Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Продовжимо життя каркасного будинку

Каркасний будинок - продовжуємо експлуатацію

Прийнято думати що використати каркасний будинок можна в середньому 50 років. Хочете довше? У розвинених країнах всюди зустрічаються каркасні будинки яким більше 100 років. Давайте розглянемо, як цього добитися. Існує два типи каркасних будинків : каркасні будинки фабричного виготовлення(складання здійснюється на місці), і каркасні будинки індивідуального виготовлення(панелі монтуються на місці).

Принципи довголіття (стійкості)

Для того, щоб каркасний будинок служив довго, треба додавати для цього зусилля і під час будівництва, і під час експлуатації.

Основою вдалого будинку є фундамент, причому важливо враховувати який ґрунт поверхні, міру вологості, чи є присутнім нахил. Від того, який будинок ви вирішили побудувати, залежатиме, який фундамент вам треба робити. Так, наприклад одноповерховий будинок передбачає бетонну подушку, якщо поверхів більше, то використовують стрічковий фундамент.

фундамент каркасного дома

Окрім фундаменту важливу роль грає каркас стін — це можна сказати скелет вашого будинку, а відповідно економити на нім не можна. Як правило для каркасного будинку рекомендують міцну деревину хвойних. Важлива міра вологості дерева (не більше 18%). Пиломатеріали радимо обробляти антисептиком. Деревину захищаємо від опадів, оскільки гнилий каркас довго не прослужить.

каркас стен каркасного дома

Наступним важливим моментом є обшивка стін. Тут необхідно дотримуватися технології гідро і пароізоляції. Оскільки волога, потрапляючи в структуру будинку сприяє псуванню каркаса, що веде за собою появу грибка, осідання утеплювача.

Вентиляція каркасного будинку схожа з вентиляцією в цегляному будинку. Від підвищеної вологості в кухні і санвузлах врятує примусова вентиляція. Систему повітрообміну можна купити готову(дорожчання будови на 1500-2000 у.о.) а можна замовити індивідуально. Є фірми, які спеціалізуються на установці і обслуговуванні вентиляційних установок. Система вентиляції з рекуперацією тепла не лише підвищить комфорт проживання у будинку але і заощадить ваші гроші.

Вентиляция каркасного дома

Що стосується модульних(фабричних) систем, то вони відрізняються від інших каркасних будинків тим, що фірма-виробник панелей відповідає за їх якість(гарантія 5-10 років).

Будівництво каркасного будинку не є складним, але це зовсім не означає, що він поступається за якістю цегляній будові. Головне використати якісні матеріали і наслідувати технологію. Зате ремонт каркасного будинку обійдеться набагато дешевше, ніж відремонтувати цегляну будову.

Про будівництво каркасних будинків читайте ТУТ

Читай статтю з чого почати будівництво свого будинку

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту