Як уникнути помилок при розміщенні будинку на ділянці.
Де розмістити будинок на ділянці.
У статті проведено аналіз трьох прикладів розміщення будинку на ділянці.
Приклад №1. Як робити не потрібно.
На власній ділянці 10 соток господарі вирішили побудувати такий невеликий будиночок розмірами 8 х 4м. Для того, щоб залишити якомога більше місця для городу будиночок вирішили засунути максимально в кут ділянки. Сказано зроблено.
На ділянці сусідів працювала бригада будівельників. Господарі вирішили скористатися вдалим збігом обставин, домовилися з робітниками і вони їм "по швидкому" залили фундамент. А потім, також "по швидкому" спорудили будиночок.
Здавалося, що все в порядку. Адже ділянку власний, що хочу, те і роблю.
Однак виявилося, що для того щоб отримати право власності потрібно оформити документи на будинок. А з цим виникли проблеми.
При швидкісний заливці фундаменту господар допустив ряд помилок.
1. Будинок розмістили занадто близько до лінії електропередач. В даному випадку відстань від проводів до будинку повинно було бути не менше 10 м.
2. Будинок поставили дуже близько до межі ділянки. Від будинку до кордону всього 0.5м.Мінімальное відстань згідно ДБН повинно бути не менше 1 м, а якщо з боку вулиці є «червоні лінії обмеження забудови», то не ближче "червоної лінії".
Виправити такі помилки, не зруйнувавши будинок, неможливо.
З'явилися вони бо перед початком будівництва була допущена помилка №3 - не була отримана "Будівельний паспорт". Оформляючи "Будівельний паспорт", у відповідності до вимог закону, господар получіл- б зауваження, пересунув будинок на потрібне місце. Все це на папері, і без проблем приступив до будівництва.
До речі, займає ця процедура всього 20 днів (10 днів отримання "будівельного паспорта" + 10 днів реєстрація в архітектурно-будівельної інспекції).
Приклад №2. Як робити потрібно на тісному ділянці?
Ділянка була невеликою, 18 Х28 м, і дуже затесненний. Праворуч і ліворуч, майже впритул до паркану, вже стояли будинки сусідів. Відстань від сусідських будинків до кордонів ділянки 1,8 і 4,8 м.
За чинними сьогодні протипожежним нормами відстань між будинками має бути не меньше 8м. Для того, щоб визначити місце для майбутнього будинка була виконана топозйомка ділянки.
Завдяки топозйомі з'явилася можливість визначити точні межі плями на якій можна розмістити будинок не порушуючи норми. Виявилося, що на даній ділянці ширина будинку не повинна бути більше 9,1 м.
Був обраний проект "Чайка", це двоповерховий будинок з чотирма спальнями загальною площею 111м2.
Ширина будинку 9,06 м дозволила розмістити його на ділянці, без проблем отримати "Будівельний паспорт" і приступити до будівництва.
Приклад №3. Приховані неприємності.
Крім неприємностей, які видно неозброєним оком: вузьку ділянку, лінії електропердач або будинку сусідів можуть бути неприємності про які господар не підозрює так як вони знаходяться під землею.
Дана ділянка має розміри 44 х 20 м, майже 9 соток. На ділянці планується побудувати невеликий будинок 7 х 8 м за проектом "Агата".
Здавалося-б став будинок посередині і не буде ніяких проблем. Однак під землею на глибині 2 м проходить водопровідна магістральна труба. А водопровдная магістраль має захисну зону на якій будувати не можна. Тому, якщо ми поставимо будинок посередині ділянки наш фундамент потрапить на захисну зону і будинок змусять знести. Через суд.
Преред початком будівництва була виконана топозйомка ділянки, на якій були показані і магістральний водопровід і захисна зона. Тому будинок був зрушений. Зліва від будинку до межі ділянки залишено 4 м, а праворуч - 9м. При цьому фундамент не потрапив на захисну зону.
До речі на захисній зоні водопроводу можна посадити дерева, посіяти траву або влаштувати город.
Як видно з наведених прикладів будувати без порушень цілком можливо. Для цього потрібно всього лише мати проект будинку і отримати необхідні дозвільні документи.
Звертайтеся до нас, і ми допоможемо вам уникнути неприємностей і зайвих фінансових витрат.
Вибрати проект будинку ви можете - >> ТУТ
Телефонуйте і отримаєте додаткову інформацію негайно.
Ще про планування ділянки читай тут
Про помилки при плануванні ділянки читай тут
Чому вам вигідно звертатися до нас?







Залиште Ваш комментар