Каштан (171м²)
- Загальна площа:171 м²
- Загальна площа без гаражу та підвалу:146.7 м²
- Площа гаража:24.6 м²
- Габарити будинку:12.7 м х 14.1 м
- Фундаменти:Стовпчасті
- Зовнішні стіни:Дерев'яний каркас 350 мм
- Перекриття:Дерев'яні балки, Нема
- Покрівля:Скатна
- Покрівельне покриття:Бітумна черепиця
Параметр | Дані |
---|---|
Несуча здатність грунту | |
Фундаменти | Стовпчасті |
Стіни | Дерев'яний каркас 350 мм |
Покрівельні покриття | Бітумна черепиця |
Кількість поверхів | 2 |
Пол першого поверху | По грунту |
Висота першого поверху | 2.7 м |
Висота стіни мансарди | 2.8 м |
Перекриття першого поверху | Дерев'яні балки |
Проект великого мансардного каркасного будинку з п'ятьма спальнями, гаражем та майстернею
Проект раціонального каркасного будинку з прибудованим гаражем для досить великої родини. Розміри будинку 12.7 х 9.7 м. При необхідності будинок можна будувати поетапно, тому що на першому поверсі є все необхідне для зручного та комфортного проживання. Перший поверх складається з двох житлових кімнат площею 14 та 19 м2, кухні 14.6 м2, санвузла 5,4м2, гардероба та передпокою. З кухні передбачений вихід на терасу. У вітальні знаходяться сходи на другий поверх. До лівої стіни приєднаний гараж та господарська комора. Загальна площа житлових приміщень першого поверху (без урахування гаража) — 69 м2.
Гараж великий, має розміри 7 х 3.5 м. Площа гаража та комори — 31.6 м2. Загальна площа першого поверху — 100,55 м2. Другий поверх цього каркасного будинку — мансардний. Під покрівлею розташовані чотири спальні площею від 13 до 15 м2 та санвузол з унітазом та душовою кабіною. Площа санвузла 4,4 м2. Загальна площа мансарди — 70.8 м2.
За відносну відмітку 0.000 прийнятий рівень чистої підлоги першого поверху. Фундаменти запроектовані для звичайних умов. Передбачено, що грунт основи однорідний, не вологий, не просідаючий. Грунт міцний не менше 2,0 кг/см2. Перед початком будівництва на новій дялянці бажано скорегувати конструкцію фундаментів згідно результатів геологічних вишукувань на місці будівництва. Для чого це необхідно, ви можете прочитати на сайті в статті “Увага - фундаменти будинку”, яка знаходиться в розділі “Будівництво”. Горизонтальну гідроізоляцію під стіни виконати з наплавляємого єврорубероїда.
Фундамент стовпчастий. Стовпи фундаменту запроектовані з монолітного бетона марки В 15. Зверху стовпів розташована монолітна залізобетонна балка на яку спираються елементи каркасу. Для кріпленя обв`язки по периметру рандбалки під час бетонування закласти різьбові стержні ∅20-25мм з кроком 1 метр. Між рандбалкою та грунтом залишити повітряний проміжок 50мм з метою запобігання деформації фундаментов під час морозного пучення грунта. Гідроізоляцію під елементи дерев’яного каркасу виконати з наплавляємого єврорубероїда "Сполімод". По периметру будинка виконати вимощення завширшки 1,5м.
Передбачено,що підлогу в гаражі необхідно зробити з ухилом в бік воріт для стоку води. Увага, у випадку розкриття на глибині закладення фундаментів насипних грунтів вони повинні бути вибрані і замінені піском, укладеним з пошаровим ущільненням. Зовнішні стіни будинку на основі деревяного каркасу. Відстань між стійками каркасу не більше 590 мм ,при застосуванні плит завширшки 600 мм. При застосуванні плит іншого розміру відстань між стійками потрібно скорегувати. Порізку мінвати виконувати на 0,5-1 см більше між відстань між стійкми каркасу та балками перекриття. Мінвату закладати без щілин.
Між стійками каркасу закласти базальтову вату в плитах типа "Рокмін". Перекриття першого поверху по дерев'яним балкам. Між балками в якості звукоізоляції закласти рулонну мінеральну вату. Внутрішнью поверхню зовнішніх стін та стелі мансарди (перед монтуванням гіпсокартонних констукцій) обшити поліетиленовою плівкою. Стики плівки загерметизувати - проклеїти скотчем. Внутрішню поверхню стін та перегородок облицювати гіпсокартоном. Підлогу першого поверху виконати по дерев'яним балкам. Підлогу утеплити мінватою 200 мм.
Балки перекриття з`єднати з каркасом за допомогою болтів М12. Між балками обов`язково поставити розпорки з дошки 50х150. Для будівництва каркасу та елементів покрівлі використовувати сухі лісоматеріали хвойних порід 1 або 2 гатунку вологістю 16-20%. Дерев`яні елементи перед застосуванням обробити антісептиком та антіпіреном. В разі встановлення газового котла з димоходом дерев`яні елементи розташувати на відстані не менше 380 мм від внутрішньої поверхні димового каналу.
Покрівля двосхила. Для покриття покрівлі застосувати металочерепицю по дерев`яних кроквах з вогнезахисним покриттям. В разі застосування бітумної черепиці покрівлю необхідно покрити плитами OSB. При утепленні покрівлі застосовувати мінеральну вату в плитах щільністю 30 кг/м3. Мінвату закладати між кроквами. Під кроквами, збоку приміщення, додатково укласти горизонтальний шар мінвати. Загальну товщина утеплювача для покрівлі та горища 350 мм. Для уникнення продування утеплювач, зі сторони покрівлі, закрити вітрозахисною плівкою, яка здатна пропускати назовні водяні пари. Між вітрозахисною плівкою та покрівлею передбачити повітряний простір (продух) не менше 50 мм.
Для опалення та гарячого водопостачання каркасного будинку з гаражем застосувати електричний котел та бойлер або двохконтурний настінний газовий котел 24 квт, який розташувати на стіні тамбура, або в кухні. Трубу для відводу продуктів згоряння під’єднати до димоходу та вивести на покрівлю. В приміщенні, в якому знаходиться котел, влаштувати вентиляційний канал ∅130мм, який вивести на покрівлю. Вентиляція з кухні та санвузлів - природна з застосуванням вентиляційних каналів, які виведені на покрівлю. Трубу для вентиляційних каналів вивести над покрівлею.
Для водопостачання будинку можливо застосувати зовнішню водопровідну мережу, свердловину або колодязь. Для запобігання промерзанню водопровідну трубу ввести в будинок під фундаментом на глибині не менше 1,8м. Каналізація - за допомогою локальних очисних споруд, які складаються з залізобетонного або пластикового септику та фільтруючих колодязів. Самопливну каналізаційну мережу виконати з поліетіленових труб. Глибина розташування каналізаційних труб 0,9 м. Місця вводів та випусків інженерних комунікацій визначити згідно місцевих умов та розташуванню будинку на присадибній ділянці. Електропостачання будинку від зовнішніх мереж.
Найбільш простий варіант зовнішнього оздоблення зовнішніх стін цього каркасного будинку з гаражем це пластиковий сайдинг.
Якщо вам потрібен проект каркасного будинку з гаражем зверніть увагу на проект “Купава” . Цей проект ви можете подивитися тут
Дивись ще проект каркасного будинку з сауною - Астра - 192 м2
Дивись інші проекти каркасних будинків
Залиште Ваш комментар