якщо економічність, безпека і енергозбереження для вас над усе, то слід вибирати будівництво каркасного будинку.

Будова з бруса легко займиста, якщо її не обробити антипіреном, у будівництві каркасних будинків, у вигляді утеплювача, застосовується мінеральна вата, а вона сама по собі, дуже погано горить, плюс обробка антипіренами ще сильніше зменшують вірогідність горіння.

Ну а що стосується ціни, то будинок з бруса буде набагато дорожчий, ніж каркасна технологія (мається на увазі Все - матеріал будинків, обробка, утеплення, комуникации + понт самого бруса).

Прийшов час підвести підсумки. Не можна сказати що Обидві технології по-своєму добрі. Будинок з бруса, незважаючи на усі свої принади, виключно естетичні, менш раціональний, в порівнянні з будівництвом каркасних будинків.

 1. Погана теплоізоляція,
 2. Сумнівна якість бруса (якість деревини покаже себе тільки через декілька років після використання).
 3. Складність надійного ущільнення стиків між брусами (від чого взимку в зроблених з колод будинках часто відчуваються не дуже приємні протяги.)
 4. Усихання конструкцій на 6-10% за перший рік (тому до обробки, установки вікон і дверей можна приступати тільки через рік після будівництва)
 5. Зроблені з брусів стіни мають товщину 16-22 см, що недостатньо для нашого клімату.«К» дерев'яної стіни  200мм - 1,27, що нижче нормативу в 2,2 разу. (К - коефіцієнт теплопередачі)
 6. і ще неміряна купа мінусів. 

сомнительное качество древесины

Якщо ви, все ще, віддаєте особисту перевагу будинку з бруса, а не будівництву каркасних будинків - те така будова для вас.

Ну а якщо якість, раціональність і економічність, наближеність до енергозбереження і пасивному будівництву про вас, то каркасний будинок ідеальний варіант.

Детальна стаття про порівняння матеріалів в тому числі і дерев'яний будинок  "З чого побудувати будинок - і як не шкодувати про це"

Ще про будівництво каркасного будинку своїми руками читайте ТУТ

Як продовжити життя дерев'яного будинку

ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
Cертифікований архітектор
Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту