Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Чи повинні стіни дихати?

Чи потрібна пароізоляція стін будинку і чи повинні стіни ''дихати''?

Про диханні стін постійно пишуть і розповідають продавці будівельних матеріалів намагаючись переконати покупців придбати їх товар.

Спробуємо розібратися, чи потрібно стінам "дихати".

По-перше визначимо, що таке дихання?

Дихання - це процес втягування і випускання повітря легкими під час якого живі організми поглинають кисень і виділяють вуглекислий газ.

Як відомо з практики стіни, явно не є живими організмами. Тому термін "дихання" застосовувати до стін не зовсім правильно.

Що ж насправді відбувається зі стінами в процесі експлуатації споруди?

Більшість стінових матеріалів, крім металу, пластику і монолітного бетону, можуть пропускати через себе повітря і водяна пара.

Чи добре це?

Розглянемо наступну ситуацію. Зима, на вулиці холодно, а в приміщеннях, відповідно, має бути тепло. У житлових приміщеннях в повітрі присутній водяний пар. Він виділяється людьми як в процесі жізнедеятельноті, так і під час побутових процесів (приготуванні їжі, пранні, вологого прибирання і т.п.). Повітря з водяними парами проникає в стінові конструкції і охолоджується. При цьому відбувається конденсація водяної пари, який перетворюється в краплі води. Те місце в стіні в якому пар перетворюється в воду називається «точкою роси»

точкой росы 

Тобто з боку вулиці частина стіни просочується вологою і вже не приймає участі в захисті приміщень від холоду. Про це говорять: "Стіна промерзла".

Протягом зими точка роси рухається в сторону теплого приміщення і теплоізоляційні властивості стіни зменшуються.

теплоизоляционные свойства стены уменьшаются

Влітку волога висихає і стіна стає однорідною за теплоізоляційними властивостями.

Слід зазначити, що зовнішня поверхня стіни часто облицьовувався утепітелем, покривається декоративною обробкою або штукатуркою яка в свою чергу перешкоджає висиханню стін.

Чим в матеріалі більше часу, тим в ньому більше повітря і тим він «тепліше». Але при цьому тим більшою кількістю води він може бути насичений.

Тому називати "дихання" стіни перевагою неправильно.

Що ж робити?

Якщо ми хочемо домогтися максимальних теплоізоляційних властивостей, то наше завдання не пустити водяна пара в тіло стіни. Для цього внутрішню поверхню стін слід покрити шаром пароізоляції.

Так в каркасних будинках застосування пароізоляції обов'язково, так як без пароізоляції каркасний будинок може просто згнити. В якості пароізоляції застосовують поліетиленову плівку.

izol-plenka

У будинках з цегли, керамоблоков або газобетону відсутність пароізоляції не приводить до видимих ​​неприємностей. Правда при промерзанні стін збільшуються витрати на опалення, але раз стіни не впали і грибок не з'явилося, то здається, що все нормально.

Як зменшити паропроникність стін з керамічних або газобетонних блоків?

Застосувати плівку не вийде. На поліетиленовій плівці просто не держиться штукатурка. Але проблема зниження паропроникності стін з пористих матералов залишилася.

Для вирішення проблеми внутрішню поверхню стіни необхідно просочити ґрунтовкою в 2-3 шари і нанести шар цементної штукатурки.

Підкреслюю, саме цементної штукатурки, т. К. Гіпсові суміші пористі і прекрасно пропускають водяну пару.

Для остаточної обробки слід використовувати матеріали не пропускають водяну пару, наприклад вінілові шпалери.

Прочитавши останні фрази багато хто подумає - жах, будинок перетворюється в термос, а як же дихання стін?

І дійсно, наша задача максимально перетворити будинок в термос. А для вентиляції використовувати не стіни, а вентиляційні канали, рекуператори або, в крайньому випадку, кватирки.

Підводячи підсумок висловлю пардоксальную думка, що «дихання» стін не перевага, скоріше недолік конструкції. А під будинок-термос з системою вентиляції не недолік, а перевага.

І на додаток: через стіни в будинку йде 25% тепла, через перекриття і покрівлю - 30%, через систему вентиляції - 20%.

Бережіть тепло - будуйте правильно!

Про проектування енергоефективних будинків читай ТУТ

Проекти енергоефективних будинків дивись ТУТ

Якщо у вас залишилися питання, звертайтесь до нас і ми з задоволенням на них відповімо!

Читай ще навіщо потрібен проект для будівництва свого будинку

Читай ще статті про те який будинок потрібен

ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
Cертифікований архітектор

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту