Як влаштований тепловий насос
Економне опалення тепловим насосом
Робота теплового насоса має в своїй основі два фізичних явища. Перше: при випаровуванні речовини відбувається поглинання тепла, а при конденсації - віддача. І друге: температура випаровування речовини підвищується пропорційно підвищенню тиску. Щоб зрозуміти, як ці два явища протікають в системі теплонасоса, варто розібратися в тому, як вона влаштована.
Систему теплового насоса можна розкласти на такі компоненти: - зовнішній контур, який здійснює передачу тепла з навколишнього середовища до розсолу. Складається з труб і циркуляційного насоса; - внутрішній контур служить для перенесення тепла в опалювальне приміщення.
Як працюють і взаємодіють всі пристрої теплового насоса між собою:
- Проходячи по трубах зовнішнього контуру, незамерзаюча суміш (розсол) нагрівається до 1-10 градусів.
- У випарнику вона віддає зібрану теплову енергію внутрішньому фреоновому контуру. Фреон, що має низьку температуру кипіння, приймає в випарнику від розсолу накопичене тепло, змінюючи свій агрегатний стан з рідкого на газоподібне.
- Фреон вже в формі газу направляється до компресора, де він стискається, підвищується його тиск, а значить і температура. Отже, і тепловий потенціал для передачі цього тепла далі до більш холодного тіла.
- Гарячий, газоподібний фреон здійснює віддачу тепла в опалювальну систему, потрапляючи в конденсатор. Після цього, він остигає і приймає рідкий агрегатний стан.
- Перехід в рідкий стан так само регулюється контролем перетину спеціального дросельного клапану. Фреон крізь клапан потрапляє в випарник для повторення циклу.
Тепловий насос - найбільш економічний засіб обігріву. Так як він влаштований так, що основна витрата електроенергії припадає на забезпечення роботи компресора та насосів. Коефіцієнт трансформації (СОР) показує, як ефективно працює тепловий насос. СОР - це співвідношення одиниці електричної енергії, витраченої на роботу теплонасоса, до кількості виробленої їм теплової енергії. На цей коефіцієнт впливає температура в випарнику і конденсаторі, і коливається він в діапазоні від 3 до 7. Тобто на кожен 1 кВт витраченої електроенергії припадає 3-7 кВт виробленої теплоенергії.
Такий високий рівень теплопостачання при низькій енерговитратності не може забезпечити жоден генератор тепла з іншим принципом дії.
Ще статті про тепловий насос читайте ТУТ

Чому вам вигідно звертатися до нас?







Залиште Ваш комментар