Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Як уникнути помилок при розміщенні будинку на ділянці.

Де розмістити будинок на ділянці.

У статті проведено аналіз трьох прикладів розміщення будинку на ділянці.

Приклад №1. Як робити не потрібно.

На власній ділянці 10 соток господарі вирішили побудувати такий невеликий будиночок розмірами 8 х 4м. Для того, щоб залишити якомога більше місця для городу будиночок вирішили засунути максимально в кут ділянки. Сказано зроблено.

kak_razmestit_dom

На ділянці сусідів працювала бригада будівельників. Господарі вирішили скористатися вдалим збігом обставин, домовилися з робітниками і вони їм "по швидкому" залили фундамент. А потім, також "по швидкому" спорудили будиночок.

kak_razmestit_dom

Здавалося, що все в порядку. Адже ділянку власний, що хочу, те і роблю.

Однак виявилося, що для того щоб отримати право власності потрібно оформити документи на будинок. А з цим виникли проблеми.

При швидкісний заливці фундаменту господар допустив ряд помилок.

1. Будинок розмістили занадто близько до лінії електропередач. В даному випадку відстань від проводів до будинку повинно було бути не менше 10 м.

2. Будинок поставили дуже близько до межі ділянки. Від будинку до кордону всього 0.5м.Мінімальное відстань згідно ДБН повинно бути не менше 1 м, а якщо з боку вулиці є «червоні лінії обмеження забудови», то не ближче "червоної лінії".

Виправити такі помилки, не зруйнувавши будинок, неможливо.

З'явилися вони бо перед початком будівництва була допущена помилка №3 - не була отримана "Будівельний паспорт". Оформляючи "Будівельний паспорт", у відповідності до вимог закону, господар получіл- б зауваження, пересунув будинок на потрібне місце. Все це на папері, і без проблем приступив до будівництва.

До речі, займає ця процедура всього 20 днів (10 днів отримання "будівельного паспорта" + 10 днів реєстрація в архітектурно-будівельної інспекції).

Приклад №2. Як робити потрібно на тісному ділянці?

Ділянка була невеликою, 18 Х28 м, і дуже затесненний. Праворуч і ліворуч, майже впритул до паркану, вже стояли будинки сусідів. Відстань від сусідських будинків до кордонів ділянки 1,8 і 4,8 м.

kak_razmestit_dom

За чинними сьогодні протипожежним нормами відстань між будинками має бути не меньше 8м. Для того, щоб визначити місце для майбутнього будинка була виконана топозйомка ділянки.

kak_razmestit_dom

Завдяки топозйомі з'явилася можливість визначити точні межі плями на якій можна розмістити будинок не порушуючи норми. Виявилося, що на даній ділянці ширина будинку не повинна бути більше 9,1 м.

Був обраний проект "Чайка", це двоповерховий будинок з чотирма спальнями загальною площею 111м2.

kak_razmestit_dom

Ширина будинку 9,06 м дозволила розмістити його на ділянці, без проблем отримати "Будівельний паспорт" і приступити до будівництва.

Приклад №3. Приховані неприємності.

Крім неприємностей, які видно неозброєним оком: вузьку ділянку, лінії електропердач або будинку сусідів можуть бути неприємності про які господар не підозрює так як вони знаходяться під землею.

Дана ділянка має розміри 44 х 20 м, майже 9 соток. На ділянці планується побудувати невеликий будинок 7 х 8 м за проектом "Агата".

kak_razmestit_dom

Здавалося-б став будинок посередині і не буде ніяких проблем. Однак під землею на глибині 2 м проходить водопровідна магістральна труба. А водопровдная магістраль має захисну зону на якій будувати не можна. Тому, якщо ми поставимо будинок посередині ділянки наш фундамент потрапить на захисну зону і будинок змусять знести. Через суд.

kak_razmestit_dom

Преред початком будівництва була виконана топозйомка ділянки, на якій були показані і магістральний водопровід і захисна зона. Тому будинок був зрушений. Зліва від будинку до межі ділянки залишено 4 м, а праворуч - 9м. При цьому фундамент не потрапив на захисну зону.

До речі на захисній зоні водопроводу можна посадити дерева, посіяти траву або влаштувати город.

Як видно з наведених прикладів будувати без порушень цілком можливо. Для цього потрібно всього лише мати проект будинку і отримати необхідні дозвільні документи.

Звертайтеся до нас, і ми допоможемо вам уникнути неприємностей і зайвих фінансових витрат.

Вибрати проект будинку ви можете - >> ТУТ

Телефонуйте і отримаєте додаткову інформацію негайно.

Ще про планування ділянки читай тут

Про помилки при плануванні ділянки читай тут

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту