Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Мансарда у будинку - тонкощі будівництва

Мансардний будинок. Як спланувати і побудувати мансарду.

Кожен, хто планує будівництво індивідуального будинку, обов'язково замислиться над питанням: якій має бути дах? Чи буде під її скатами холодне даремне горище або розміститься тепле приміщення з корисною площею, яка називається мансарда.

Колись мансардний поверх використовувався людьми з невеликим достатком.

Сьогодні, завдяки сучасним будівельним матеріалам і новим технологіям, мансарда передбачається у будинках заможних людей.

мансардний поверх

Цей простір може стати затишним, комфортним і бажаним місцем для спілкування сім'ї.

Що є простором під дахом?

Згідно теорії – це горищне приміщення, яке формується за рахунок ухилу даху. Засадничим моментом конструкції є лінія перетину площини даху і фасаду. Висота перетину має бути не більше 1,5 метрів від рівня підлоги. 

Так з чого розпочати, якщо ви готові до будівництва? 

На етапі проектування слід враховувати навантаження майбутнього приміщення на стіни, що несуть, і фундамент. Не менш важливо забезпечити якісну теплоізоляцію.

якісна теплоізоляція

Це дозволить мінімізувати втрати тепла в холоди, понизити витрати на опалювання, а в жарку погоду створити комфортну температуру під дахом.

Відомо, що велика частина тепла йде через дах. Для термоізоляції мансардних приміщень найчастіше використовують:

  • Плити з пінопласту - бюджетний варіант;
  • Пенополіуретан – напилення термоізоляції. Ідеальний варіант для конструкцій складної форми;
  • Плиты из минеральной ваты - самый распространенный материал для утепления. Минвату отличают отличные показатели звуко – и теплоизоляции;

Також для облаштування внутрішньої частини приміщення застосовують легкі листи гіпсокартону, профілі і спеціальні герметики.

Важливе значення має матеріал покрівлі даху. Ринок будівельних матеріалів пропонує широкий асортимент, на будь-який смак і гаманець : ондулин, бітум, м'яка черепиця, єврошифер.

Правильне монтування балок дасть можливість в майбутньому не прибігати до установки яких-небудь додаткових конструкцій.

Правильне монтування балок

Слід врахувати, що для будівництва мансарди потрібний високоякісний гідроізоляційний матеріал.

Частенько такі приміщення обладнують під дитячі кімнати, спальні або робочі кабінети. Тому, якщо ви знаєте, яке завдання стоїть перед приміщенням, то необхідно передбачити, де розташовуватимуться вікна і сходи.

дитячі кімнати, спальні

Достоїнства і недоліки

Один з найприємніших моментів при проектуванні мансарди - вартість одного метра квадратного такого приміщення коштує набагато дешевше, ніж та ж площа стандартного поверху.

Проте мансардне приміщення має і недоліки, які необхідно врахувати при проектуванні.

Наприклад, розмір мансардного приміщення поступається звичайному поверху, це пов'язані з нахилом дахи. Якщо ваша мета - залишити площу будинку незмінною, то необхідно збільшити висоту мансарди або розміри нижніх поверхів.

розмір мансардного приміщення

Тут необхідно розуміти, що технологія монтажу тепло і гідроізоляції набагато складніше в мансардному приміщенні, а вимоги і правила до установки в кілька разів вище, чим у будови із стандартним горищем.

Також може виникнути ряд проблем, пов'язаних з габаритами вікон. Щоб цього не сталося. Потрібне правильне проектування, в якому враховуються такі чинники, як штучне освітлення і інсоляція.

Ще один важливий нюанс – за наявності мансарди доступ до даху буде обмежений, що відгукнеться складнощами при ремонтних роботах в майбутньому.

Ще один недолік психологічного характеру – мансарда може бути причиною нападів клаустрофобії(боязнь замкнутого простору) у деяких людей. Потому, при облаштуванні приміщення необхідно врахувати і функціональний аспект: якщо проект припускає облаштування дитячої або спальні, варто переконатися чи не викличе це дискомфорт у ваших близьких.

Ну і наостанок, проектування даху поверху мансарди можна зробити самостійно. Але навіть незначна на перший погляд помилка може дорого коштує.

Найкращий варіант – звернутися по допомогу до кваліфікованих фахівців, які не лише створять грамотний проект, але і поділяться корисними порадами, підкажуть, як зробити приміщення найбільш затишним і функціональним.

Дивіться проекти мансардних будинків - >> ТУТ

Звертайтеся до нас за безкоштовною консультацією і ми дамо відповідь на усі Ваші питання.

Читай ще статтю - Чи повинні стіни дихати?

Читай ще статті про те який будинок потрібен

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту