Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Які бувають теплові насоси, принцип їх дії

Тепловий насос для опалення, види обладнання

Тепловий насос для опалення - види обладнанняЗ все більш стрімким розвитком енергозберігаючих технологій, паливні системи втратили свої лідируючі позиції в галузі. Дедалі популярнішими стають альтернативні рішення - теплові насоси. Це універсальне обладнання, яке ефективно застосовується для опалення, нагріву води та кондиціонування. Залежно від джерела тепла всі насоси діляться на дві категорії -: повітряні і геотермальні. Чим же вони відрізняються і за яким принципом працюють?

Тепловий насос відрізняється простотою. По суті він аналогічний звичному всім холодильника. Тільки завдання трохи відрізняються. Холодильник в процесі роботи "забирає" тепло у продуктів, що знаходяться в ньому. При цьому тильна панель нагрівається і автоматично нагріває приміщення, в якому знаходиться. Тепловий насос працює за тим же принципом. Він витягує тепло з відновлювальних джерел (повітря або грунту) і передає його в приміщення. Процес проходить за схемою зворотного циклу Карно:

  • По зовнішньому контуру циркулює теплоносій - незамерзаюча рідина, яка витягує теплову енергію з певного середовища (грунт, вода, повітря).
  • Потрапляючи у випарник під дією високого тиску вона різко нагрівається і обмінюється теплом з холодоагентом (зазвичай це фреон), остигаючи при цьому на4–7 градусів.
  • Фреон закипає, переходить в газоподібний стан і направляється в компресор. Той, в свою чергу, стискає його, температура фреону підвищується.
  • Стислий і нагріте газ (його температура коливається від 35 до 65 градусів) надходить в конденсатор, де віддає тепло внутрішньому контуру опалення. Сам при цьому остигає і конденсується. Далі знову повертається до випарника.
  • Тим часом рідина відновлює початкову температуру, проходячи по зовнішньому контуру насоса, потрапляє в випарник, і цикл починається знову.

Загальна класифікація теплових насосів

Теплові насоси в залежності від джерела забору тепла діляться на дві групи:

  • Повітряні
  • Грунтові (геотермальні)

Крім того можна побачити маркування типу “повітря - вода”, “грунт - вода”, “грунт - повітря ”, “вода - вода”, “повітря - повітря” (перше слово вказує на джерело енергії, друге - куди тепло віддає).

Більш широко поширений повітряний варіант насоса. Це пояснюється більш простим методом установки і відсутністю дорогих земляних робіт. Такий насос встановлюється на вулиці і витягує тепло з повітря. До того ж коштує дешевше і не вимагають спеціальних дозволів.

Геотермальні їх побратими по вартості не сильно відрізняються, але ускладнюють ціноутворення бурові роботи, так як грунтові насоси беруть тепло з грунту.

Грунтові насоси діляться на дві групи:

  • Системи відкритого типу. Коли по контуру циркулюють грунтові води. Віддавши тепло, вони повертаються назад в землю. Вимагає дозвільної документації.
  • Системи закритого типу. Для їх облаштування в землю укладаються пластикові труби, по яких циркулює рідина-теплоносій.

Вони бувають:

  1. Горизонтальні. На невеликій глибині трубки укладаються извилисто у вигляді петель. Займає досить багато простору. Є максимально бюджетним варіантом.
  2. Вертикальний теплообмінник встановлюється в глибоку свердловину (до 200 м). Економить місце і забезпечує високу ефективність роботи за рахунок стабільної температури на глибині. Вимагає бурових робіт, тому коштує дорожче.
  3. Водний. Колектор розміщується в озері, річці або морі нижче рівня промерзання. Це найдешевший вид геотермальної системи, але не завжди є поруч водойма і вимагає спеціального дозволу.

Ще статті про тепловий насос читайте ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту