Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Чому у теплового насоса мало альтернатив?

Сьогодні тепловий насос - це найбільш ефективна і вигідна альтернатива традиційним паливним обігрівачів. Ряд незаперечних переваг теплового насоса робить цей пристрій дійсно унікальним джерелом енергії. Отже, що відрізняє тепловий насос від інших обігрівачів, і чому Вам потрібно вибрати саме його?

Що відрізняє тепловий насос від інших джерел енергії?

почему тепловой насос не имеет альтернативТепловий насос - це заповнювати енергозберігаючий джерело енергії. Завдяки своїй конструкції і принципу дії він витягає енергію з навколишнього середовища (повітря і грунту, води і гірських порід), тим самим зберігаючи енергетичні ресурси планети. Тому в європейських країнах все більше людей забезпечують свої будинки теплом і гарячою водою за допомогою теплових насосів. До речі, безумовним лідером в цьому відношенні є Швеція. Там насоси забезпечують 70% усього тепла.

На сьогоднішній день тепловий насос практично не має альтернатив. Чому? Перш за все, тому що це універсальний пристрій, що сполучає системи опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування. Влітку насос витягує тепло з будинку і відправляє його на зберігання в грунт, а взимку повертає його назад в приміщення. Відзначимо, що такою функцією володіють не всі насоси, а лише деякі їх види.

Прилад має дуже високою ефективністю. Коефіцієнт перетворення енергії (COP) дорівнює 3 - 6, тобто на 1 кВт витраченої енергії прилад видає від 3 до 6 кВт тепла. Тому, незважаючи на солідні витрати на придбання та установку приладу, насос досить швидко окупається і дозволяє своєму власникові щомісяця економити на опаленні і гарячому водопостачанні.

Тепловий насос - це система опалення та кондиціонування з найбільш тривалим терміном служби на світовому ринку. Прилад може служити від 25 до 50 років, не вимагаючи ремонту і складного технічного обслуговування. Насос винятково надійний, а управління ним повністю автоматизовано.

Крім цього, у теплового насоса є й інші переваги, у тому числі:

  • Екологічність. В процесі експлуатації відсутні викиди шкідливих речовин і вуглекислоти, тому прилад не є небезпечним для навколишнього середовища і здоров'я людини.
  • Безпека. Вона пояснюється відсутністю відкритого вогню і продуктів горіння.
  • Компактність. Тепловий насос часто займає не більше місця, ніж звичайний побутовий холодильник. Та й рівень шуму від нього такої ж.

Кому найбільш вигідно використовувати тепловий насос?

Отже, за своїми пріоритетами пристрій перевершує всі існуючі системи опалення. А найбільшу вигоду його використання приносить в наступних випадках.

  • Якщо до будинку не підведений газ, а вартість його підключення дуже висока, то тепловий насос стає єдино вірним варіантом.
  • Найвигідніше використовувати прилад для обігріву приміщень за допомогою низькотемпературних систем опалення, наприклад, теплих підлог або фанкойлів. При цьому будинок повинен бути добре утеплений.
  • Дуже вигідно використовувати тепловий насос в якості доповнення до іншого джерела тепла. Для цього краще вибрати модель повітряного типу - він обійдеться дешевше. Якщо ж насос буде основним джерелом енергії, то доцільніше вибрати геотермальний прилад, так як його ефективність набагато вище.

Установка системи опалення та кондиціонування - це відповідальне рішення, від якого безпосередньо залежить комфорт в будинку. Тому тим, хто цінує затишок і при цьому хоче економити на опаленні, безсумнівно, варто звернути увагу на теплові насоси.

Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту