Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Яке опалення будинку вибрати

Яке опалення вибрати для свого будинку - квартири?

Роздуми про опалення будинку можна починати тільки ппісля того як ми зробили розрахунок тепловтрат.

ефективна система опалення будинку

Після того як ми визначили скільки енергії нам потрібно для забезпечення необхідного комфорту будинку або квартири, зробивши розрахунок тепловтрат,  ми можемо приступити до вибору систем опалення, гарячого водопостачання і вентиляції.

Щоб прийняти зважене рішення потрібно знати який вид енергії ми будемо використовувати.

Які варіанти є:

  1. Електроенергія на всі потреби
  2. Газ для опалення та гарячого водопостачання, електрика для освітлення і побутових потреб.
  3. Твердопаливний котел для опалення, електрика для побутових потреб і ГВП
  4. Котел на твердому паливі для опалення та гарячого водопостачання взимку, геліосистема для гарячої води влітку, сонячна електростанція для побутових потреб і дизель генератор як аварійне джерело (автономний будинок)

Оцінити яку систему використовувати вигідніше можна після того як ми дізнаємося скільки коштує підключення електроенергії необхідної потужності, прокладка газу на ділянку або вартість зберігання і доставки дров або пеллет для опалення твердопаливним котлом.

Якщо ми говоримо про вартість опалення в залежності від джерела тепла то в Україні вартість 1 кВт тепла отриманого з електромережі (денний + нічний тариф) близька до вартості 1 кВт тепла отриманого при спалюванні газу (враховуючи ккд котла). Вартість опалення дровами нижче Але.

Дрова і будь-яке інше тверде паливо потрібно десь зберігати, розвантажити, обслуговувати котел і так далі. Тому при порівнянні ви повинні оцінювати і ваш особистий час. (Для цього візьміть ваш персональний дохід за місяць і розділіть його на 372 (кількість денних годин яке ми витрачаємо за місяць).

На експлуатацію твердопаливного котла вам потрібно витратити мінімум пару годин в тиждень на протязі всього опалювального періоду. Саме з цієї причини влітку для отримання гарячої води вигідніше використовувати електрику.

Що стосується вибору джерела тепла в приміщеннях будинку то великої різниці при експлуатації будинку який опалюється теплою підлогою, радіаторами або конвекторами немає. Адже в будь-якому випадку нам необхідно компенсувати ті втрати тепла які є в будинку. Тому вибір і проектування системи опалення це питання пов'язаний більше з дизайном, особистими уподобаннями і законами гідравліки ніж з економічними факторами.

Але зазначу що поверхнева система опалення будинку (теплі підлоги і теплі стіни) найбільш універсальна при підключенні до різних джерел теплової енергії. Але і тут є нюанси, адже система опалення для дачного будинку це одне, а для будинку постійного проживання - інше.

Повномасштабне порівняння різних джерел ми робимо при проектуванні енергоефективного будинку і тоді коли робимо енергоаудит проекту до початку будівельних робіт, а ще краще до розробки конструктивної частини.

Але є одне але. Тепла підлога і паркет між собою зазвичай не дружать. Теплові насоси та радіаторна система теж поєднуються погано. А в середині конвектори можуть шуміти.

Та й вартість цих рішень можуть бути зовсім під різний гаманець.

Який є вихід?

Збирати всі дані і приймати зважене рішення не тільки по всьому будинку а й по кожній кімнаті.

Роблячи розрахунок системи опалення з фінансової оцінкою вартості її експлуатації з'являється таблиця порівняння вартості обладнання і експлуатаційних затрат:

повний розрахунок тепловтрат приватного будинку

У ній ми порівнюємо що вигідніше використовувати як в даний момент так і в перспективі 15 і 25 років тому числі і з різницю у вартості обладнання.

Результат такого аналізу може сильно відрізнятися в залежності від самого будинку, вихідних даних, кількості жителів і так далі.

Провівши таку роботу можна зробити вибір системи опалення цілком свідомо.

Система опалення будинку вибираємо зробивши розрахунок тепловтрат приватного будинку під Passive House дивись тут

Все про розрахунок втрат тепла і енергоефективність будинків читай тут.

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту