Схеми підключення повітряного або грунтового теплового насоса
Монтаж теплових насосів повітря-вода, грунт - вода
В силу специфіки режимів роботи, опалювальні системи з застосуванням теплового насоса повинні відповідати певним вимоги по мінімальній витраті і об'ємом теплоносія. Крім того, для теплових насосів типу повітря / вода має бути заготовлено достатню кількість тепла для режиму розморожування випарника.
Для виконання цих умов можливі два варіанти реалізації системи холодо-тепло постачання з тепловим насосом:
- Система має достатній обсяг теплоносія без застосування регулювальної арматури (термоголовки, або клапани витрати)
- Наявність буферної ємності для теплового насоса
Найменш витратним буде варіант теплонасосної системи без установки буферної ємності, так звана "пряма система". Такий варіант підійде, якщо в якості опалювальних приладів застосовуються тільки системи теплих підлог (теплих стін) з великою ємністю опалювальної води.
Система без застосування буферної ємності
Однак існує одна умова - в такій системі не повинні бути присутніми термоголовки, регулятори протоку і т.д., а наявність перепускного клапана обов'язково.
Така опалювальна система вимагає детального і складного проектування з гідравліки, оскільки всі контури теплої підлоги повинні бути рівні між собою по опору. Труби подачі і обратки в опалювальних контурах повинні бути точно розраховані для забезпечення мінімального необхідного протоку теплоносія відповідно до параметрів теплового насоса.
Крім того, в системах з повітряними тепловими насосами можуть виникати брак тепла при включенні режиму розморожування випарника. Це, в свою чергу, може призводити до зниження комфорту.
Установка буферної ємності з тепловим насосом
У більш складних системах опалення з різними опалювальними приладами і наявністю змішувальних клапанів, регуляторів протока і термоголовки слід встановлювати буферну ємність. Установка бака може бути однією з вимог виробника для зменшення кількості пусків компресора.
Більшість систем реалізуються з паралельно підключеним буферним баком. Обсяг буфера розраховується відповідно до потужності теплового насоса. Багато виробників вказує в технічній документації, що мінімальний обсяг ємності повинен бути не менше 25 літрів на 1 кВт потужності теплового насоса.
Параллельное подключение буфера
Підключення буферної ємності вирішує основні проблеми, пов'язані з інтеграцією теплового насоса в системі опалення. Однак у такої схеми є один істотний недолік, пов'язаний з необхідністю підтримки постійної температури в буфері. При цьому виникають небажані теплові втрати, що може привести до зниження ефективності теплового насоса на 5%.
Найбільш оптимальним варіантом є застосування схеми, що поєднує в собі переваги прямої системи і системи з буферною ємністю. Таке рішення дозволяє запобігти зайвій тепловій втраті в буфері, в той же час скорочує кількість пусків компресора. В такому випадку буфер служить для накопичення надлишкового тепла від теплового насоса і забезпечує достатню кількість тепла для функції розморожування повітряного теплового насоса.
Комбіноване підключення буферної ємності
Важливо щоб діаметр труби між буферним баком і тепловим насосом був більше ніж в системі опалення, а сумарний потік теплоносія в опалювальних контурах не перевищував потік між буферною ємністю і тепловим насосом. Ця схема найбільш підходить там, де тепловий насос є основним джерелом тепла. Схема з установкою буферного бака в контур опалення послідовно, зазвичай використовується в поєднанні з повітряним тепловим насосом.
Послідовне підключення буферної ємності до теплового насоса
Така схема не вимагає установки додаткового датчика температури в буфері. В такому випадку буфер виконує функцію акумулятора тепла для забезпечення роботи функції розморожування без втрати комфорту в опалювальному приміщенні.
Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Чому вам вигідно звертатися до нас?







Залиште Ваш комментар