Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Окупність теплових насосів

 Як розраховується термін окупності теплового насоса?

Тепловий насос - це ефективне і надійне рішення для обігріву та кондиціонування будинку, а також гарячого водопостачання. У зв'язку з регулярним підвищенням цін на паливо пристрій стає чудовою альтернативою традиційному опаленню будинку. З огляду на досить високу вартість насоса і його установки, важливу роль відіграє термін окупності пристрою.

Розрахувати термін окупності і купити тепловий насосОкупність теплонасосної системи складається з двох складових:

  • Первинні витрати на обладнання і його установку.
  • Розмір економії, досягнутої за допомогою теплового насоса.

Ціни на дані установки відрізняються в залежності від типу і моделі. Наприклад, геотермальні прилади дорожче повітряних. З іншого боку, і ефективність їх вище, тому окупність таких пристроїв швидша. Відзначимо, що при обчисленні початкових капітальних витрат на обладнання, краще брати в розрахунок не вартість самого насоса, а різницю між цим джерелом енергії і будь-яким іншим (наприклад, твердопаливним або газовим котлом).

Економія, досягнута за допомогою теплового насоса, розраховується по-різному в залежності від того, чи функціонує система опалення або її тільки потрібно встановлювати. Але в будь-якому випадку потрібно брати до уваги необхідну кількість енергії, тепловтрати, а також витрати на використання теплового насоса.

Крім того, період окупності безпосередньо залежить від наступних факторів:

  • Динаміка цін на енергоносії. В останні роки яскраво проявляється тенденція підвищення вартості газу і твердого палива. І зростання цін на них помітно випереджає аналогічні показники по електроенергії. Наприклад, виходячи з офіційних документів НКРЕ, можна спостерігати таку динаміку цін на газ і електроенергію для населення. Вартість газу з 2000 по 2017 зросла з 0,175 до +6,879 грн за куб. метр, тобто в 39 разів. Ціна електроенергії в зазначений період часу збільшилася з 0,156 до 0,9 або 1,68 грн за кВт в залежності від кількості спожитої енергії. Таким чином, вона виросла лише в 5 - 10 разів. Тож у порівнянні з газом вигода теплового насоса очевидна.
  • Коефіцієнт перетворення (COP), який є основним показником ефективності насоса. Наприклад, прилад потужністю 10 кВт і споживанням електроенергії 2,5 кВт має COP, рівний 4. З огляду на, що цей показник коливається в залежності від сезону, при розрахунку терміну окупності потрібно враховувати середньорічну величину.
  • Термін служби приладу, який становить від 25 до 50 років без необхідності капітального ремонту.

Отже, якщо порівняти суму, витрачену на придбання і монтаж пристрою, з розміром зекономлених коштів, можна обчислити приблизний термін окупності теплонасосної системи.

Звичайно, краще довірити ці розрахунки професіоналам. Відзначимо, що термін окупності теплового насоса обчислюється на стадії проектування опалювальної системи.

Як прискорити окупність теплового насоса?

Щоб домогтися найбільшої ефективності роботи насоса, необхідно враховувати такі фактори:

  • Важливо добре утеплити будинок і правильно вибрати систему опалення (підходящий варіант - теплі водяні підлоги). Показник тепловтрат повинен бути не більше 100 Вт/м2.
  • Вибираючи прилад, важливо враховувати таку характеристику насоса, як максимальна температура подачі в контур. У тому випадку, якщо вона вище, ніж 50°, дозволяється використовувати стандартне опалення за допомогою радіаторів (при цьому допустимі тільки нізкоінерціонние прилади з алюмінію або сталі і ні в якому разі не з чавуну).

Відзначимо, що при радіаторному опаленні COP дорівнює приблизно 2,7-3,0. Використання ж низькотемпературних систем (наприклад, водяні теплі підлоги з температурою подачі 35°) призводить до підвищення значення цього показника до 4,5–5.

Температура джерела енергії не повинна бути менше ніж 6 градусів тепла. Тому найбільш ефективними є геотермальні пристрої - вода і грунт постійно підтримують потрібну температуру, на відміну від вуличного повітря.

Істотний вплив на продуктивність роботи насоса робить і правильний вибір місця для установки пристрою. Бажано розміщувати прилад в сухому опалювальному приміщенні. Так можна уникнути додаткових втрат тепла.

Підбором самого приладу і решти устаткування, а також його монтажем повинні займатися професіонали.

В середньому термін окупності правильно підібраного насоса становить від 4 до 6 років. А, враховуючи постійне підвищення цін на енергоносії, прилад може окупитися і швидше. Таким чином, тепловий насос дозволить Вам насолоджуватися теплом і затишком і при цьому помітно економити на опаленні.

Хочемо зазначити що ми розробляємо проекти пасивних і активних будинків, проектуємо системи опалення будинків на базі теплових насосів або комбінації теплогенеруючих установок. виробляємо розрахунки тепловтрат-теплопоступлений для вже спроектованих і побудованих будинків.

Ще статті про тепловий насос та ціни дивись ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту