Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

 Енергетичне обстеження. Енергоаудит

 

Енергетичне обстеження - Енергоаудит

З 2017 року Україна вийшла на загальний енергетичний ринок з країнами Євросоюзу. Що це означає для звичайного споживача, який не розбирається в міжнародних угодах? А значить це одне, поступове підвищення тарифів на енергоносії до середньоєвропейських цін. А це, ні багато не мало, в 3-4 рази. У Молдові, найнижча ціна на електрику серед країн Євросоюзу - 0,17 євро центів за 1 кВт, для порівняння в Україні - 0,05 євро цента. А в Німеччині ціна 1 кВт - 0,3 євро цента. Можна нескінченно довго журитися про не відповідність зарплат і т.д. а можна вже зараз підготуватися до чергового подорожчання. Адже це тільки здається що енергоефективність це дорого. Насправді непомітне викидання грошей на опалення вулиці стоїть гараздо більше. Особливо якщо порахувати співвідношення нераціональних витрат років за 25.

Як і в медицині. Першим етапом діагностики проблеми буде здача аналізів. А в будівництві ця діагностика енерговитрат називається енергоаудитом. Під час такої роботи (обстеження використання енергіі або енергоаудит) збираються всі можливі місця витрати енергії і місця отримання енергії. В першу чергу це витрати на опалення та охолодження будівлі, для житлових будинків враховується гаряче водопостачання і витрата електроенергії на життєдіяльність.

Для комерційних і виробничих будівель враховуються витрати на освітлення та технологічні цикли. Також в розрахунку беруть участь сонячні теплонадходження через вікна, від проживаючих людей, вторинне тепло від приготування їжі або зворотне тепло з технологічних циклів. Основа енергоефективності це збереження тепла.

розрахунок тепловтрат будинку

При складання звіту після проведення енергоаудиту враховується економічна доцільність впровадження заходів енергозбереження. Адже використання енергоефективних приладів та механізмів з термінами окупності довше терміну служби не припустимі. У розрахунку бажано враховувати дисконтований термін окупності заходів з підвищення енергоефективності.

Отже, основні завдання та визначення енергетичного обстеження:

Енергоаудит  це збір і подальший аналіз повної інформації про використання енергетичних ресурсів, оцінка поточної енергетичної ефективності, визначення потенціалу економії в грошовому та відсотковому еквіваленті, і подальше складання  енергетичного паспорта об'єкта.

Енергоаудит будинку, квартири, офісу або підприємства можна проводити комплексно по всіх параметрах або окремих частин таких як:

 • тільки огороджувальні конструкції (стіни, окона, перекриття )
 • інженерні системи;
 • систем обліку енергоресурсів;
 • технологічниі процеси;

Замовником може виступати як приватна особа так і юридична, або ж індивідуальний підприємець;

Основні визначення енергоаудиту:

 • енергетичний ресурс або джерело енергії (теплової, електричної енергії ...)
 • енергозбереження це впровадження всіх заходів (технічних, правових, юридичних) які спрямовані на зменшення використання енергоресурсів, без шкоди для комфорту і мікроклімату в будинку (внутрішня температура, вологість) або скорочення обсягів випуску продукції для підприємств.
 • енергоефективність це  відношення економії енергоресурсів до витрачених на досягнення цього ефекту ресурсів.

Основні цілі енергоаудиту:

 • Збір та класифікація всіх енерговитрат і енергонадходження об'єкта;
 • Складання балансів тепловтрат і теплонадходжень;
 • Визначення якісних показників енергоефективності;
 • Визначення потенціалу економії газу, палива або електроенергії;
 • Створення плану заходів поліпшення енергоефективності та економічне їх обгрунтування.

Хочемо зазначити - перед проведенням енергоаудиту складається чітке технічне завдання і визначаються цілі аудиту.  Головне в складання звіту енергетичного обстеження не його товщина або кількість сторінок а ефективність розроблених заходів і реальність їх впровадження.

Якщо у вас виникли питання з енергозбереження або по розрахункам то Ви можете задати їх через форму зворотного зв'язку або по тел: +380503582282 (Viber), +380975153839 (Telegram)

керівник АквілонПро Бирюкович Павло

  

З повагою керівник

відділу енергоефективності AkvilonPro

Бірюкович Павло

Про розділ енергоефективність будівлі читай тут

Енергоаудит і всі наші послуги з енергоефективності дивись тут