Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Як влаштований тепловий насос

Економне опалення тепловим насосом

Робота теплового насоса має в своїй основі два фізичних явища. Перше: при випаровуванні речовини відбувається поглинання тепла, а при конденсації - віддача. І друге: температура випаровування речовини підвищується пропорційно підвищенню тиску. Щоб зрозуміти, як ці два явища протікають в системі теплонасоса, варто розібратися в тому, як вона влаштована.

Систему теплового насоса можна розкласти на такі компоненти: - зовнішній контур, який здійснює передачу тепла з навколишнього середовища до розсолу. Складається з труб і циркуляційного насоса; - внутрішній контур служить для перенесення тепла в опалювальне приміщення.

Економне опалення тепловим насосом

Як працюють і взаємодіють всі пристрої теплового насоса між собою:

  • Проходячи по трубах зовнішнього контуру, незамерзаюча суміш (розсол) нагрівається до 1-10 градусів.
  • У випарнику вона віддає зібрану теплову енергію внутрішньому фреоновому контуру. Фреон, що має низьку температуру кипіння, приймає в випарнику від розсолу накопичене тепло, змінюючи свій агрегатний стан з рідкого на газоподібне.
  • Фреон вже в формі газу направляється до компресора, де він стискається, підвищується його тиск, а значить і температура. Отже, і тепловий потенціал для передачі цього тепла далі до більш холодного тіла.
  • Гарячий, газоподібний фреон здійснює віддачу тепла в опалювальну систему, потрапляючи в конденсатор. Після цього, він остигає і приймає рідкий агрегатний стан.
  • Перехід в рідкий стан так само регулюється контролем перетину спеціального дросельного клапану. Фреон крізь клапан потрапляє в випарник для повторення циклу.

Тепловий насос - найбільш економічний засіб обігріву. Так як він влаштований так, що основна витрата електроенергії припадає на забезпечення роботи компресора та насосів. Коефіцієнт трансформації (СОР) показує, як ефективно працює тепловий насос. СОР - це співвідношення одиниці електричної енергії, витраченої на роботу теплонасоса, до кількості виробленої їм теплової енергії. На цей коефіцієнт впливає температура в випарнику і конденсаторі, і коливається він в діапазоні від 3 до 7. Тобто на кожен 1 кВт витраченої електроенергії припадає 3-7 кВт виробленої теплоенергії.

Такий високий рівень теплопостачання при низькій енерговитратності не може забезпечити жоден генератор тепла з іншим принципом дії.

Ще статті про тепловий насос читайте ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту