Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

На чому не варто економити

На чому не можна економити при будівництві будинки або навіщо потрібний фундамент

При будівництві приватного будинку проводити інженерно-геологічні дослідження або ні вирішує сам забудовник.

Приступаючи до будівництва котеджу, деякі замовники насамперед запрошують бригаду хлопців, які швидко і, головне, за схожою ціною заливають фундамент, який, за їх запевненнями,може витримати і багатоповерховий будинок.

Проте, через 4 - 5 років на стінах нового будинку можуть з'явитися тріщини, перекосять вікна і двері, і тоді хазяїн починає замислюватися, а чи на тому він заощадив?

Так будували раніше:

Так будували раніше

А так - сьогодні:

А так - сьогодні

Давайте розберемося, навіщо взагалі потрібний фундамент?

Стіни будинку мають недостатню товщину і міцність, і якщо просто поставити стіни будинку на землю, будинок під власною вагою почне просідати, перекошуватися і, врешті-решт, розвалиться.

Тому для того, що б перейняти на себе вага будівлі, людей, меблів і передати їх на грунт, під стінами будинку влаштовується фундамент.

Які бувають грунти?

Земля на різних ділянках землі різна, і не уся може служити надійною основою для майбутньої будівлі. Незважаючи на схожий колір, різні види грунтів мають різні властивості.

Найбільші проблеми викликають грунти просадчики. Осідання фундаментів можна спостерігати по тріщинах в стінах і на кутах будівель.

Окрім просадчиків, часто зустрічаються грунти пучинистые. При замерзанні ці грунти збільшуються в об'ємі, витріщаються, і можуть виштовхнути не досить заглиблені фундаменти.

Є грунти, на яких будувати просто не можна. Це рослинний грунт, пливуни, насипні грунти, торфовища.
Впливає на надійність фундаменту і глибина залягання грунтових вод.

Як визначити властивості грунту?

Існує думка, що досвідчений будівельник, заглянувши в котлован, миттєво визначить, можна будувати або ні. Це не та.

Дослідження грунтів проводить геолог. Для цього буриться декілька свердловин глибиною 6 - 10 м. Часто такої глибини вистачає для точного визначення здатності грунтів і глибини залягання грунтових вод, що несе.

Буріння свердловин

Буріння розвідувальних свердловин

Можна зробити прогноз і про можливе підтоплення місця забудови в період паводків. Якщо пропустити ці моменти, в результаті доведеться витрачати багато часу і сил на осушення підвалу і боротьбу з вологістю у будинку.

Коли зібрані проби грунтів, вони вирушають на аналіз в геологічну лабораторію. Там дізнаються їх прочностные і деформаційні характеристики. Дається оцінка хим.дії грунтів на основу споруди, складаються інженерно-геологічні розрізи. Усі ці матеріали спільно з пояснювальною запискою випускаються у вигляді офіційного звіту.

Яким має бути фундамент?

Фундамент розраховує інженер-конструктор на підставі даних, отриманих в результаті інженерно-геологічних досліджень, враховує міцність і глибину промерзання грунту, рівень грунтових вод. Він також бере до уваги конструкцію будинку, чи є цокольний поверх або підвал, визначає вага споруди.

Тільки після цього можна вирішити, яким буде фундамент: стрічковим, стовпчастим або свайним. А вже потім розрахувати ширину «подушки», діаметр і глибину паль, визначити діаметр і кількість арматури, об'єм бетону і тому подібне

Як показує практика, геологічні дослідження обертаються економією на вартості фундаментів. Далеко не завжди фундамент має бути масивним і дорогим, всупереч широко поширеній думці.

Від чого залежить надійність фундаменту?

Для кожного грунту свій фундамент, тобто він повинен враховувати характер грунту.

Кількість трудових і фінансових витрат, а так само матеріалів НЕ впливають на НАДІЙНІСТЬ.
Він не повинен залишати землі анінайменшого шансу пошкодити або тим більше зруйнувати ваш будинок. Фундамент це буфер, який переймає на себе і гасить рухи грунту. До того ж він повинен захистити підвал і цокольний поверх (якщо вони заплановані) від проникнення вологи.

Неправильно зведений фундамент і невраховане в проекті осідання будівлі це причина не лише перекошеного ганку або веранди, двері, що погано відкриваються, і вікон. Подібні дрібниці не йдуть ні в яке порівняння з сантиметровими тріщинами в стінах, розривами водопровідних труб, каналізації і газових магістралей. І якщо вартість фундаменту складає в середньому 15-30 відсотків вартості будинку, то на виправлення помилок згодом може піти ще 50 відсотків. А якщо і самому будинку буде нанесений збиток, то ваші витрати ще і зростуть на вартість ремонтно-відновних робіт.

Про вибір фундаментів залежно від ґрунтів читай ТУТ

Крім того, виправляти помилки технічно скрутно, а іноді і зовсім неможливо.

Тому, панове забудовники, врахуйте, що доля вашого будинку в першу чергу залежить від правильного фундаменту.

Дзвоніть нам сьогодні і ми допоможемо вам правильно спроектувати ваш будинок, який простоїть довгі роки.

Читай ще як замовити проект через інтернет

Читай ще статті про те який будинок потрібен

ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
Cертифікований архітектор

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту