Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Як поставити будинок на ділянці

Поради з розміщення котеджу на ділянці.

 

Відступ від вулиці.

Для правильного вибору місця розміщення будинку слід покладатися на ДБН 79-92 : ЖИТЛОВІ БУДИНКИ ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАБУДОВНИКІВ, де відмічене наступне:

"п.2.7. Житлові будинки мають бути розміщені з відступом від червоної лінії магістральних шляхів і сільських вулиць — не менше шести метрів, житлових вулиць — не менше 3х метрів."

Червона лінія - це риса, за яку заборонено виступати будівлями і спорудами. Інформація про розміщення червоної лінії на вашій ділянці знаходиться у районного(чи сільського) архітектора. Також не варто розташовувати будинок далеко від передньої межі. Нормальна відстань — 5-8 метрів від заїзду. Цього вистачить для зручного розташування автомобіля. Розташувавши будинок в глибині, Ви подовжуєте доріжки, які : а) дорогі, б) зими вимагають постійного чищення від снігу. Я думаю, що котедж краще розташовувати ближче до хвіртки. А за будинком розташувати приватну зону з газоном і місцем відпочинку.

Відступ від межі з сусідом

Согласно п.20 ДБН: "Відстань від межі суміжної ділянки до стіни житлового будинку або господарської споруди слід приймати не менше ніж 1м. Конструкції будинків і споруд, що виступають, не повинні перетинати межі сусідських ділянок". Для уникнення можливих проблем радимо Вам дізнатися у районного архітектора або голови садового товариства про можливі місцеві правила забудови.

Буває, що в деяких селах на місцевому рівні прийнята норма про відстань від будинку до огорожі сусіда 1,5-3,5м.

Протипожежні норми

Один з найголовніших критеріїв, по якому вибирається відстань від вашого будинку до будинку сусіда, є протипожежний розрив. Для кам'яних будинків з негорючою покрівлею ( міра вогнестійкості) це 6 м.

Для більшості будинків з дерев'яною покрівлею (III міри вогнестійкості) — 8 м.

Самі визначити клас свого дому і протипожежну відстань ви можете по таблиці. 2.10. Протипожежна відстань між будинками різних мір вогнестійкості слід приймати виходячи з табл.Д.1:

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА

Відступи від ЛЕП і інших електропроводів

Якщо раптом поряд з вашим будинком проходитиме повітряна лінія ЛЕП 10-20 кВт, то відстань від дротів — мінімум 10 м.

Для детальної інформації дивитеся таблицю. 8.5а* з розділу «Енергопостачання»ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень.

«Енергопостачання» ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень»;

На завершення

Хочемо помітити, що на зручне розміщення будинку на ділянці впливає багато чинників: навколишні будинки, ширина вулиці, розташування каналізації, свердловини і, звичайно, Ваш спосіб життя.

Я, Бирюкович Олексій, сертифікований архітектор з 30-річним досвідом проектування приватних будинків, із задоволенням допоможу Вам в цьому складному завданні.

Вибрати проект будинку ви можете - >> ТУТ

Дзвони зараз, консультація безкоштовна!

Ще про планування ділянки читай тут

Про помилки при плануванні ділянки читай тут

ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
Cертифікований архітектор

Залиште Ваш комментар

#1 | 09.11.2019 в 17:30 Александр: new comment
Отличная статья, спасибо
(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту