Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Розрахунок потужності для обігріву

Розрахунок теплової потужності для обігріву приміщення

 

розрахунок теплової потужності для обігріву і тепловтрати приміщення

Перед тим як приймати будь-які рішення щодо вибору системи опалення, товщинам утеплення, конструктивним вузлам і всім що пов'язане з споживання енергії слід відповісти на два питання:

1) Яке джерело енергії у нас є для опалення, гарячого водопостачання, освітлення і побутових потреб. Тобто якась електрична потужність доступна для використання, яка вартість газифікації ділянки і так далі. Це накладає на наш майбутній будинок певні обмеження.

2) Потрібно визначити скільки енергії нам потрібно для комфортного життя в кожен місяць року.

Після того як ми відповіли на ці два питання ми можемо бути впевнені що можливості які у нас є, виходячи з першого пункту, задовольняють нашим потребам з другого пункту.

І якщо з визначенням можливостей все зрозуміло то з точним розрахунком енергоспоживання іноді виникають складності. Роблячи такі розрахунки на око (наприклад виходячи з порад знайомих сантехніків, зазвичай це 100 Вт/м2 загальної площі будинку) ми беремо на себе ризики побудувати некоректну систему яка буде працювати абсолютно не прогнозовано.

 

Основні проблеми які ми можемо собі створити:

 • Завищуючи наші потреби ми тим самим збільшуємо необхідну потужність необхідного обладнання що відповідно позначається на його вартості. (1 кВт теплової енергії в перекладі на вартість обладнання може коштувати від 200 до 1000 $)
 • Обладнання яке працює з потужністю нижче номінальної зазвичай споживаэ більше енергії ніж в нормальному режимі. Для твердопаливних котлів значно збільшується утворення нагару на трубах. У газових котлах зростає споживання газу.
 • Занижуючи вимоги до потужності ми можемо зіткнутися з падінням комфорту без можливості його збільшення (наприклад якщо для опалення з розрахунковим споживанням 10 кВт і доступною електричною потужністю в 8 кВт на всі потреби, для опалення вибирається повітряний тепловий насос максимальною потужністю 12 кВт. Здається що все ок але виходячи зі специфіки роботи теплового насоса при зовнішній температурі нижче -12 град цельсія ми отримаємо споживання електроенергії понад 8 кВт тільки на опалення без урахування інших потреб що веде за собою перегревантаження електричної мережи)
 • Ми рекомендуємо робити максимально точний розрахунок тепловтрат і теплонадходжень. Виходячи з отриманих даних підбирати необхідні товщини утеплення і проектувати систему опалення яка буде найбільш вигідна в експлуатації.

Розраховуючи тепловтрати приміщення ми враховуємо:

 1. Площі всіх огороджувальних конструкцій (стін, підлоги, перекриття)
 2. Пироги утеплення по всім конструкціям
 3. Містки холоду по периметру фундаменту, мауерлату, примиканнямь ґанків, терас і балконів.
 4. Тепловтрати через віконні конструкції включаючи систему монтажу по периметру, тепловтрати через края скління, конфігурацію віконної конструкції
 5. Оцінюємо теплопонадходження від природного освітлення помісячно
 6. Враховуємо вплив затінення від козирків, навісів, навколишніх будинків.
 7. Задаємо необхідний рівень герметичності будівлі і враховуємо вплив системи вентиляції яка буде застосована в будинку.
 8. При необхідності оцінюємо можливість монтажу та продуктивність фотоелектричних і теплових систем отримання енергії від сонця (СЕС, геліоколектори)
 9. Можемо розрахувати радар активного будинку і оцінити як запроектована будівля в комплексі.

Хочу зауважити що всі розрахунки проводяться з максимальною точністю по програмному комплексу планування пасивних будинків (PHPP) що за останні 10 років розрахунків довело свою ефективність.

Як ми робимо розрахунок тепловтрат приміщення для того щоб зробити розрахунок теплової потужності для обігріву приміщення дивись тут

Про теплотехнічний розрахунок онлайн читай тут.

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту