Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Альтернативне опалення - теплові насоси

Альтернативне опалення будинку

Ви вирішили перейти на альтернативне опалення і відмовитися від використання дорогого російського газу для опалення та нагріву гарячої води у своєму будинку?

опалення будинку без газуНа перший погляд опалення за допомогою твердопаливного або пеллетного котла може здаватися більш дешевим, але далеко не завжди це так. Адже обслуговування таких систем вимагає набагато більше зусиль протягом усього року. Дрова вимагають час на заготівлю, складування. Котел вимагає щоденного завантаження і постійної чистки. Також слід враховувати бруд і потенційну пожежонебезпека такого виду альтернативного опалення.

Тоді комфортним для вас вибором буде електроопалення.

Але все таки електрикою опалювати на багато дорожче, скажете ви. Так, але ... Для зменшення витрат на опалення електрикою є кілька шляхів:

  • Перший - це зниження загальних тепло втрат будівлі.
  • Другий - інтелектуальне управління включенням-виключенням обладнання в залежності від погоди, часу доби, наявності людей у ​​приміщенні. Реалізувати такі рішення в системах з твердопаливними котлами вкрай складно.
  • Третій шлях - це використання високоефективного опалювального обладнання. Наприклад 

Опалення тепловим насосом

Тепловий насос це прилад який відбирає невелику кількість тепла у великого обсягу землі або повітря і концентровано передає його у ваш будинок. Хороші теплові насоси мають коефіцієнт перетворення 3.5. А це значить що на 1 кВт електроенергії, яку тепловий насос бере в загальній мережі, він видає 3.5 кВт теплової енергії з землі. Відповідно на таке альтернативне опалення у нас піде в 3.5 рази менше грошей. Ви можете помітити, що вартість цих приладів досить висока. З цим теж можна погодитися, але порівнювати варто вартості приладів аналогічних по потужності і додавати до порівняння витрати на обслуговування за певний період часу, наприклад за 5 років. Також варто зауважити що вартість підведення газу або установка трансформаторної підстанції потужності, необхідної для опалення будинку 200 м2, може коштувати порівняно з вартістю теплового насоса. Рідко яка існуюча мережа, підведена до будинку, може забезпечити необхідну електричну потужність. А потужності в 10-15 кВт доступні практично кожному приватному будинку.

Теплові насоси відмінно працюють в парі з сонячними фотоелектричними панелями. Вночі нам потрібно більше енергії для опалення і її нам забезпечує тепловий насос, з мережі ми беремо її за нічним тарифом (котрий в два рази менший ніж вдень). При установці в систему тепло-акумулятора ми також можемо накопичити теплову енергію на денне опалення. Денну частину енергії для опалення ми отримуємо з сонячних панелей, а надлишки продаємо в мережу за "зеленим тарифом". В такому випадку ми не тільки можемо економити по повній, а й починаємо заробляти. Орієнтовні вкладення в сумі 20 000 $ (тепловий насос на 10 кВт і фотоелектрична система на 10 кВт) можуть приносити 5-9 тис $ на рік. Відповідно термін окупності такої системи 3-5 років, а потім ви отримуєте чистий прибуток. Оцінюючи термін служби сонячних панелей в 25 років - економіку порахуйте самі.

альтернативное отопление дома

Якщо у Вас виникла зацікавленість до побудови такої системи або виникли інші питання телефонуйте нам і ми будемо раді розробити оптимальні рішення під Ваші задачі.

Телефонуйте нам за телефоном, пишіть по email або через форму зворотного зв'язку.

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту