Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Джерела енергії для теплового насоса

Який тепловий насос вибрати залежно від джерела тепла.

Зовнішній контур теплового насоса, що збирає тепло навколишнього середовища, являє собою, як правило, поліетиленовий трубопровід, покладений в землю або у воду, всередині якого циркулює незамерзаюча рідина (росол).

Грунтовий тепловий насос

грунтові теплові насоси

Грунт є найбільш універсальним джерелом тепла. Він добре акумулює сонячну енергію і весь рік підігрівається від земного ядра. При цьому він завжди "під ногами" і здатний віддавати тепло незалежно від погоди. При використанні грунту в якості джерела тепла, зовнішній контур, що збирає тепло навколишнього середовища, опускається в свердловину на 50-100м (вертикальний теплообмінник) або закопується на глибину 1,2 - 2,0 м (горизонтальний теплообмінник).

як працює тепловий насос

Температура грунту перестає коливатися в залежності від сезону вже на глибинах понад 5 м і має стабільну температуру після 15 м, незалежно яка температура навколишнього повітря +30 або -30 °С. Тому найоптимальнішим варіантом отримання високого і стабільного коефіцієнта перетворення тепла є вертикальний теплообмінник (геотермальні зонди).

Плюсом такого джерела є його стабільність і ефективність протягом всього року. Мінус, більш високі початкові капітальні витрати.

Насос тепловий вода-вода

тепловий насос вода-вода

Також як і грунт, вода добре акумулює сонячну енергію. Джерелом тепла можуть бути як грунтові (підземні) води, так і відкриті водойми (озеро, річка, море).

Для використання грунтових вод необхідно обладнати водоотбірну і скидну свердловину (для цього необхідно отримати дозвіл відповідних відомств).

При використанні в якості джерела тепла вод найближчого озера або річки, контур укладається на дно. Цей варіант, в ряді випадків є більш ефективним, оскільки влітку температура води вище, ніж температура грунту і взимку температура води у водоймі завжди позитивна. Відносно висока температура навколишнього середовища покращує теплообмін із зовнішнім контуром теплового насоса, що призводить до зменшення габаритів контуру, до зменшення витрат на матеріали і до підвищення коефіцієнта перетворення теплового насоса.

Плюсом такого способу, є його відносно менша вартість установки. Мінусом, не завжди стабільний коефіцієнт перетворення, більший ризик поломки обладнання або вандалізму.

Тепловий насос повітря-вода

повітряний тепловий насос

Навколишнє повітря завжди легко використовувати в якості джерела тепла, оскільки воно є в необмеженій кількості. Теплові насоси, що дозволяють отримувати тепло з повітря, в даний час можуть експлуатуватися майже цілий рік.

Однак при низьких температурах коефіцієнт перетворення і потужність теплового насоса різко зменшується, тому такі насоси рекомендується використовувати в бівалентних схемах опалення (в парі з іншими джерелами тепла). У порівнянні з іншими видами теплових насосів, повітряні теплові насоси вимагають найменших капіталовкладень, проте на території України не можуть використовуватися як основне джерело тепла через обмеження по температурі зовнішнього повітря.

Для отримання тепла з теплого повітря, наприклад, з витяжки системи вентиляції, встановлюється спеціальна модель теплового насоса з повітряним теплообмінником. Тепло з повітря для системи опалення та гарячого водопостачання також можна збирати на виробничих підприємствах, наприклад, у пекарнях, підприємствах з виробництва кераміки, підприємствах, де в результаті техпроцесу вивільняється велика кількість теплого повітря.

Ще статті про тепловий насос читайте ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту