Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Буріння свердловин під теплові насоси

Буріння свердловин під грунтовий тепловий насос.

буріння свердловин під тепловий насос

Буріння свердловин під теплові насоси є одним з найбільш відповідальних етапів установки теплового насоса типу грунт-вода.

Як відомо, вже на глибині 1м (для Києва) грунт має позитивну температуру протягом усього року. Глибше 20 м температура грунту досягає +10 ... + 11 ° С незалежно від сезону. Це означає, що навіть у найлютіший мороз тепловий насос має стабільне джерело низько потенційного тепла з високою температурою.

Такі умови роботи устаткування дозволяють мати високий коефіцієнт перетворення, який позитивно впливає на електроспоживання теплового насоса. Все це можливо при правильно виконаному бурінні і монтажі геотермального зонда.

Найчастіше, неправильно освоєна технологія буріння свердловин для теплового насоса, може в майбутньому значно заважати належному функціонуванню обладнання.

Основні помилки, яких припускаються монтажниками, є буріння свердловин з пустотами і неякісний монтаж зонда. Дані помилки не помітні для замовника, але залишають істотний відбиток на роботі і енергоефективності теплового насоса.

Виникнення неоднорідності прилягання зонда до грунту значно погіршує теплозбіор для насоса. Прискорюється виморожування зонда і це може привести до повної втрати працездатності як одного зонда так і всього грунтового колектора.

Чому відбувається втрата працездатності свердловин для теплового насоса?

Якщо ви вирішили заощадити на вартості свердловин для теплового насоса то швидше за все ви знайдете людей які согласяться дешевше просвердлити отвір в землі, опустити туди, вами куплений зонд, і залити свердловину буровим розчином (це в кращому випадку). А у гіршому зконопатять її грунтом з водою.

 

проблема зі свердловинами теплового насоса

Що відбувається в такому випадку?

Волога земля або буровий розчин висихає і відбувається усадка по всій довжині свердловини з можливою, неконтрольованою появоя пустот між зондом і грунтом і таке інше.

В результаті ми не можемо отримати тепло від грунту яке було заплановано при проектуванні системи з тепловим насосом.

Таким чином ваш дорогущий тепловий насос позбавляється необхідних, для його надійної роботи, умов.

До чого призводить економія на бурінні під зонди теплового насоса:

  • Тепловий насос не може забезпечити необхідну потужність
  • Тепловий насос перестає працювати до кінця опалювального сезону.
  • Компресор теплового насоса працює з підвищеним навантаженням і може вийти з ладу раніше часу.
  • Ваші рахунки за електрику збільшуються до значення як при опаленні звичайним електрокотлом.

Як уникнути проблем з роботою грунтового контуру геотермального теплового насоса?

Відповідь проста, зробити так щоб між грунтом і геотермальним контуром гарантовано не було пустот. Для цього, після опускання зондів свердловина повинна бути затомпонірована.

Що це таке і як проводиться томпонаж свердловин під тепловий насос?

тампонаж свердловин під тепловий насос

Для усунення можливості виникнення пустот зонд повинен бути щільно запечатаний за допомогою спеціальних складів, томпонажних розчинів.

І це не просте завдання, адже заповнення свердловини потрібно починати знизу, для того щоб вигнати все повітря.

тампонаж свердловин під тепловий насос

Для цього у бурильників має бути окремий пристрій, що використовується виключно для томпонажа. Ті хто бурять свердловини на воду його зазвичай не мають. І так як це обладнання досить дороге + ціна томпонажного розчину значно відрізняється від вартості бруду то і вартість правильного буріння відрізняється в більшу сторону.

Також використання спеціальних, малогабаритних бурових установок дозволяє проводити буріння в максимально ефективних місцях.

бурова установка для геотермального теплового насоса

Де на ділянці розмістити свердловини теплового насоса?

При розміщенні свердловин на ділянці спочатку потрібно визначитися із загальним метражем геотермального контуру. На це впливає необхідна потужність насоса і теплові властивості грунту. При формуванні геотермального поля, в ідеалі, слід робити відступи свердловин один від одного на відстані 6 м.

Фахівці, які мають досвід по роботі з бурінням свердловин під теплові насоси, завжди враховують особливості місцевості і умови роботи теплового насоса. Відповідно, глибина буріння свердловин може змінюватися і зазвичай становить від 40 до 90 м.

Основним моментом який багато ігнорують є:

Час буріння одним верстатом, наприклад 6 свердловин глибиною 50 м (чого достатньо для теплового насоса потужністю 15 кВт) займає близько 3-4 днів. Після буріння свердловин і монтажу в них геотермальних зондів, на глибині 1,2-1,5м, всі зонди зводяться горизонтально в кілька колекторів. Після чого, всі комунікації засипаються землею і ділянка набуває придатний вид для подальшого облаштування або ландшафтного дизайну.

У місцях буріння свердловин і розташування магістралей рекомендується висадка флори з неглибокою кореневою системою для уникнення «подмораживания» рослин в зимовий період.

Чому за бурінням слід звернутися до нас?

  1. Ми маємо досвід проведення правильних бурових робіт в германії і рекомендації від партнерів.
  2. Працюємо на сертифікованому буровому і томпонажному обладнанні.
  3. Надаємо повний комплекс послуг з буріння і томпонування на території всієї України.
  4. Оптимальне співвідношення вартості робіт і якості виконання.
  5. Мобільність і оперативність.

Ще статті про тепловий насос читайте ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту