Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Порівняння різних систем опалення з ТН

Так як же найкраще опалювати Ваше житло? Давайте дивитися по порядку.

В останні кілька років в Україні на слуху питання про енергозбереження, переході на поновлювані джерела енергії. Ще не всі розуміють що і до чого, але радує масовість правильного мислення.

Максимально звичне для нас - опалення на підставі спалювання дров, деревних пелет, вугілля і торфу. До гідності такого виду можна сміливо віднести швидкість нагріву приміщення, відносну доступність і дешевизну палива (крім пеллет), невеликі витрати на обладнання і його установку. Мінусом є необхідність догляду, постійної участі та контролю з боку людини, неможливість автоматизації процесу. Крім того необхідно додаткове місце для зберігання палива, перенесення його до котла, що передбачає незручності. Висока пожежна небезпека, має місце відкритий вогонь. І критичним показником виступає забруднення навколишнього середовища. Масової перехід на такий вид опалення призведе до обмеженості сировинної бази і її подорожчання.

Наша країна і так відрізняється найменшим в Європі відсотком лісу на одиницю території. Якість вугілля бажає бути кращою, близько 30% - це домішки вогнетривкої фракції, що сильно зменшує його ефективність і збільшує кількість потребуючих утилізації відходів.

Спалювання відновлюваної рослинної сировини, відходів тваринництва, біогазу - вид опалення дешевий, але не ефективний. Може застосовуватися при наявности власної сировинної бази.

Не секрет, що максимально поширеним видом опалення в Україні вважають газовий котел з радіаторами. Він багато років залишався одним з найбільш економічних і ефективних.

Переваги:

  • низька ціна сировини,
  • високий ККД,
  • широкий діапазон нагріваються площ
  • робота або в ручному, або в автоматичному режимі.

Мінуси газового обігріву - необхідність магістрального газопроводу, системи радіаторів по всьому будинку, наявність обов'язкової вентиляції в несучій стіні, особливі умови для топкової (обсяг не менше 9м3).

Як альтернативний варіант твердопаливного котла при відсутності газової магістралі завжди вважався агрегат, який спалює рідке паливо.

Перевагою можна назвати високу продуктивність, можливість установки в будь-якому місці, автоматизація і регулювання температури нагріву. Засмучує вартість монтажу обладнання, необхідність великої місткості для зберігання палива. Висока пожежо і вибухонебезпечність. Відпрацьовані гази дизеля забруднюють навколишнє середовище.

Опалення за допомогою електрокотла.

Даний вид опалення може похвалитися багатою сировинною базою. В Україні достатньо електроенергії, що дозволяє використовувати тепло від електрокотла для будинків, квартир, офісів ... Устаткування для такого опалення відрізняється відносною дешевизною. Але його ККД низький. А також є необхідність адаптації електричних мереж для збільшення пропускної здатності. Незаперечним пріоритетом такого опалення є відсутність викидів в атмосферу і відходів.

Електричні теплові насоси навпаки вимагають капіталовкладень на якісне обладнання, їх монтаж. При цьому славиться дешевизною перетворено тепла, роботою системи сніготанення та антизледеніння, нагріву води. Грунтові теплові насоси дають комплекс послуг з обігріву будинку і його охолодження (1 кВТ використаної енергії з мережі може забезпечити до 30 кВт холоду).

Електричні теплові насоси навпаки вимагають капіталовкладень на якісне обладнання, їх монтаж. При цьому славиться дешевизною перетворено тепла, роботою системи сніготанення та антизледеніння, нагріву води. Грунтові теплові насоси дають комплекс послуг з обігріву будинку і його охолодження (1 кВТ споживання може забезпечити до 30 кВт холоду). Такі агрегати не залежить від зовнішніх умов на відміну від побратимів - повітряних теплових насосів. Останні в свою чергу працюють до мінус 20 градусів Цельсія. Їх коефіцієнт перетворення СОР зменшується при зниженні температури.

Переваги

  • стабільність сировинної бази і її ціни
  • простота управління і обслуговування
  • гарантійний термін служби - до 25 років
  • високу надійність,
  • відсутність викидів та забруднення.

Недоліком такої системи однозначно називають відносно високу вартість, необхідність умов для установки ґрунтових насосів (організація свердловин або певної площі ділянки без дерев, дозвільні документи, наявність озера при необхідності).

Теплові насоси славляться стабільною роботою і високою ефективністю. Вони перетворюють поновлювану енергію навколо нас в тепло нашого будинку. Установка теплонасоса - це капіталовкладення не тільки в наш комфорт, але і в збереження природи для наступних поколінь.

Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту