Удача 3 (110м²)
- Загальна площа:110 м²
- Габарити будинку:8.8 м х 8.2 м
- Фундаменти:Стовпчасті
- Зовнішні стіни:Дерев'яний каркас 350 мм
- Перекриття:Залізобетонні панелі, Нема
- Покрівля:Скатна
- Покрівельне покриття:Бітумна черепиця
Параметр | Дані |
---|---|
Несуча здатність грунту | |
Фундаменти | Стовпчасті |
Стіни | Дерев'яний каркас 350 мм |
Покрівельні покриття | Бітумна черепиця |
Кількість поверхів | 2 |
Пол першого поверху | Залізобетонні панелі |
Висота першого поверху | 2.8 м |
Висота стіни мансарди | 2.7 м |
Перекриття першого поверху | Залізобетонні панелі |
Проект каркасного будинку з навісом для авто, чотирма спальнями і великою кухнею-вітальні
Основна ідея цього проекту каркасного будинку — простота в будівництві та максимальна зручність для мешканців. Такий будинок чудово підходить для використання в якості житлового будинку для постійного проживання, або заміської дачі. Розміри споруди в плані 8.2 х 8.75 м. З одного боку до будинку приєднаний навіс для зберігання авто. Ширина навісу 3.4 м, довжина — 8,75м. Під таким навісом достатньо місця для розміщення автомобіля та, наприклад, мотоцикла або мотоблока.
Будинок двоповерховий. Перед входом в будинок розташований ганок накритий двосхилим дахом. Висота підлоги приміщень від поверхні землі складає 73 см. На першому поверсі передбачені наступні приміщення: передпокій , санвузол, хол, житлова кімната, вітальня об’єднана з кухнею та сходи на другий поверх. В передпокої є місце для розміщення шафи для верхнього одягу. Площа кухні-вітальні складає 29.4 м2. Житлову кімнату можна використовувати як спальню для гостей або кабінет. Ця невелика кімната має площу 9,5 м2. Передбачена можливість організувати з кухні другий вихід на присадибну ділянку та зробити терасу. Загальна площа першого поверху 57.5 м2. Висота стелі першого поверху 2,5 м.
Другий поверх — мансардний. Висота стіни, там де починається покрівля, 1.7 м, На другому поверсі знаходяться три спальні, хол, санвузол, гардеробна. Дві великі спальні мають площу 14 та 15 м2. Менша спальня, що призначена одній людині має площу 9.5 м2. Загальна площа другого поверху 52.7 м2. Висота приміщень — 2.5 м.
Конструктивна схема будинку - з поздовжніми опорними стінами. Стіни каркасної конструкції з дерев'яних, елементів, перекриття по дерев'яним балкам, покрівля по дерев'яним кроквам.
Фундамент стовпчастий з монолітного залізобетону. Зверху бетонних стовпів розташований рігель з монолітного залізобетону.
Проектом передбачено, що основою фундаментів служать грунти не вологі, не просідаючі з несучею спроміжністю 1,7 кг/см2, глибина промерзання 1м. За відносну відмітку 0.000 прийняти рівень чистої підлоги першого поверху.
Конструкцію фундаментів потрібно скорегувати згідно результатів геологічних вишукувань на місті будівництва. З метою запобігання просідання та розтріскування підлоги з під будинку обов'язково прибрати рослинний шар. По периметру будинку виконати відмощення завширшки 1,5м.
Підлога першого поверху по дерев’яних балках. Під підлогою знаходиться вентильоване технічне підпілля.
Зовнішні та внутрішні несучі стіни каркасної конструкції з дерев'яних елементів. Елементи каркасу виготовляти з сосни вологістю не вище 17%. В якості утеплювача застосувати плити з базальтової вати Rockmin. Товщина утеплювача зовнішніх стін 250мм. Ззовні стіни обшити плитами OSB, з середини- гіпсокартоном. З середини приміщень зовнішні стіни обшити пароізоляцією з поліетиленової плівки. Стики плівки проклеїти будівельним скотчем. Ззовні мінеральну вату обшити шаром вітрозахисної плівки.
З метою вентиляціїї утеплювача між утеплювачем та OSB передбачити шар повітря 30мм який з'єднати з зовнішнім повітрям вентиляційними отворами. Отвори ∅25 з розрахунку 5 отворів на 1 п.м.розташувати над цоколем та під звісами покрівлі.
Перегородки з гіпсокартону по сталевих профілях або дерев’яних рейках. Всередину перегородо прокласти плити з мінеральної вати.
Перекриття першого виконати по дерев'яним балкам. Перекриття мансарди-дерев'яне. Перекриття мансарди та покрівлю утеплити плитами з базальтової вати Rockmin товщ.300 мм. По перекриттю в санвузлах першого та другого поверху гідроізолювати. Зверху прокласти армовану цементно-пісчану стяжку товщиною 50 мм на яку укладати керамічну плитку. Гіпсокартонні перегродки в санвузлах обробити грунтовкою та гідроізоляцією типу СР-65.
Крокви дерев'яні, покриття - металева черепиця. Крокви закріпляти скрутками з дроту 2Ø4ВР 1 до елементів каркасу. Крокви виготовляти з сосни вологістю не вище 17%. Дерев'яні елементи перед застосуванням обробити антисептиком та антипіреном. Дерев'яні елементи, які стикаються з бетонними та цегляними конструкціями, в місцях стику закрити рубіроїдом та антисептувати. Дерев'яні елементи розташувати на відстані не меньше 380 мм від внутрішної поверхні димового каналу.
Джерелом теплопостачання та гарячого водопостачання передбачений газовий двоконтурний котел, що розташовується в кухні. Труба для відводу продуктів згоряння підключається до димового каналу, який необхідно обладнати ревізією з отвором для відводу конденсату. Для опалення та приготування гарячої води можливо використати електроприлади та бойлер. Водопостачання будинку від зовнішньої водопроводної мережі або свердловини. Водопроводну трубу ввести в будинок під фундаментом на глибині не менше 1.8 м. Каналізація - за допомогою локальних очисних споруд, які виконуються із залізобетонного або пластикового септику та фільтруючих колодязів.
Самопливну каналізаційну мережу виконати з поліетиленових труб ПНД "С". Глибина розташування каналізаційних труб не менше 0.9м. Місця виводів та випусків інжененерних комунікацій визначити згідно місцевих умов та розташування будинку на присадибній ділянці. Для забезпечення нормальних санітарно-гігієнічних умов в приміщеннях проектом передбачена вентиляція з природним спонуканням. Припливне повітря в об'ємі однократного повітрообміну надходить через вікна, видалення через вбудовані вентиляційні канали. Вентиляція санвузлів передбачається вбудованими вентиляційними каналами. В приміщенні, де знаходиться котел, влаштовується вентиляційний канал ∅130мм, який виводиться вище покрівлі на 0.7 м.
Для вентиляції приміщення кухні один вентиляційний канал передбачений для загальної вентиляції, а інший для приєднання витяжного зонта з вбудованим вентилятором. У випадку встановленні вікон без кватирок і з герметичним притулом застосовуються модифікації вікон із вбудованими провітрювачами.
Якщо вам потрібен проект каркасного будинку з котловою та терасою подивіться проект “Буча” 113 м2. Цей проект ви можете подивитися тут
Залиште Ваш комментар