Джерела енергії для теплового насоса
Який тепловий насос вибрати залежно від джерела тепла.
Зовнішній контур теплового насоса, що збирає тепло навколишнього середовища, являє собою, як правило, поліетиленовий трубопровід, покладений в землю або у воду, всередині якого циркулює незамерзаюча рідина (росол).
Грунтовий тепловий насос
Грунт є найбільш універсальним джерелом тепла. Він добре акумулює сонячну енергію і весь рік підігрівається від земного ядра. При цьому він завжди "під ногами" і здатний віддавати тепло незалежно від погоди. При використанні грунту в якості джерела тепла, зовнішній контур, що збирає тепло навколишнього середовища, опускається в свердловину на 50-100м (вертикальний теплообмінник) або закопується на глибину 1,2 - 2,0 м (горизонтальний теплообмінник).
Температура грунту перестає коливатися в залежності від сезону вже на глибинах понад 5 м і має стабільну температуру після 15 м, незалежно яка температура навколишнього повітря +30 або -30 °С. Тому найоптимальнішим варіантом отримання високого і стабільного коефіцієнта перетворення тепла є вертикальний теплообмінник (геотермальні зонди).
Плюсом такого джерела є його стабільність і ефективність протягом всього року. Мінус, більш високі початкові капітальні витрати.
Насос тепловий вода-вода
Також як і грунт, вода добре акумулює сонячну енергію. Джерелом тепла можуть бути як грунтові (підземні) води, так і відкриті водойми (озеро, річка, море).
Для використання грунтових вод необхідно обладнати водоотбірну і скидну свердловину (для цього необхідно отримати дозвіл відповідних відомств).
При використанні в якості джерела тепла вод найближчого озера або річки, контур укладається на дно. Цей варіант, в ряді випадків є більш ефективним, оскільки влітку температура води вище, ніж температура грунту і взимку температура води у водоймі завжди позитивна. Відносно висока температура навколишнього середовища покращує теплообмін із зовнішнім контуром теплового насоса, що призводить до зменшення габаритів контуру, до зменшення витрат на матеріали і до підвищення коефіцієнта перетворення теплового насоса.
Плюсом такого способу, є його відносно менша вартість установки. Мінусом, не завжди стабільний коефіцієнт перетворення, більший ризик поломки обладнання або вандалізму.
Тепловий насос повітря-вода
Навколишнє повітря завжди легко використовувати в якості джерела тепла, оскільки воно є в необмеженій кількості. Теплові насоси, що дозволяють отримувати тепло з повітря, в даний час можуть експлуатуватися майже цілий рік.
Однак при низьких температурах коефіцієнт перетворення і потужність теплового насоса різко зменшується, тому такі насоси рекомендується використовувати в бівалентних схемах опалення (в парі з іншими джерелами тепла). У порівнянні з іншими видами теплових насосів, повітряні теплові насоси вимагають найменших капіталовкладень, проте на території України не можуть використовуватися як основне джерело тепла через обмеження по температурі зовнішнього повітря.
Для отримання тепла з теплого повітря, наприклад, з витяжки системи вентиляції, встановлюється спеціальна модель теплового насоса з повітряним теплообмінником. Тепло з повітря для системи опалення та гарячого водопостачання також можна збирати на виробничих підприємствах, наприклад, у пекарнях, підприємствах з виробництва кераміки, підприємствах, де в результаті техпроцесу вивільняється велика кількість теплого повітря.
Ще статті про тепловий насос читайте ТУТ

Чому вам вигідно звертатися до нас?







Залиште Ваш комментар