Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Які бувають котли для опалення

Які бувають опалювальні котли для обгрева будівель

опалювальні котли які бувають

 

Історично склалося що прилад який отримує тепло отримане від джерела енергії (газ, електрика, дрова, вугілля) і передає його на енергоносій для використання в будинку називається опалювальним котлом. Це основа будь-якої системи обігріву. Від правильного вибору опалювального устаткування залежать як витрати на опалення так і його безаварійна і безперебійна робота.

Перед тим як вибирати опалювальний котел потрібно знати його необхідну продуктивність, а це значить потрібно порахувати тепловтрати опалювального будівлі. Після цього визначитися з джерелом енергії для обігріву будинку.

Які види опалювальних котлів бувають?

Існує поділ по виду палива:

1) Котли на газу.

 •         Їх переваги: ​​автономна робота, гарна економічність при правильно підібраному обладнанні і висока продуктивність.
 •         Недоліки: потрібно газифікація ділянки, для безперебійної роботи потрібно гарна якість газу, не працюють без електрики, сучасні котли вимогливі до якості електромережі, підвищена пожежонебезпека.

2) Котли на дизельному паливі.

 •         Переваги: ​​досить автономні, більшість моделей можуть працювати як на дизельному паливі так і на відпрацюванні, прості в експлуатації і економічні.
 •         Недоліки: потрібен резервуар для зберігання палива, необхідна заправка, вимагають догляду, викидають в атмосферу продукти горіння.

3) Котли на електриці.

 •         Переваги: ​​найбільш простий монтаж, високий ККД, безпека, надійність.
 •         Недоліки: Потрібно необхідна потужність підключення до електричної мережі. При перебоях з електрикою потрібно установка дорогого резервного генератора.

4) Універсальні котли на твердому паливі.

Універсальні котли які можуть працювати на всіх видах твердого палива. Сучасна альтернатива печі.

 •         Переваги: ​​працюють на дровах, вугіллі, брикетах та пеллетах, мають доступну ціну, дають багато тепла, незалежність від зовнішніх мереж, дешеве паливо.
 •         Недоліки: низький ККД, потрібно складування палива, чистка котла, завантаження палива (робота кочегара).

5) Котли на деревних пеллетах - гранулах або вугіллі - торфі.

 •         Переваги: ​​незалежність від підключення до зовнішніх мереж, висока теплопродуктивність, можливість автоматизації, максимальний ккд для систем опалення на твердому паливі
 •         Недоліки: потрібно бункер для зберігання пелет, вартість деревних гранул постійно зростає (опалення якісними гранулами варто порівняти з газовим), займає багато місця в котельні

6) Котли тривалого горіння. Як вид твердопаливних систем. Горіння відбувається в верхньому шарі з регулюванням подачею повітря.

 •         Переваги: ​​Економічність, компактність, хороший ККД, прийнятна вартість.
 •         Недоліки: Вимогливі до якості палива і його вологості, призначені тільки для дров і відповідно потрібно місце для їх зберігання. Рідко коли одна закладка горить довше 32 годин. Потрібно чистка.

7) Піролізні котли на твердому паливі (газогенераторні котли на дровах)

 •         Переваги: ​​високий ККД (до 90%)
 •         Недоліки: Висока вартість

8) Котли з комбінованим використанням палива. Можуть поперемінно працювати на газу або дровах / вугіллі. Хороший варіант для дачних ділянок

 •         Переваги: ​​універсальність
 •         Недоліки: ціна, складність

9) Також одним з видів електроопалення є застосування теплових насосів.

 •         Переваги: ​​найбільша ефективність по співвідношенню витрачених ресурсів і отриманого тепла.
 •         Недоліки: Ціна і складність обладнання.

Хочу сказати що ідеальних універсальних систем не існує. Ідеальний варіант підбирається виходячи зі співвідношення багатьох факторів таких як опалювальна площа, тип системи опалення та гарячого водопостачання, можливість використання різних джерел енергії, споживання тепла і так далі. Вибір і проектування системи опалення це результат зваженого аудиту (в тому числі і фінансового) найбільш раціональних варіантів.

Ми вважаємо що система опалення повинна бути найменш витратною в обслуговуванні (враховуючи і людські ресурси), по можливості доступною за вартістю, економною і забезпечує необхідний рівень комфорту. А вибір виробника залежить багато в чому від доступних грошових ресурсів. Великий досвід в проектуванні, монтажі та експлуатації систем опалення дозволяє нам допомогти вам зробити правильний вибір.

Читай ще про опалювальні котли свого будинку -> ТУТ

Як безпечно поставити твердопаливний котел ви можете подивитися ТУТ.

ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
Cертифікований архітектор
Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту