Що таке тепловий насос
Навіщо Вам тепловий насос або що робити, якщо для опалювання газу немає і не передбачається
Це невелика історія про людей, у яких вартість проведення газу виявилася вища за вартість будинку, що будується.
От як ми розв'язали цю проблему
Згадаємо зиму передкризового 2008 року… За порадою архітектора до нас звернулася сім'я. Минулого року вони придбали ділянку, до цього року встигли зібрати кошти на будівництво і придбали проект будинку (проект будинку «Юрій» 170 м.кв. з гаражем). І раптом вони упізнали сумну звістку...
Тим газом, який проходить у них по вулиці і на який вони сподівалися, скористатися вони не можуть (бракує перерізу трубопроводу). Для того, щоб підключити до будинку газ, треба прокладати нову лінію і уся вартість прокладення двох кілометрів газопроводу лягає на них. А це не мало не багато 50 тис. доларів США.
Можна було сподіватися на те, що надалі можна повернути собі гроші, коли будуватимуться сусіди... Але коли це буде - невідомо, а трубу прокладати треба зараз.
І ось з такими роздумами вони звернулися до архітектора. А він розповів їм про переваги теплового насоса і можливість не лише заощадити на прокладенні газопроводу, але ще і отримати автономію в опалюванні. З такими надіями і сумнівами ця пара з'явилася у нас в офісі. Хазяїна, по збігу з назвою проекту, теж звали Юрій.
Для того щоб розібратися, чи може бути так, що енергія землі опалить Ваш будинок і чи впорається шведська якість з українськими реаліями, ми у своєму виробничому приміщенні поставили для опалювання тепловий насос. Шведський насос перед Україною не спасував. Після оповідань про ціни, можливості і екскурсію до живого представника «опалювального сімейства» наші клієнти відкинули усі сумніви.
Ризик - справа благородна, тим більше що з'явилася можливість заощадити 20-30 тыс. у.о.
То ж, з чого ж розпочати:
1. Вирішуємо задачу за визначенням тепловтрат будинку
Для будинку з гаражем площею 170 м2, який зібрався будувати Юрій, з розрахунком на конструкції і утеплення треба 8-12 кВт. Для комфортного опалювання і гарячого водопостачання це не багато. Врахуйте, що енергії з електромережі ви візьмете всього 2-3 кВт (стільки ж споживає Ваш електрочайник), а решту ви отримаєте із землі безкоштовно.
2. Визначаємо можливості ділянки, властивості землі і глибину грунтових вод
У нашому випадку найбільш раціональним виявився варіант із земляними свердловинами. Треба їх 3 шт. по 60м глибиною кожна. Відмітимо, що свердловини заповнюються екологічно чистим і незамерзаючим пропіленгліколем (його навіть додають в жіночу косметику).
На буріння і закладку контура ми витратили 5 днів. Довелося чекати етапу заливки фундаменту, щоб поєднати з цим етапом закладку труб у будинок (потім не треба буде бурити отвори у свіжому бетоні).
3. Прокладення водяного контура у будинок і зведення усіх труб в одну систему
Від цієї висококваліфікованої і відповідальної роботи залежить робота усієї системи. Для боротьби з цим важливим завданням були спрямовані 3 людини з дипломами(які отримані не просто так...) і … лопатами. Все ОКИ, для кожної туби - своє місце на гребінці, контур зведений.
4. Поговоримо про технологію, або батареї проти теплої підлоги
Усе елементарно. Як Ви знаєте з шкільної фізики, тепло піднімається вгору, а холод опускається вниз. У батареях температура має бути 60-70 градусів, а в теплій підлозі - 30-35. Cледовательно, у поєднанні з тепловим насосом краще працює тепла підлога. Ось його ми і використовуватимемо для опалювання будинки.
5. Підписання договору на придбанні найдорожчого елементу системи - теплового насоса.
Вибір зроблений, усі сумніви відкинуті.
Після того, як зійшов сніг і стало можливим пересуватися по ділянці без ризику бігти за трактором, почали буріння. Приїхав бойово-буровий ЗИЛ, привезли «зонди» (з їх допомогою відбувається огорожа тепла).
Пройшло пару тижнів, свердловини засипані, труби укладені і зведені в колектор.
6. Залишилося побудувати будинок.
При виборі хорошого проекту і грамотному виконробові це питання не дуже складне, але досить дороге. І ось, для заробітку грошей, главі сім'ї потрібно усю його завзятість. Наш хазяїн впорався із завданням на "відмінно".
Через шість місяців на ділянці з'явився красень-будинок
І настрій покращав)))
Коробка - цей тільки початок
Залишилося «трохи»: вибрати обробні матеріали, покласти підлогу, поставити двері, прокласти сантехніку, розетки, вимикачі... і, нарешті, меблі.
Про всяк випадок сімейство вирішило перестрахуватися «аварійним» котлом на твердому паливі.
Котедж площею 170 м2 опалюється насосом фірми IVT.
І ось ми близькі до фінішної риси. Видно кінець «нескінченною» будівництва.
Ви запитаєте: І де ж тепловий насос?
А ми дамо відповідь : Так от ВІН. Стоїть на складі і чекає своєї години. Як мовиться, «для уникнення».
7. Прийшов час для білого красеня.
Усередині у нього - ні, не полум'яний мотор, а великий бак для гарячої води на усю сім'ю.
І ще у нього на «пузі» є тавро - IVT Greenline.
Ось нарешті він у будинку, ще декілька днів, і тепло надр віддаватиме себе людям.
Хотілося б відмітити:
Тепловий насос легко порозумівся з його дров'яним колегою. Але той стоїть без зайняття, природа щедра для сімейства Юрія і його друзів.
Давайте запитаємо хазяїна про враження:
Ми: "Юрій, Ваші враження?"
Юрій: «Просто, тепло і комфортно, при цьому настільки природно, що особливо не звертаєш увагу на присутність теплового насоса у будинку. Що ж до вартості опалювання в цю зиму, то це було практично непомітно. Основне тепло, дійсно, давали земляні свердловини.»
«Гаряча вода завжди готова, і набагато швидше і зручніше, ніж газовим котлом, - відмічає дружина Тетяна, - Дуже шкода, що ми не встигли вчасно внести зміни в систему опалювання : зробити більше теплих підлог і додати теплі стіни, тоді у будинку було б комфортніше, до того ж ще і безкоштовне охолодження літом.»
«Коли у нас виникали питання по роботі і налаштуванню теплового насоса під наші побажання, то хлопці, які монтували нам цю систему, завжди дуже швидко вирішували ці завдання. Тепер сміливо можу сказати, що і в Україні є можливість дійсно ефективно використати енергію природи», - підсумовує Юрій.
Ось так, друзі...
Детальніше про енергоощадний будинок - тут
Інші статті про теплові насоси

Чому вам вигідно звертатися до нас?







Залиште Ваш комментар