Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Каркасні будинки своїми руками

Побудувати будинок можна маючи невелику фінансову подушку, трохи вільного часу і величезне бажання жити в своєму будинку. Будівництво власного будинку це, іноді, єдиний спосіб отримати своє незалежне житло. Отже.

Каркасні будинки

Про будівництво каркасних будинків власноручУ нашому випадку рішення про будівництво каркасного будинку своїми руками прийшло після прорахунку вартості будівництва традиційним способом. Подужати будівництво цегельного будинку в вихідні дні і після роботи здавалося нереальним і безперспективною завданням. З однієї простої причини, тягати важкі цеглу і бетон після трудового дня заняття по ефективності сумнівне. Інша справа відпиляти пару дощок циркулярною пилкою і забити пару цвяхів. Та й вартість фундаментів для каркасного будинку виглядала на порядок привабливіше ніж для цегляного. Після складання попереднього кошторису відразу стало ясно що якщо будувати будинок з цегли сил вистачить максимум на 40 м2 що для сім'ї з 4-х чоловік замало. Розрахунки також показали що якщо будувати самому легкий будинок то можна заощадити близько 20 тис доларів. Робочих планувалося наймати тільки в крайніх випадках, коли роботу потрібно закінчити швидко. В інший час будувати своїми руками.

Тоді - каркасний будинок під ключ обійдеться нам в 35 тис доларів

Про енергоефективність в той час особливо не думали, але час ще раз показало що рішення про будівництво будинку з дерев'яного каркаса було єдино вірним.

Виходячи з таких міркувань я став підшукувати ділянку поруч з Києвом. Благо ціни в 2006 році були адекватні. І ось серпні місяці попалося місце від якого ми не змогли відмовитися. Зібравши по засіках всі ресурси ми придбали ділянку 6 соток в дачному кооперативі в 6 км від Києва.

Проекти каркасих будинків->ТУТ

Будуємо будинок 121 м2 своїми рукамиПісля розчищення багаторічних чагарників приступили до планування свого будинку. За основу була обрана концепція невеликого мансардного будинку з трьома спальнями, кухнею і вітальні. За розмірами це повинен бути будинок в якому є все необхідне але без надмірностей. Максимальний проліт при використанні стандартних розмірів бруса - 4,2 м. Стандартні перетину дощок 50 * 150 мм для каркаса і крокв, 100 * 200 для балок перекриття. Фундаменти бетонні стовпчасті з монолітним цоколем. Підлога першого поверху з дерев'яних балок з технічним підпіллям.

Так народився проект першого каркасного будинку "Паша" 121 м2.

Це був перший пілотний будинок з дерев'яного каркаса в нашій практиці.

Після вивчення декількох підручників з каркасного домобудівництва і переговорів з усіма знайомими будівельниками я кілька місяців витратив на те щоб намалювати 3Д модель каркаса, опрацювати вузли і всі стики дощок у віртуальній моделі.

Проектування дерев'яного каркасу

Каркас будинку 3D

Забігаючи вперед можу сказати що такий підхід сильно спростив процес будівництва і заощадив будівельні матеріали. Адже ми обійшлися без переробок і виправлення недоліків.

Спочатку будівельний паспорт

Отримання будвівельного паспортуНаступним етапом стало складання проектної документації для отримання будівельного паспорта та дозволу на будівництво. Проектні напрацювання вже були готові і через місяць, в жовтні 2006 був отримано офіційний дозвіл на будівництво будинку.

Для економії коштів було прийнято рішення про закупівлю пиломатеріалів з свежеспіленного лісу і складування їх для природної сушки. Що і було зроблено. Торці балок були пофарбовані для захисту від деформації. Старт збірки каркаса був запланований на червень 2007 року. 6 місяців це достатній термін для попереднього сушіння.

сушка лісу перед будівництвомСушка лісу перед монтажем

Попереду була зима для того щоб зібратися з силами, закінчити всі проектні та підготовчі роботи. І 8 березня 2007 року офіційно стартувало будівництво.

Насамперед, ми привезли на дільницю попередньо підготовлений для збірки туалет і урочисто його встановили в кутку ділянки.

С чого почати будівництво

Як відбувалося будівництво каркасного будинку своїми руками дивіться далі

Покрокове будівництво каркасного будинку

Якщо ви хочете побудувати будинок за мінімальні кошти і хочете знати як це правильно зробити те звертайтеся до нас. Ми допоможемо вам з проектуванням вашого каркасного будинку. А також допоможемо його побудувати в Києві або Київській області.

Читайте ще про:

Будівництво власного будинку своїми руками з чого почати

Про енергоефективну реконструкцію

Будівництво з СИП панелей

Як побудувати енергоефективний будинок.

Дивіться наші проекти будинків ТУТ.

PS Практично кожен з наших проектів може бути адаптований для будівництва з дерев'яного каркаса або SIP панелей.

Ще про будівництво каркасних будинків читай тут

Як ми будували великий каркасний будинок взимку дивись тут