Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Як отримати енергетичний сертифікат будівлі

як отримати енергетичний сертифікат будівліШлях до виготовлення енергетичного сертифікату будівлі доволі кропіткий і трудоємкий.  Починається він зі збору інформації, котра необхідна для проведення розрахунків щодо визначення енергоефективності об’єкту. Для того щоб швидко отримати сертифікат потрібно точно і швидко отримати вхідні данні для розрахунків. Мінімальний термін розробки документу один тиждень. Список інформації про отримання цього документу можна отримати  є вичерпним, ознайомитися з ним можна в Наказі № 172 від 11.07.2018  «Про затвердження Порядку проведення сертифікації енергетичної ефективності та форми енергетичного сертифіката». Основна інформація, яка точно повинна бути відображена при розрахунках: кліматичні умови місцевості, характеристики огороджуючих конструкцій,  конструктивне рішення будівлі, функціональне призначення, геометричні показники, санітарні та мікрокліматичні умови приміщень будівлі, значення приведеного опору теплопередачі світлопрозорих та непрозорих огороджувальних конструкцій; система опалення, система ХВП та ГВП, системи вентиляції, освітлення, рік введення в експлуатацію будівлі, енергетичний баланс будівлі.

Сертифікат енергетичної ефективності може бути розроблений для двох типів будівель: існуючих та для нових об’єктів будівництва на стадії проекту у складі проектної документації. 

Після проведення усіх  розрахунків  порівнюються показники теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій, показники енергетичної ефективності будівель, показники енергетичної ефективності інженерних систем із мінімальними вимогами до енергетичної ефективності будівель згідно статті шостої  Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», у відповідності до вимог ДБН В.2.6-31, ДБН В.2.6-33.

Отже, якщо Ви сертифікований енергоаудитор, котрий за результатами розрахунку склав енергетичний сертифікат будівлі, зазначив інформацію, наведену у частині першій статті 8 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», зокрема адресу будівлі, відомості про функціональне призначення та конструкцію, фотографічне зображення будівлі, шкалу та клас енергетичної ефективності, прийшов час реєстрації сертифікату.

 Як відбувається ця процедура? Енергоаудитор повинен протягом десяти робочих днів від моменту створення енергетичного сертифікату надіслати пакет документів на електронну адресу Держенергоефективності з метою систематизації даних,  перевірки та реєстрації сертифікату. До переліку документів входять: власне сам енергетичний сертифікат з витягом, проміжні, вхідні та результативні дані енергетичної ефективності будівлі за формою додатку 1 Порядку незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів, копії технічної та проектної документації, інші дані, котрі використовувалися під час проведення сертифікації будівлі. 

шлях енергетичної сертифікації будівлі

З метою ідентифікації автора, обов’язковою умовою є накладання електронного підпису на подані документи (сертифікат, витяг, додаток 1 та додаткові дані) до Держенергоефективності згідно із Законом «про електронні довірчі послуги». Фахівці Держенергоефективності рекомендують надавати усю вихідну інформацію, яка використовувалася для розрахунків для розуміння повної картини об’єкту. При потраплянні сертифікату на Моніторинг будуть розглянуті лише ті дані. Котрі були надані енергоаудитором при реєстрації сертифікату енергетичної ефективності. Тому результат контрольного розрахунку може суттєво відрізнятися від результатів енергоаудитора, за відсутності повної використаної інформації.  Також після проведення ряду перевірок експертами було зазначено, що значна кількість помилок при формуванні сертифікату має суто людський фактор – неточність введення даних, неправильно введене значення, невірно обране число і т.д. Тому перед поданням файлів на реєстрацію краще зайвий раз перевірити правильність документу.

Також у супровідному листі потрібно вказати дату складання даного сертифікату, контактні дані замовника та виконавця робіт (поштову адресу, номер телефону, ПІП для фізичних осіб та найменування організації для юридичних).

Після виконання енергоаудитором усіх вищеперерахованих дій у Держенергоефективності є п’ять робочих днів для розгляду, перевірки та реєстрації сертифікату у базі даних сертифікатів.

У разі успішної первинної перевірки зареєстрований сертифікат з’являється в базі енергетичних сертифікатів на сайті Держенергоефективності (оновлюється раз у кілька днів). Сертифікат набуває чинності і вважається дійсним з моменту публікації.

Проте можливе вибіркове потрапляння сертифікату на вторинну, більш детальнішу та повну перевірку вже опісля реєстрації. У разі не проходження такої сертифікат відкликається та анулюється. При не проходженні перевірки тричі аудитор позбавляється права розробки енергетичних сертифікатів будівель та відправляється на повторну сертифікацію.  Тому лише чітке дотримання усіх чинних законодавчих норм, законів та рекомендацій розрахунків забезпечить правильність складання енергетичного сертифікату будівлі.

Дивись вартість енергетичного сертифікату

Ще про енергетичний сертифікат будівлі читай ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту