Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Схеми підключення повітряного або грунтового теплового насоса

Монтаж теплових насосів повітря-вода, грунт - вода

В силу специфіки режимів роботи, опалювальні системи з застосуванням теплового насоса повинні відповідати певним вимоги по мінімальній витраті і об'ємом теплоносія. Крім того, для теплових насосів типу повітря / вода має бути заготовлено достатню кількість тепла для режиму розморожування випарника.

Для виконання цих умов можливі два варіанти реалізації системи холодо-тепло постачання з тепловим насосом:

  • Система має достатній обсяг теплоносія без застосування регулювальної арматури (термоголовки, або клапани витрати)
  • Наявність буферної ємності для теплового насоса

Найменш витратним буде варіант теплонасосної системи без установки буферної ємності, так звана "пряма система". Такий варіант підійде, якщо в якості опалювальних приладів застосовуються тільки системи теплих підлог (теплих стін) з великою ємністю опалювальної води.

монтаж теплового насосу без буфера


Система без застосування буферної ємності


Однак існує одна умова - в такій системі не повинні бути присутніми термоголовки, регулятори протоку і т.д., а наявність перепускного клапана обов'язково.

Така опалювальна система вимагає детального і складного проектування з гідравліки, оскільки всі контури теплої підлоги повинні бути рівні між собою по опору. Труби подачі і обратки в опалювальних контурах повинні бути точно розраховані для забезпечення мінімального необхідного протоку теплоносія відповідно до параметрів теплового насоса.

Крім того, в системах з повітряними тепловими насосами можуть виникати брак тепла при включенні режиму розморожування випарника. Це, в свою чергу, може призводити до зниження комфорту.

Установка буферної ємності з тепловим насосом

У більш складних системах опалення з різними опалювальними приладами і наявністю змішувальних клапанів, регуляторів протока і термоголовки слід встановлювати буферну ємність. Установка бака може бути однією з вимог виробника для зменшення кількості пусків компресора.

Більшість систем реалізуються з паралельно підключеним буферним баком. Обсяг буфера розраховується відповідно до потужності теплового насоса. Багато виробників вказує в технічній документації, що мінімальний обсяг ємності повинен бути не менше 25 літрів на 1 кВт потужності теплового насоса.

встановлення теплового насосу з буферною ємністю


Параллельное подключение буфера

Підключення буферної ємності вирішує основні проблеми, пов'язані з інтеграцією теплового насоса в системі опалення. Однак у такої схеми є один істотний недолік, пов'язаний з необхідністю підтримки постійної температури в буфері. При цьому виникають небажані теплові втрати, що може привести до зниження ефективності теплового насоса на 5%.

Найбільш оптимальним варіантом є застосування схеми, що поєднує в собі переваги прямої системи і системи з буферною ємністю. Таке рішення дозволяє запобігти зайвій тепловій втраті в буфері, в той же час скорочує кількість пусків компресора. В такому випадку буфер служить для накопичення надлишкового тепла від теплового насоса і забезпечує достатню кількість тепла для функції розморожування повітряного теплового насоса.

комбіноване підключення теплового насосу

 

Комбіноване підключення буферної ємності

Важливо щоб діаметр труби між буферним баком і тепловим насосом був більше ніж в системі опалення, а сумарний потік теплоносія в опалювальних контурах не перевищував потік між буферною ємністю і тепловим насосом. Ця схема найбільш підходить там, де тепловий насос є основним джерелом тепла. Схема з установкою буферного бака в контур опалення послідовно, зазвичай використовується в поєднанні з повітряним тепловим насосом.

монтаж теплового насоса за послідовною схемою


Послідовне підключення буферної ємності до теплового насоса

Така схема не вимагає установки додаткового датчика температури в буфері. В такому випадку буфер виконує функцію акумулятора тепла для забезпечення роботи функції розморожування без втрати комфорту в опалювальному приміщенні.

Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту