Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Ефективні твердопаливні котли

Системи опалення з використанням твердопаливних котлів.

 

твердопаливні котли які бувають

Багато людей зараз задають собі питання: - чи можна побудувати систему опалення на твердопаливному котлі і при цьому досягти комфорту в обслуговуванні і при цьому істотної економії палива?

Та це можливо! Але з певними умовами. На жаль, немає універсального рішення, яке можна використовувати для всіх і всюди. На власному досвіді, ми можемо сказати, що тільки індивідуальний підхід до кожного замовника може забезпечити золоте правило «ціна / якість».

Спробуємо розібрати основні нюанси на які ми звертаємо увагу при первинній діагностиці будівлі. Насамперед потрібно ж визначиться з джерелом енергії. Так як ми говоримо про твердопаливні котли, то варто відзначити що їх є кілька типів:

  • - твердопаливні котли традиційні, природного горіння (характеризуються звичайним (природним) процесом горіння, проста комплектація, не дорогі, не вимогливі до якості палива, прості в обслуговуванні)
  • - піролізні газогенераторні твердопаливні котли тривалого горіння на дровах (працюють за принципом газифікації палива, є особливість в конструктиві (топка котла ділиться на відсіки), підвищений ККД в порівняння з котлами природного горіння 85-90%, тривалість горіння до 12 годин на одному завантаженні)
  •  - твердопаливні котли з подачею в топку вторинного повітря (додаткова подача повітря в верхню частину топки, при цьому збільшується ККД в порівнянні зі звичайними котлами, але при цьому параметри завантаження і горіння такі ж)
  • - опалювальні твердопаливні котли на дровах тривалого горіння в верхньому шарі (при одному завантаженні час горіння досягає 32 годин, високий ККД до 92%, можливість плавного регулювання від 10 до 100%, але є вимоги по вологості дров при завантаженні: не більше 20-30 %)
  • - автоматичні твердопаливні котли (паливом служать гранулювання вугілля (певної фракції в залежності від моделі котла) або ж деревні гранули / пелети, торф і так далі, можливість заміни горенки для використання іншого палива (газ, рідке паливо), можливість установки колосників, практично автоматична робота котла)

Після того як ми визначилися з видом котла, можна шукати відповідну марку і модель. Наступним моментом буде визначення потужності твердопаливного котла.

Ідеальним варіантом буде підібрати потужність котла відповідно до теплових втрат опалювального об'єкта. Слід попередньо зробити розрахунок теплових втрат Вашого будинку. Неправильно підібрана потужність котла призведе або ж до перегріву будинку (оплаті великих рахунків за паливо), або ж до низької внутрішньої температури в січневі морози.

Слід зауважити, що для будинку побудованого із застосуванням сучасних енергоефективних практик в технологіях і конструкціях потужність котла можна зменшити до 50%.

Також в нашій практиці ми рекомендуємо використовувати буферні ємності. До плюсів цього рішення можна віднести:

- менше відчуваються перепади температури при використанні твердопаливного котла;

- автоматизація процесу;

- можливість поповерхового регулювання температури;

- можливість підключення додаткового джерела енергії (наприклад газового котла);

- можливість підключення додатково, згодом, сонячних колекторів;

Наступними етапами слідують підібрати радіатори опалення, площі теплих підлог, циркуляційні насоси і все додаткове обладнання.

Читай ще про твердопаливні котли свого будинку -> ТУТ

Як безпечно поставити твердопаливний котел ви можете подивитися ТУТ.

ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
ОЛЕКСІЙ БІРЮКОВИЧ
Cертифікований архітектор
Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту