Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Енергетичний сертифікат - що це таке?

 

23.07.2018 року вступив в силу Закон України №4941 "Про енергетичну ефективність будівель". В цьому законі максимальну увагу приділено питанням енергетичної сертифікації, паспортизації та оцінки будівель за критеріями енергозбереження.

Після чергового підвищення цін на комунальні послуги сума в платіжці може перевищувати 50% доходу сім'ї. А в зимові місяці і більше того.

У такій ситуації мешканці будуть самостійно шукати можливості для скорочення витрат. Якщо з питаннями утеплення власної квартири або будинку питання більш-менш зрозумілий, то як бути з втратами тепла на теплотрасах і місцях загального користування ясно не всім. Зазвичай ці втрати тепла '' вішаються '' на всіх мешканців згідно питомої площі від всього будинку.

Закон №4941 '' Про енергетичну ефективність будівель "" покликаний врегулювати і вирішити питання скорочення тепловтрат. І історія економії енергії повинна починатися зі стадії проектування.

Особливо хочеться зупинитися на двох розділах

  1. про визначення енергоефективності будівель;
  2. про енергетичну сертифікації

З моменту вступу закону в силу, сертифікація стає обов'язковою для всіх нових будівель, а також при реконструкції та капітальному ремонті. Це безпосередньо відноситься до будівель заввишки більше чотирьох поверхів з класами наслідків СС2 і СС3.

Енергетичний сертифікат стає обов'язковим елементом проектної документації в складі технічного паспорта будівлі.

Для інших будівель наявність енергетичного сертифіката з хорошими показниками буде перевагою при продажу. Так як покупці можуть визначити суму комунальних платежів ще до покупки квартири або будинку. Рішення про сертифікацію в такому випадку приймає власник будівлі.

В даний момент визначається чіткий порядок дій для отримання сертифіката енергетичної ефективності будівлі.

Такий документ буде мати чіткий і зрозумілий вигляд.

енергетичний сертифікат

Сертифікат енергетичної ефективності будівлі видається терміном на десять років.

До появи енергетичної сертифікації в законодавчій базі існувало поняття '' 'енергетичний паспорт' '. Однак чітких вимог для його пред'явлення не було. В даний момент паспорта замінюються на енергетичні сертифікати і повинні обов'язково представлені при проведенні експертизи проектної документації.

У нових нормах збільшено мінімальний розмір одиниці сертифікації до блок-секції.

Основною характеристикою сертифіката є клас енергоефективності будівлі.

За нормами вони діляться від максимально холодного '' G '' до максимально теплого '' A ''.

Хочемо нагадати то по современнім нормам все нові будівлі повинні мати енергоефективність не нижче '' C ''

Зауважимо, що покупець квартири має право вимагати від власника енергетичний сертифікат.

Сертифікація багатоповерхових, вже побудованих, будинків покладається на об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), хоча на відміну від новобудов не є обов'язковим. Обов'язковою сертифікація стане тільки в разі термомодернізації будівлі за бюджетні кошти.

Якщо у вас виникли питання з енергозбереження або по розрахункам то Ви можете задати їх через форму зворотного зв'язку або по тел: +380503582282 (Viber), +380975153839 (Telegram)

керівник АквілонПро Бирюкович Павло

  

З повагою керівник

відділу енергоефективності AkvilonPro

Бірюкович Павло

 

Про повний енергоаудит та blower door test читай тут

Всі наші послуги з енергоефективності дивись тут