Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Перспективність теплових насосів

Як оцінити коли є сенс використовувати тепловий насос.

коли перспективно використовувати тепловий насос

Залежність нашої країни від іноземних поставок газу і нафтопродуктів призводить до їх постійного подорожчання. Цей факт є рушійною силою для пошуку альтернативних джерел енергії. Велика кількість домогосподарств відмовляються від дорогої підводки і використання газу. Цінова політика в даній галузі теж не радує дешевизною. Але рішення завжди є. Найбільш актуальне на даний момент - це застосування теплових насосів. Енергетична ефективність їх в якості джерел тепла і холоду переконливо доведена науковими дослідженнями та світовою практикою використання. Такі системи стабільно працюють не одне десятиліття. Вони володіють самими мінімальними витратами на функціонування. Але основна і приємна вигода полягає в тому, що підвищення цін на енергоносії не впливає на вартість опалення тепловим насосом, воно навіть стає відносно дешевшим. Доказом тому служить високий коефіцієнт перетворення (СОР), який варіює від 2 до 5 і показує кількість виробленої теплової енергії на одиницю витраченої. Виходить 3/4 енергії безкоштовні, навіть якщо підвищується тариф на електроенергію. При цьому немає обмежень на споживання енергії землі, повітря і води. Вона навколо нас і її вистачить на всіх.

Світовий приклад показує, що найближчим часом ця галузь буде розвиватися і в Україні. Тим більше що у нас величезний потенціал невикористаного тепла. Ось, наприклад, з промисловими і комунально - побутовими стоками скидається близько 70 тис. МВт / год тепла. Електростанції перекачують для охолодження воду, температурою 30 градусів Цельсія. Це все джерело для функціонування теплових насосів. Також є резон використання річок і морів як низько потенційного джерела тепла.

Давайте проведемо оцінку конкурентоспроможності теплових насосів в Україні.

Середня вартість 1 кВт * год при використанні: природного газу становить 0,94 грн, електроенергії для приватного споживача - 1,68 грн; теплонасос з коефіцієнтом перетворення 3.2 - 0,52 грн (вартість вказана на кінець 2019 року). Бачимо, що вартість відрізняється в рази. Перевага на боці альтернативних джерел енергії.

Але, на жаль, нам поки не наздогнати темпи впровадження інших країн. Що ж не дає переходити на більш економічний і екологічно чистий метод опалення та кондиціювання? По-перше, це відсутність будь - яких державних програм підтримки, як в розвинених країнах. Так Швеція та Бельгія надає субсидію на установку теплових насосів приблизно в 75% від вартості обладнання, Іспанія - в розмірі до 50% та ін. В Україні поки немає таких заохочень, що ускладнює процес через високу вартість обладнання.

У зв'язку з підвищенням цін на енергоносії теплонасоси вже сьогодні актуальні для України. Але повірити в високу ефективність народ не поспішає і чекає результатів реалізації успішних і значущих проектів.

Досвід використання теплових насосів в Україні поки не досяг великих масштабів, проте всі умови для їх використання є.

По-перше, тому що ціни на електроенергію і паливо зростають із завидною постійністю. Також з підвищенням екологічних вимог зростає необхідність в їх використання.

По-друге стрімко розвивається заміське малоповерхове будівництво. А теплонасос - це оптимальний варіант для індивідуальних будинків з "зручною" системою опалення.

За прогнозами Світового Енергетичного Комітету в 2020 році частка теплової енергії, виробленої з використанням теплових насосів, складе 75%. В Європі основними споживачами цього обладнання є Швеція і Франція. Більшість теплових насосів - реверсивного типу "повітря-повітря". Вони домінують в Норвегії (90%), Фінляндії (81%), Франції (79%). У Швеції (41%). Капіталовкладення на їх установку значно скромніше, ніж на геотермальний варіант.

В Україні найбільш затребувані насоси типу "повітря - вода". Вони можуть успішно працювати як на обігрів, так і на охолодження і підключаються до діючих систем опалення.

Але найбільш ефективними є теплові-насоси грунт-вода.

Тепловий насос являє собою найактуальнішу на сьогодні опалювальну систему. Крім цілком високу ефективність теплові агрегати досягли такої високої міцності, яка забезпечує надзвичайну довговічність і досить значну надійність:

  • побутові насоси типу "повітря-повітря" – 10 лет;
  • типу "повітря-вода" - 15 лет;
  • "вода-вода" - 19 лет,
  • "грунт - вода"- 25 лет.

Такі терміни експлуатації гарантують продуктивну роботу на довгі роки.

Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту