Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Тепловий насос як альтернатива дров'яному котла

Тепловий насос або котел на дровах

Основна маса тих хто шукає дешеве опалення, звертає свою увагу на твердопаливні котли. Але по зручності обслуговування хочуть наблизиться до систем на газу. Частково це можливо з котлами на пелетах. Що робити якщо є бажання витрачати мінімум на обслуговування системи і мінімум платити за опалення?

Хочу звернути вашу увагу на пристрій під назвою "Тепловий насос".

Переваги теплових насосів:

 • Немає необхідності в заправці паливом або закладці дровами або вугіллям
 • Немає необхідності закуповувати і зберігати паливо
 • Не потрібні приміщення для зберігання палива, не потрібно закопувати ємності для зрідженого газу і для солярки
 • Повна екологічна чистота - паливо не розіллється у вас на ділянці і не отруїть грунт
 • Немає ніяких запахів від палива
 • Не потрібні димоходи, котли, каміни і т.п.
 • Теплом від землі або повітря можна гріти і воду для потреб гарячого водопостачання
 • Система з тепловим насосом легко доповнюється сонячними колекторами; це дозволяє ще більше підвищити ефективність роботи системи ГВП

До сих пір широкому поширенню теплових насосів перешкоджає слабка інформованість про інвестиційну привабливість даного типу опалювальних систем і сприйняття теплового насоса, як "електричного опалення" з дуже високою вартістю. Однак в даний час правильно спроектовані і встановлені теплові насоси мають оптимальні співвідношення за вартістю обладнання та обслуговування.

Які бувають теплові насоси:

Первинними джерелами для виробництва теплової енергії в теплових насосах можуть виступати геотермальні джерела, грунт (зонд або колектор) і повітря (у вигляді моноблока або окремого теплообмінника).

В основі принципу роботи теплових насосів лежить процес акумулювання низькотемпературного тепла при випаровуванні і подальшої віддачі енергії при подальшій конденсації, зворотний тому, який відбувається в холодильних установках.

як працює тепловий насос

Режими роботи теплових насосів

Залежно від характеру опалення і необхідності різних температур для опалення, існує вибір типу теплового насоса або його комбінації з іншим теплогенератором.

По режиму роботи виділяють моновалентна, бівалентності і моноенергетичного використання теплових насосів:

У моновалентному режимі експлуатації тепловий насос є єдиним джерелом тепла для приміщення, включаючи опалення та гаряче водопостачання. Необхідна максимальна температура подачі в опалювальну систему в даному випадку повинна бути трохи нижче максимально можливої ​​температури подачі теплового насоса.

У бівалентному режимі можлива експлуатація з другим теплогенератором як в повному паралельному режимі, так і частковому. В цьому випадку тепловий насос виступає як основний теплогенератор, а більш високу температуру системи опалення забезпечує додатковий піковий котел (газовий або твердопаливний).

У моноенергетичного режимі другим теплогенератором виступає установка тієї ж породи - електрична, тобто використовується електронагрівальний котел (або електронагрівальна вставка).

Теплові насоси мають наступні переваги в порівнянні з традиційними видами опалення:

 • Висока ефективність. ККД теплового насоса составлет 300-700%, тобто він поглинає в 3-7 разів менше електричної енергії, ніж виділяє тепла. Наприклад, ККД насоса, представленого на малюнку, становить 400%.
 • Реверсивність. Тепловий насос може бути використаний як кондиціонер в літній сезон
 • Екологічність. Cбереженіе невідновлюваних енергоресурсів і захист навколишнього середовища, в тому числі і шляхом скорочення викидів СО2 в атмосферу
 • Надійність. мінімум рухомих частин з високим ресурсом роботи, незалежність від постачання топкового матеріалу і його якості, захист від перебоїв електроенергії
 • Довговічність. Термін служби теплового насоса становить 15-25 років
 • Безпека. Не має відкритого полум'я, вихлопів, пожежонебезпечних сховищ для вугілля, дров, мазуту або солярки; виключений витік газу або розлив мазуту

опалення з допомогою теплової помпи

Існує кілька видів теплових насосів в залежності від першоджерела: розсільна-водяний, водо-водяний, повітряно-водяний.

Для підбору теплового насоса необхідно знати теплове навантаження споживача. При визначенні теплового навантаження слід звертати увагу на такі важливі чинники, як: добова витрата води, максимальний (піковий) витрата, можливі втрати і теплова продуктивність обраного теплового насоса для режимів опалення та гарячого водопостачання. З величини максимального навантаження гарячого водопостачання визначають пікову продуктивність теплогенератора і максимальний обсяг накопичувальної ємності.

Скільки коштує теплова помпа?

Найбільш ефективною системою є грунтовий тепловий насос

 • вартість 1 кВт такого рішення близько 1000 у.о. тобто вартість середньої системи обходиться в 15-20 тис.

Більш дешевим і простим в монтажі варіантом є повітряний тепловий насос

 • 1 кВт близько 600 у.о.

На перший погляд ціна здається високою. Але якщо порахувати вартість експлуатаційних витрат на обслуговування твердопаливного котла і подивитися в перспективу зростання тарифів на теплоносії то окупність такого рішення - до 10 років. А в разі великого будинку до 6 років. І врахуйте що ви економите на установці кондиціонера влітку.

Якщо ви хочете встановити тепловий насос в своєму будинку звертайтеся до нас, ми проводимо персональний розрахунок вартості рішень для вас абсолютно безкоштовно.

Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту