Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Поради з будівництва каркасного будинку

Каркасний будинок своїми руками.

Чи можливо швидко і недорого побудувати будинок своїми руками?

Звичайно можна! І тільки на одному прикладі ми розповімо, як це зробити.

Наш проект називається "Пухівка". Це невеликий двоповерховий будинок з мансардою, загальною площею 69 кв. м, з можливістю розширення з часом. Проект добре підходить для будинку в селищі або на дачній ділянці.

проект "Пуховка" 

Етапи роботи представлені на фотографіях. Як видно, на фотографії - готовий і вже придатний для заселення будинок, не вистачає лише красиво оформленого дерев'яного ганку.

готовый и уже пригодный для заселения дом 

Каркасні будинки часто вигідніше будувати за типовими проектами - вони дешевші індивідуальних. У нашому випадку головним для майбутніх господарів були функціональність і помірна вартість.

Незважаючи на невелику житлову площу будинку, 45 кв. м, він дуже зручний. На першому поверсі розташовані: передпокій, де встановлюється газовий котел; кухня-їдальня, достатня для 4-5 чоловік; санвузол і душова кабіна.

небольшая жилая площадь дома, 45 кв. м

На другому поверсі, в мансарді - дві спальні по 11 кв. м, а також містка вбудована шафа. Тут можна зберігати сезонні речі і все необхідне. Поруч - комора і туалет.

На втором этаже, в мансарде - две спальни по 11 кв. м 

До бічних фасадах будинку з однієї або двох сторін згодом, швидше за все, будуть прибудовані кімнати, і тоді площа будинку збільшиться до 105 кв. м.

Фундамент

Фундамент 

Будинок за цим проектом виходить легким завдяки використанню каркасних конструкцій. Тому тут не потрібен суцільний фундамент. Фундамент зробили з окремих стовпів, які зводяться дуже швидко і при цьому економляться матеріали.

Стовпчастий фундамент приблизно на 70% дешевше стрічкового. Високий цоколь необхідний, щоб оберегти будинок від весняного підтоплення. Тому його підняли над землею на 90 см. Простір цоколя заклали шлакоблоками.

Дерев'яний каркас

Деревянный каркас 

Наступний етап після завершення фундаменту - установка дерев'яного каркаса. Найважливішим моментом тут буде правильний вибір деревини. Дерево має бути якісним, а головне, добре просушеним. У цифрах це означає: вологість не більше 14%.

Деревина для будівництва каркаса будинку просякнута речовинами, що перешкоджають гниттю і горінню.

При закупівлі лісу обов'язково зверніть увагу на супровідні документи. Під час будівництва цього будинку стався неприємний випадок: був куплений ліс за дуже вигідною ціною, але господарі не подбали про правильне оформлення документів. По дорозі на будівництво деревину конфіскували. Довелося звернутися у фірму з ліцензією на даний вид діяльності, з хорошою репутацією. Компанія надала і якісний ліс, і всі необхідні документи. Ціна була розумною, але не найнижчою. Приказка "Скупий платить двічі", на жаль, актуальна в наші дні.

Стіни і покрівля

Після установки дерев'яного каркаса можна було приступати до складання стін. Для кращої теплоізоляції було вирішено застосувати мінеральну вату. "Листковий пиріг" стін складався з зовнішньої OSB-плити, потім - шар вітрозахисту, мінеральна вата, пароізолірующую шар і, нарешті, внутрішня сторона - дерев'яна вагонка, замість якої може бути використаний гіпсокартон.

Вітрозахисну плівку необхідно надійно закріпити на каркасі, адже утеплювач - волокнистий, що продувається матеріал і тому повинен бути одягнений в "шкіру" - плівку. За аналогією можна згадати, як в прохолодну погоду люди надягають м'який і теплий вовняний светр, а зверху - куртку-вітровку, щоб зберегти тепло.

 слой ветрозащиты 

Вітрозахисна плівка укладається також на крокви. Важливо, щоб вона пропускала водяна пара. Далеко не всі плівки, представлені сьогодні на ринку, володіють цією властивістю.

Щоб волога, що накопичилася під плівкою, могла випаровуватися без труднощів, треба набити рейки на каркас поверх плівки. Так забезпечується повітряний простір, яке може бути насичене водяною парою. На ці рейки встановлюють OSB-плити.

 устанавливают OSB-плиты

В даному проекті була обрана обшивка OSB-плитами, але можна використовувати ряд інших, цілком гідних матеріалів. Для зовнішньої обшивки широко використовуються магнезитові плити, фанера, дошка обріза і інші види матеріалів.

Після установки зовнішньої обшивки між стійками каркаса зсередини закріпили утеплюючий шар - базальтову вату. Цей надійний, негорючий і екологічно чистий утеплювач необхідно ізолювати від попадання вологи. Для цього, за інструкцією, з внутрішньої сторони будинку, його закривають пароізоляційної плівкою.

За бажанням господарів будинку внутрішні стіни можна обшити гіпсокартоном. Але в даному випадку було вирішено застосувати обшивку дерев'яною вагонкою. Електропроводка укладається в простір між каркасом і вагонкою, дерев'яну вагонку встановлюють і покривають лаком.

Перекриття і сходи зроблені з дерева високої якості.

Із зовнішнього боку стіни будинку покриті вініловим сайдингом, а для покрівлі використовувався ондулін - єврошифер. Обидва ці матеріалу дозволяють вибрати широку гаму кольорів, і ваш будинок з першого погляду буде відрізнятися від сусідніх.

 стены дома покрыты виниловым сайдингом

Сайдинг - недорогий і максимально зручний в експлуатації матеріал. Його не треба нічим обробляти і легко відмити звичайною водою. При невеликих механічних пошкодженнях досить поміняти лише кілька планок.

Ондулін на покрівлі не буде гриміти від сильного вітру, крім того, він пом'якшує все звуки. Якщо по даху стукає дощ, а ви відпочиваєте в мансарді, цей звук не здасться вам занадто гучним. Ондулін для даху та сайдинг для зовнішніх стін - довговічні і надійні матеріали.

Проекти каркасних будинків дивись ТУТ

Ще статті з будівництва свого каркасного будинку читай тут.

Фотоотчет как построить каркасный дом своими руками смотри тут

ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
Cертифікований архітектор

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту