Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Теплові насоси в квартирах

Як поставити тепловий насос в квартирі

Постійне підвищення цін на енергоносії призводить до подорожчання використання традиційних опалювальних приладів - газових і електричних котлів і нагрівачів. З кожним роком доводиться все більше платити за комфорт. Чи є альтернатива? Так, і це тепловий насос.

Завдяки своїй конструкції пристрій отримує енергію з навколишнього середовища: води, грунту, вуличного повітря. Надійність, безпеку і ефективність теплових насосів по достоїнству оцінили власники приватних будинків, дач і підприємств. А ось в багатоповерхових будинках пристрій поки застосовуються не дуже широко. З чим це пов'язано, і як використовувати теплові насоси в квартирах?

тепловой насос в квартиреЗастосування теплових насосів в багатоповерхівках досі не користувалося великою популярністю. На це є ряд причин, перерахуємо деякі з них.

 • Чи не в кожному багатоквартирному будинку є технічна можливість монтажу систем автономного опалення.
 • Отримати дозвіл на установку від компанії, яка обслуговує будинок, буде непросто. Це пов'язано з тим, що втручання в загальну опалювальну систему призводять до її розбалансування.

Додамо до сказаного вище досить високу вартість самого пристрою і робіт з його встановлення.

Проте, якщо в квартиру технічно можливо провести автономну систему опалення, то тепловий насос стане оптимальним варіантом. Чому?

 • Він економічніше і продуктивніше, ніж газовий котел або електричний обігрівач.
 • Тепловий насос надійний, безпечний, а його робота повністю автоматизована.
 • Прилад займає небагато місця (не більше ніж побутовий холодильник) і працює практично безшумно.
 • Установка повітряного теплового насоса досить проста і не вимагає спеціальних погоджень.
 • Влітку прилад можна використовувати в якості кондиціонера.

Отже, з усіх існуючих систем автономного опалення установка теплового насоса найкраща. Щоб повною мірою відчути всі переваги пристрою, потрібно правильно вибрати модель.

Як вибрати і встановити тепловий насос в квартиру?

Для опалення квартири використовуються теплові насоси повітряного типу. У кожному конкретному випадку підбирати пристрій потрібно індивідуально, виходячи з необхідної потужності і можливостей. На ринку представлені прилади двох типів:

 • повітря - повітря;
 • повітря - вода.

Принцип роботи першого з них практично ідентичний дії кондиціонера. Пристрій нагріває вуличне повітря і через спеціальні спліт-системи розподіляє його по приміщенню. Для дуже великої квартири краще вибрати прилад канального типу.

Така система складається з центрального розподільного блоку і каналів, за якими тепле повітря потрапляє в кімнати. Це потужна і дорога установка.

Для невеликої квартири найкращим варіантом стане монтаж окремої спліт-системи для кожної кімнати. В цьому випадку пристрій централізованого воздуховода не буде потрібен, що особливо важливо, якщо в приміщеннях вже виконано ремонт.

Теплові насоси повітря - вода теж черпають енергію з атмосфери. Але в квартиру вона надходить через радіатори або, що значно ефективніше, систему теплих підлог. Відзначимо, що такі прилади підходять не тільки для опалення, але і гарячого водопостачання.

Продуктивність повітряного насоса становить від 3 до 5 кВт тепла на кожен витрачений кВт електроенергії. Але потрібно враховувати, що цей показник зменшується при зниженні температури вуличного повітря до -25 град. Тому при дуже суворих зимах тепловий насос доцільно комбінувати з іншим джерелом енергії, наприклад, газовим котлом.

Істотною перевагою є те, що прилад ефективно працює як на обігрів, так і на охолодження повітря. Тому власнику квартири не доведеться додатково витрачатися на кондиціонер.

Деякі теплові насоси мають додаткові можливості, наприклад, очищення і зволоження повітря. Ці нюанси також потрібно враховувати при виборі моделі.

Як підвищити ефективність теплового насоса в квартирі?

Щоб тепловий насос працював максимально ефективно, потрібно врахувати деякі нюанси.

 • Квартира повинна бути добре утеплена, інакше енергія буде витрачатися даремно. Краще, якщо в квартирі встановлені багатокамерні вікна, що зберігають тепло ефективніше, ніж дерев'яні або звичайні металопластикові. Важливо, щоб показник тепловтрат не перевищував 100 Вт / м2.
 • Тепловий насос найбільш продуктивний при використанні низькотемпературних систем (наприклад, теплих підлог). Радіаторне опалення знижує коефіцієнт перетворення тепла. Якщо все ж використовуються стандартні батареї, обов'язково потрібно враховувати значення максимальної температури подачі в контур. Якщо вона вище 50 градусів, можна встановлювати лише низькоінерційні батареї - сталеві або алюмінієві. Радіатори з чавуну використовувати в цьому випадку не можна.
 • Щоб уникнути зайвих втрат тепла, пристрій краще розміщувати в сухому опалювальному місці.
 • Підбором і встановленням обладнання повинні займатися виключно професіонали.

Тепловий насос - це надійний і ефективний енергозберігаючий пристрій. Він швидко окупиться і без проблем прослужить довгі роки. Встановлюючи тепловий насос в квартиру, Ви приймаєте виправдане і вигідне рішення, яке дозволить насолоджуватися домашнім затишком і не залежати від зростаючих цін на опалення.

Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту