Перспективність теплових насосів
Як оцінити коли є сенс використовувати тепловий насос.
Залежність нашої країни від іноземних поставок газу і нафтопродуктів призводить до їх постійного подорожчання. Цей факт є рушійною силою для пошуку альтернативних джерел енергії. Велика кількість домогосподарств відмовляються від дорогої підводки і використання газу. Цінова політика в даній галузі теж не радує дешевизною. Але рішення завжди є. Найбільш актуальне на даний момент - це застосування теплових насосів. Енергетична ефективність їх в якості джерел тепла і холоду переконливо доведена науковими дослідженнями та світовою практикою використання. Такі системи стабільно працюють не одне десятиліття. Вони володіють самими мінімальними витратами на функціонування. Але основна і приємна вигода полягає в тому, що підвищення цін на енергоносії не впливає на вартість опалення тепловим насосом, воно навіть стає відносно дешевшим. Доказом тому служить високий коефіцієнт перетворення (СОР), який варіює від 2 до 5 і показує кількість виробленої теплової енергії на одиницю витраченої. Виходить 3/4 енергії безкоштовні, навіть якщо підвищується тариф на електроенергію. При цьому немає обмежень на споживання енергії землі, повітря і води. Вона навколо нас і її вистачить на всіх.
Світовий приклад показує, що найближчим часом ця галузь буде розвиватися і в Україні. Тим більше що у нас величезний потенціал невикористаного тепла. Ось, наприклад, з промисловими і комунально - побутовими стоками скидається близько 70 тис. МВт / год тепла. Електростанції перекачують для охолодження воду, температурою 30 градусів Цельсія. Це все джерело для функціонування теплових насосів. Також є резон використання річок і морів як низько потенційного джерела тепла.
Давайте проведемо оцінку конкурентоспроможності теплових насосів в Україні.
Середня вартість 1 кВт * год при використанні: природного газу становить 0,94 грн, електроенергії для приватного споживача - 1,68 грн; теплонасос з коефіцієнтом перетворення 3.2 - 0,52 грн (вартість вказана на кінець 2019 року). Бачимо, що вартість відрізняється в рази. Перевага на боці альтернативних джерел енергії.
Але, на жаль, нам поки не наздогнати темпи впровадження інших країн. Що ж не дає переходити на більш економічний і екологічно чистий метод опалення та кондиціювання? По-перше, це відсутність будь - яких державних програм підтримки, як в розвинених країнах. Так Швеція та Бельгія надає субсидію на установку теплових насосів приблизно в 75% від вартості обладнання, Іспанія - в розмірі до 50% та ін. В Україні поки немає таких заохочень, що ускладнює процес через високу вартість обладнання.
У зв'язку з підвищенням цін на енергоносії теплонасоси вже сьогодні актуальні для України. Але повірити в високу ефективність народ не поспішає і чекає результатів реалізації успішних і значущих проектів.
Досвід використання теплових насосів в Україні поки не досяг великих масштабів, проте всі умови для їх використання є.
По-перше, тому що ціни на електроенергію і паливо зростають із завидною постійністю. Також з підвищенням екологічних вимог зростає необхідність в їх використання.
По-друге стрімко розвивається заміське малоповерхове будівництво. А теплонасос - це оптимальний варіант для індивідуальних будинків з "зручною" системою опалення.
За прогнозами Світового Енергетичного Комітету в 2020 році частка теплової енергії, виробленої з використанням теплових насосів, складе 75%. В Європі основними споживачами цього обладнання є Швеція і Франція. Більшість теплових насосів - реверсивного типу "повітря-повітря". Вони домінують в Норвегії (90%), Фінляндії (81%), Франції (79%). У Швеції (41%). Капіталовкладення на їх установку значно скромніше, ніж на геотермальний варіант.
В Україні найбільш затребувані насоси типу "повітря - вода". Вони можуть успішно працювати як на обігрів, так і на охолодження і підключаються до діючих систем опалення.
Але найбільш ефективними є теплові-насоси грунт-вода.
Тепловий насос являє собою найактуальнішу на сьогодні опалювальну систему. Крім цілком високу ефективність теплові агрегати досягли такої високої міцності, яка забезпечує надзвичайну довговічність і досить значну надійність:
- побутові насоси типу "повітря-повітря" – 10 лет;
- типу "повітря-вода" - 15 лет;
- "вода-вода" - 19 лет,
- "грунт - вода"- 25 лет.
Такі терміни експлуатації гарантують продуктивну роботу на довгі роки.
Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Чому вам вигідно звертатися до нас?







Залиште Ваш комментар