Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Звукоізоляція дерев'яного перекриття

Звукоізоляція дерев'яних перекриттів

Добрим провідником звуку є повітря. Тому наявність крізних щілин і отворів в перекритті полегшує перенесення звукових хвиль. Дерев'яні перекриття складаються із значної кількості всіляких деталей. Між ними є нещільність - щілини. Ці щілини необхідно ущільнювати. Для цього деталі накату, наздогнала, і підшивання бажано об'єднувати. В процесі виготовлення дерев'яного перекриття щілини слід ущільнювати, наприклад за допомогою різних герметиків.

Нанесення герметика на дерев'яну балку

Нанесення герметика на дерев'яну балку.

Фото 1

Сьогодні у продажу є величезна кількість спеціальних акрилових, поліуретанових і ін. герметиків призначених для з'єднання дерев'яних елементів. З особою тщательностью слід герметизувати місця примикання елементів перекриття до стін.

Звук, рух людей і предметів викликають коливання полови, дощок наздогнала, разом з ними можуть виникнути резонансні коливання простору між балками перекриття і стелі.

Інтенсивність таких коливань залежить від щільності і товщини різних частин перекриття. Тому, чим масивніше перекриття, тим менше інтенсивність коливань. Для зменшення звукопровідності перекриття дошки для настилу не слід брати дуже тонкими. Товщина дошки не має бути менша за 30 мм.

Знижує звукопровідність шар звукопоглинальної засипки по накату між балками перекриття. Звукоізоляційні засипки укладаються по всій поверхні накату і вирівнюють рейкою. Як засипка добре зарекомендували себе спучений перліт* і спучений вермікуліт** (см. ГОСТ 4.209-79 ).

Прийнятними звукопоглинальними властивостями володіють різні сучасні волокнисті матеріали: плити з кам'яної вати або ізоляція з розпушеної целюлози так звана ековата.

Цими матеріалами заповнюється простір між балками перекриття.

Укладання мінвати в дерев'яне перекриття каркасного будинку

Укладання мінвати в дерев'яне перекриття каркасного будинку.

Фото 2.

Щоб перешкодити поширенню коливань, в місця того, що спирається елементів перекриття необхідно укладати звукоізоляційні прокладки. Традиційно, як такі прокладки використовувалися мати зі всіляких волокнистих матеріалів, плити з деревних і мінеральних волокон, різні пеноматеріали. Сьогодні для цієї мети використовуються стрічки зі вспененного поліетилену.

На одну сторону стрічки нанесений шар клеївши. Клейове з'єднання сприяє збереженню звукозащитних властивостей матеріалу протягом тривалого часу. Стрічки мають високу еластичність і стійкість до тепла і вібрації. Звукоізоляційні стрічки мають товщину 3 і 5 мм, і ширина 50 - 100 мм.

При укладанні наздогнала (яким є як чистовий так і «черный» пів) безпосередньо по балках перекриття, між балками перекриття і настилом слід прокласти пакет що складається з повсті обернутого руберойдом.

Вживання підлоги по лагам, покращує звукоізоляцію. В цьому випадку прокладки кладуться між балками і лагамі. Замість повсті і руберойду можна застосувати стрічку зі вспененного поліетилену. Звукоізоляційні прокладки укладають смугами під лаги на всьому їх протязі без розривів.

Укладання самоклейкої стрічки зі вспененного поліетилену під ;черный пол по балках перекриття

Укладання самоклейкої стрічки зі вспененного поліетилену під черный пол по балках перекриття.

Фото 3.

Для запобігання передачі звуку через кам'яні стіни, при глухому закладенні балок, їх кінці слід обгорнути двома шарами антисептимованої повсті. Торці балок слід залишити відкритими. Під нижню грань кінця балки слід додатково підкладати 1-2 шару повсті. При відкритому закладенні балок досить обмежитися підкладкою ізоляції під нижню грань кінця балок.

Жорстке соєдініненіє елементів перекриття із стінами, сприяє поширенню ударного шуму по всій будівлі. Передачу звукових коливань від перекриття до стін необхідно запобігти. Для цього між підлогою і стінами слід влаштувати зазори 1-2 Зазори необхідно заповнити пружними звукоізоляційними матеріалами: смужками з жорстких мінераловатних плит, м'якого ДВП або стрічок зі вспененного поліетилену. Висота звукоізоляційних вкладишів повинна складати 50-70 мм.

Плінтуси слід кріпити безпосередньо до підлоги, залишаючи між плінтусом і стіною зазор. Можна кріпити плінтуси і до стін. В цьому випадку зазор слід передбачити між плінтусами і підлогою.

Здійснення всіх цих нескладних заходів додає дерев'яним перекриттям задовільну міру звукоізоляції.

*Перлит - матеріал вулканічного походження, який при нагріванні "спучується" тобто збільшується в об'ємі.

**Вермікуліт - природний мінерал. Відноситься до групи гидрослюд. При нагріванні утворюється спучений вермікуліт що складається з ниток золотистого кольору.

Спучені перліт и вермікуліт сипкі, легкі і довговічні матеріали. Пожаробезопасни. Хороші тепло - і звукоїзолятори. Матеріали не схильні до гниття, не приголомшуються мікроорганізмами, комахами і гризунами. Це не токсичні, екологічно чисті матеріали.

Читайте матеріал: ''Тепла підлога в дерев'яному будинку''

Ще статті з будівництва свого будинку читай тут.

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту