Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Програма з енергозбереження

Розробка програми енергозбереження перед розробкою розділу Енергоефективність.

програма енергозбереження для розділу Енергоефективність

 

Розробка програми підвищення рівня енергозбереження є основою підвищення   енергоефективності будівлі або підприємства.

Для розробки такої програми оцінюються всі чинники які впливають на споживання енергоресурсів. Після цього складається план дій з оцінкою впливу і термінами окупності заходів. Розташовування пунктів по черговості виконання походить від найбільш ефективного і швидко окупається до найменш раціонального або того що має найдовший термін повернення інвестицій.

Програма з енергозбереження складається з наступних розділів:

  • Дані по всім споживання енергії за попередні періоди (споживання електроенергії, газу, теплової енергії);
  • Оціночні дані по будівлі після проведення енергоаудиту (відповідність нормам енергоспоживання, основні проблеми ...);
  • Розділ по скороченню споживання газу складається із заходів щодо ремонту обладнання або його заміни, робот з балансування та налаштовування систем, установки додаткової автоматики і систем управління, заходи з утеплення трубопроводів і огороджуючих конструкцій;
  • Для скорочення електроспоживання проводиться заміна освітлювальних приладів на LED світильники, для автоматичного керування включенням-виключенням освітлення можлива установка датчиків руху і датчиків освітленості, встановлення та налаштування частотних регуляторів на насоси або обладнання що має електричні двигуни (при роботі на підприємствах);
  • Заходи щодо скорочення теплоспоживання, якщо будівля або підприємство підключено до системи центрального теплопостачання. Для цього планується проведення робіт по утепленню огороджуючих конструкцій; герметизація нещільностей в стінах, схилах, примиканнях; заміна вікон та дверей на енергоефективні; установка систем рекуперації теплової енергії у вентиляційній системі;
  • Для підприємств в програму підвищення енергоефективності включаються рішення по використанню вторинної енергії; для агрокомплексів вивчається можливість використання відходів виробництва для виробництва теплової енергії а також можливість когенерації;
  • Оцінюється можливість використання систем альтернативної енергетики (фотоелектрика, геліосистеми, теплові насоси)
  • Комплексно оцінюються витрати на обслуговування планованих систем;
  • У перерахованих розділах оцінюється можливості залучення позикових коштів або кредитів на реалізацію заходів. У заключному розділі комплексно оцінюється вплив заходів по підвищенню енергоефективності а також складається баланс наявних ресурсів і комплексна діаграма планованої економії.

Для того щоб комплексно оцінити і мати можливість корисного впливу на економію енергії під час експлуатації потрібно якомога раніше підключитись до процесу проектування. Від етапу складання завдання на проектування до етапів підбору світопрозорих конструкцій, оріентації будівлі по сторонам світу та підбору інженерних мереж та обладнання. Адже зменьшення рівня енергоспоживання економить нам кошти не тільки під час експлуатації будівлі а і під час будівництва, тому що обладнання меньшої потужності коштуе значно дешевше і вартість прокладки енергомереж меньшої потужності теж вносить значний економічний вплив.

Якщо Вас зацікавило питання складання чіткого плану то звертайтеся до нас і ми допоможемо вам на будьякому етапі. За останні 15 років ми провели більше ста енергоаудитів вже побудованих будівель з розробкою рішень по їх модернізації. А також розробили значну кількість як приватних енергоощадних будинків так і окремих їх систем.

Підключення державних програм підтримки енергозбереження в ОСББ та комунальних підприємствах дає можливість отримання найбільший ефект від модернізації. Але потрібно детально розбиратись яке рішення буде мати найбільший вплив за мінімальний кошт. Адже витрачені кошти які не принесли результату в економії ресурсів під час експлуатації вносять ще гірший в клад в екологію чим в загалі без такої модернізації. На нашому досвіді були обьекти в яких прободилася заміна рішень яки нормально працювали на дорогі інженерні рішення яким не була надана можливість працювати в необхідному режимі.

Наприклад заість утеплення всіх трубопроводів системи опалення ОСББ, встановлення ІТП проводились рішення по заміні дверей на сходові клітини і встановлення коштовних геліосистем на систему ГВП. Розрахунок строків окупності цих рішень не проводився.

Структуру розділу енергетичної ефективності дивись тут

Програма енергозбереження та розділ енергоефективність будівель тут:

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту