Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Який будинок потрібен?

План будинку, який потрібен?

План будинку. Як зробити вірний вибір?

Накопичивши перші ... тисяч у.о., і прийнявши рішення, будувати будинок, приступимо до вибору проекту.

Більшість початківців забудовників, порадившись з дружиною (або чоловіком) і дітьми вибирають проект будинку (що віддалено нагадує палац Рокфеллера) площею не менше 300 - 400 квадратних метрів.

У таких будинках, як правило кілька шикарних ванн, величезна площа вітальні, дуже красиві арочні вікна, два або три балкона і т.д, і т.п.

Трохи здорового глузду.

Господині на замітку.

Великі кімнати це чудово. Але кожен квадратний метр площі вимагає щоденного або, хоча б щотижневого, прибирання. Прибирання будинку навіть 200 квадратних метрів - важка фізична робота.

Зручно мати поряд з кожною спальнею власний санвузол з ванною, біде і унітазом. Однак не слід забувати, що користуються унітазами всі, а миє - Господиня.

Чим більше будинок, тим більше меблів та аксесуарів (завіс, килимів і т.п) буде потрібно для створення інтер'єру. Якщо сім'я витратить усі кошти на будівництво, красивий будинок може стояти порожнім багато років.

Прикраса фасадів - балкони. Однак у нашому кліматі вони використовуються в кращому випадку 4-5 місяців на рік,а в інший час є збірниками снігу і дощової води. Чи потрібні вони, якщо у вас є власний двір?

Сьогодні діти живуть з Вами. Пройде кілька років, і вони, ставши самостійними, підуть. Таке життя. І часто у величезних будинках живуть лише батьки, а діти знімають квартиру. Чи не краще звести будинок поменше?

Господарю на замітку.

Опалювати необхідно всі кімнати в будинку.

Це відноситься і, до так званих, гостьових спалень. Часто вони стоять порожніми 360 днів на рік. Необхідно вирішити заздалегідь, скільки кімнат потрібно.

Високі стелі престижні.

Але чим вище стелі, тим більше об'єм опалювальних приміщень. А газ дорожчає.

Гараж в підвалі.

На перший погляд - зручно. Проте виїхати з підвалу в ожеледь або сніг проблематично, а вся дощова вода тече в підвал. Притому, що в'їзд в гараж займає стільки ж місця, скільки і гараж, розташований на поверхні.

Сауна.

Сауна, що стоїть окремо на ділянці, вимагає автономного опалення, власного санвузла і кімнати відпочинку. Розмістивши сауну в будинку, ми економимо купу грошей і уникаємо небезпеки застудитися, бігаючи розпареним по холодному двору.

Арочні вікна дуже красиві, але коштують вони відсотків на 30 дорожче, ніж прямокутні.

Кошторис будівництва

Прикидаючи ціну будівництва, врахуйте, що вартість коробки складає максимум половину, а частіше не більше третини від вартості готового будинку. А ще потрібен паркан і свердловина, доріжки та каналізація т.д. і т.п.

Цегла та залізобетон - відмінні матеріали.

Проте - будинок з цегли або піноблоків, панельними перекриттями і суцільним (стрічковим) фундаментом не може бути дешевим.

Тому, що б Вам не розповідали, ціна кам'яного будинку з фундаментами потрібної глибини і товщини, теплими стінами, обробкою і сантехнікою, не може коштувати  від 700 до 1000 доларів за один квадратний метр площі кожного поверху, з урахуванням товщини зовнішніх стін.

Отже, який будинок будувати?

Якщо грошей у Вас дещо менше, ніж у Білла Гейтса, то будинок не повинен бути дуже великим.

Раціонально спроектований план будинку дозволяє сім'ї з 3-4 осіб з комфортом жити на площі в 100-150 квадратних метрів.

У такому будинку має бути 2-3 спальні. Зручно, коли одна зі спалень, знаходиться на першому поверсі.

Якщо будинок двоповерховий необхідно мати два санвузли. Ванною кімнатою на першому поверсі легше користуватися літній людині. Кухня може бути як ізольованою, так і поєднаною з вітальнею.

Це залежить від побажань Господині.

При нестачі коштів гараж можна будувати і пізніше. Перший час машина може постояти під відкритим небом або під навісом.

А що робити, коли є ділянка, а жити ніде?

Навіть якщо фінанси співають романси, вихід є. Будувати треба швидко і не дорого. Для цього доведеться відмовитися від загальноприйнятого принципу мій дім - моя фортеця. Будувати будемо так, як будують сьогодні в Канаді, Німеччині чи Швеції. Ніяких залізобетонних панелей. Перекриття легке, з екологічно чистої деревини. Ніякої цегли. Навантаження від другого поверху і покрівлі візьме на себе несучий каркас.

Зробимо стіни легкими. Двадцять сантиметрів базальтової вати тепліше, ніж півтора метра цегли. Ніяких бетонних стрічкових фундаментів. Легкі стіни і перекриття дозволяють пристойно заощадити, застосувавши не дорогі стовпчасті фундаменти. Як бути з екологією? Самим екологічно безпечним будівельним матеріалом є деревина. Завдяки тому, що конструкції виготовлені з натуральних матеріалів, дерева і базальтової вати, ми економимо на опаленні, добре захищені від холоду, спеки та шуму, дихаємо чистим повітрям.

Біль детально зрівнюються матеріали стін та кострукцій та описується з якого ж матеріалу будувати будинок читай тут>>> 

А як на рахунок енергозбереження?

Основним параметром, за яким можна визначити а теплий чи будинок, є обьемний вага будівлі. Каркасні будинки найлегші, тобто найтепліші. Ще одним важливим елементом є проста можливість додаткового утеплення стін будинку після новосілля. Товщина несучого каркасу - 150 мм, решта товщини стіни служить для утеплення і робиться з брусків 50 * 50 мм із заповненням мінеральною ватою. Для відповідності параметрам "пасивного будинку" досить стіни в 400мм.

Також хочеться відзначити герметичність , це конструктивне вимога до каркасного будинку. Це також позитивно впливає на теплозбереження. В середньому каркасний будинок в 5-6 разів тепліше своїх газобетонних побратимів.

Хочеться навести приклад з життя: - "При будівництві будинку в під Києвом (2007 рік) всі сусіди, посміхаючись, порівнювали будиночок що споруджувався з будинком трьох поросят.

Однак після запуску в експлуатацію і декылькох сезонів життя усмішки поступово перетворилися в легку заздрість. Адже взимку в будинку підтримувалася температура +23 град (в свіжозбудований будинок заїхала молода сім'я з новонародженою дитиною), а влітку ніколи небуло більше 26-28 град в самий жаркий час.

Споживання газу в типовому будинку площею 75 м2 при зовнішніх стінах завтовшки 250мм, перекриттям з 200 мм утеплювача і природною вентиляцією складало 1100 м3 на рік (це і опалення і гаряче водопостачання для двох маленьких дітей і батьків і приготування їжі). Т.е. близько 6000 грн на рік за цінами 2017 року. Про те як зменьшити ці витрати в 5-6 разів читайте в розділі

Пасивний будинок

Скільки коштує побудувати будинок?

Побудувати дво або трикімнатний каркасний будинок площею 74 квадратних метра, з урахуванням оздоблювальних матеріалів і обладнання, можна маючи 30 - 40 000 доларів. Реальна вартість будинку площею 100 - 120 квадратних метрів від 45 до 70 тисяч.

Детальніше про те як зробити будинок енергозберігаючим читайте в статті '' Куди в будинку йде тепло?''

А якщо Вам стане цікаво, як зменшити вартість опалення в будинку з газобетону читайте: Як зменшити тепловтрати будинку в 8,6 раз.

Телефонуйте нам зараз і ми разом вирішимо який будинок є оптимальним для Вашої родини.

P.S. Хочеться зауважити що при 30% запасі грошей на будівництво можливо побудувати каркасний будинок в 3-4 рази більш теплий ніж описано в прикладі.

Для цього потрібно провести аналіз проекту, відкоригувати розташування на ділянці, тип вікон, солнцезахист і вентиляційну систему.

Теплий будинок - це пряма інвестиція у Ваше майбутнє.

Читай ще на чому не можна економити

Читай ще статті про те який будинок потрібен

 

ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
Cертифікований архітектор

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту