Теплові насоси в квартирах
Як поставити тепловий насос в квартирі
Постійне підвищення цін на енергоносії призводить до подорожчання використання традиційних опалювальних приладів - газових і електричних котлів і нагрівачів. З кожним роком доводиться все більше платити за комфорт. Чи є альтернатива? Так, і це тепловий насос.
Завдяки своїй конструкції пристрій отримує енергію з навколишнього середовища: води, грунту, вуличного повітря. Надійність, безпеку і ефективність теплових насосів по достоїнству оцінили власники приватних будинків, дач і підприємств. А ось в багатоповерхових будинках пристрій поки застосовуються не дуже широко. З чим це пов'язано, і як використовувати теплові насоси в квартирах?
Застосування теплових насосів в багатоповерхівках досі не користувалося великою популярністю. На це є ряд причин, перерахуємо деякі з них.
- Чи не в кожному багатоквартирному будинку є технічна можливість монтажу систем автономного опалення.
- Отримати дозвіл на установку від компанії, яка обслуговує будинок, буде непросто. Це пов'язано з тим, що втручання в загальну опалювальну систему призводять до її розбалансування.
Додамо до сказаного вище досить високу вартість самого пристрою і робіт з його встановлення.
Проте, якщо в квартиру технічно можливо провести автономну систему опалення, то тепловий насос стане оптимальним варіантом. Чому?
- Він економічніше і продуктивніше, ніж газовий котел або електричний обігрівач.
- Тепловий насос надійний, безпечний, а його робота повністю автоматизована.
- Прилад займає небагато місця (не більше ніж побутовий холодильник) і працює практично безшумно.
- Установка повітряного теплового насоса досить проста і не вимагає спеціальних погоджень.
- Влітку прилад можна використовувати в якості кондиціонера.
Отже, з усіх існуючих систем автономного опалення установка теплового насоса найкраща. Щоб повною мірою відчути всі переваги пристрою, потрібно правильно вибрати модель.
Як вибрати і встановити тепловий насос в квартиру?
Для опалення квартири використовуються теплові насоси повітряного типу. У кожному конкретному випадку підбирати пристрій потрібно індивідуально, виходячи з необхідної потужності і можливостей. На ринку представлені прилади двох типів:
- повітря - повітря;
- повітря - вода.
Принцип роботи першого з них практично ідентичний дії кондиціонера. Пристрій нагріває вуличне повітря і через спеціальні спліт-системи розподіляє його по приміщенню. Для дуже великої квартири краще вибрати прилад канального типу.
Така система складається з центрального розподільного блоку і каналів, за якими тепле повітря потрапляє в кімнати. Це потужна і дорога установка.
Для невеликої квартири найкращим варіантом стане монтаж окремої спліт-системи для кожної кімнати. В цьому випадку пристрій централізованого воздуховода не буде потрібен, що особливо важливо, якщо в приміщеннях вже виконано ремонт.
Теплові насоси повітря - вода теж черпають енергію з атмосфери. Але в квартиру вона надходить через радіатори або, що значно ефективніше, систему теплих підлог. Відзначимо, що такі прилади підходять не тільки для опалення, але і гарячого водопостачання.
Продуктивність повітряного насоса становить від 3 до 5 кВт тепла на кожен витрачений кВт електроенергії. Але потрібно враховувати, що цей показник зменшується при зниженні температури вуличного повітря до -25 град. Тому при дуже суворих зимах тепловий насос доцільно комбінувати з іншим джерелом енергії, наприклад, газовим котлом.
Істотною перевагою є те, що прилад ефективно працює як на обігрів, так і на охолодження повітря. Тому власнику квартири не доведеться додатково витрачатися на кондиціонер.
Деякі теплові насоси мають додаткові можливості, наприклад, очищення і зволоження повітря. Ці нюанси також потрібно враховувати при виборі моделі.
Як підвищити ефективність теплового насоса в квартирі?
Щоб тепловий насос працював максимально ефективно, потрібно врахувати деякі нюанси.
- Квартира повинна бути добре утеплена, інакше енергія буде витрачатися даремно. Краще, якщо в квартирі встановлені багатокамерні вікна, що зберігають тепло ефективніше, ніж дерев'яні або звичайні металопластикові. Важливо, щоб показник тепловтрат не перевищував 100 Вт / м2.
- Тепловий насос найбільш продуктивний при використанні низькотемпературних систем (наприклад, теплих підлог). Радіаторне опалення знижує коефіцієнт перетворення тепла. Якщо все ж використовуються стандартні батареї, обов'язково потрібно враховувати значення максимальної температури подачі в контур. Якщо вона вище 50 градусів, можна встановлювати лише низькоінерційні батареї - сталеві або алюмінієві. Радіатори з чавуну використовувати в цьому випадку не можна.
- Щоб уникнути зайвих втрат тепла, пристрій краще розміщувати в сухому опалювальному місці.
- Підбором і встановленням обладнання повинні займатися виключно професіонали.
Тепловий насос - це надійний і ефективний енергозберігаючий пристрій. Він швидко окупиться і без проблем прослужить довгі роки. Встановлюючи тепловий насос в квартиру, Ви приймаєте виправдане і вигідне рішення, яке дозволить насолоджуватися домашнім затишком і не залежати від зростаючих цін на опалення.
Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Чому вам вигідно звертатися до нас?







Залиште Ваш комментар