главная страница ООО Акилон
Индивидуальные и готовые проекты домов собственного производства,корректировка импортных, дизайн интерьеров, консультация по вопросам строительства и ремонта
продаем готовые проекты коттеджей собственного производства, разрабатываем индивидуальные проекты, корректируем импортные проекты учитывая материалы выпускаемые заводами ЖБК, проектируем дома на существующих фундаментах, выполняем проекты реконструкции домов, выполняем дизайн проекты интерьеров. консультируем по вопросам строительства и ремонта коттеджей.
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5
Киев
03127
Украина
house plans AkvilonPro
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5 Kiev, Kyiv 03127
Phone: +380963944072
Звукоізоляція дерев'яного перекриття

Звукоизоляция деревянного перекрытия

AkvilonPro LTD
AkvilonPro, .

Звукоізоляція дерев'яних  перекриттів

Бирюкович Павло,

консультант по енергоекономічному будівництву

Бирюкович Павел. Специалист по энергосберегающему строительству.

 Добрим провідником звуку є повітря. Тому наявність крізних щілин і отворів в перекритті полегшує перенесення звукових хвиль. Дерев'яні перекриття складаються із значної кількості всіляких деталей. Між ними є нещільність - щілини. Ці щілини необхідно ущільнювати. Для цього деталі накату, наздогнала, і підшивання бажано об'єднувати. В процесі виготовлення дерев'яного перекриття щілини слід ущільнювати, наприклад за допомогою різних герметиків.

 

 Нанесення герметика на дерев'яну балку

 

Нанесення герметика на дерев'яну балку.

Фото 1

 

Сьогодні у продажу є величезна кількість спеціальних акрилових, поліуретанових і ін. герметиків призначених для з'єднання дерев'яних елементів. З особою тщательностью слід герметизувати місця примикання елементів перекриття до стін.

 

Звук, рух людей і предметів викликають коливання полови, дощок наздогнала, разом з ними можуть виникнути резонансні коливання простору між балками перекриття і стелі.

 

Інтенсивність таких коливань залежить від щільності і товщини різних частин перекриття. Тому, чим масивніше перекриття, тим менше інтенсивність коливань. Для зменшення звукопровідності перекриття дошки для настилу не слід брати дуже тонкими. Товщина дошки не має бути менша за 30 мм.

 

Знижує звукопровідність шар звукопоглинальної засипки по накату між балками перекриття. Звукоізоляційні засипки укладаються по всій поверхні накату і вирівнюють рейкою. Як засипка добре зарекомендували себе спучений перліт* і спучений вермікуліт** (см. ГОСТ 4.209-79 ).

 

Прийнятними звукопоглинальними властивостями володіють різні сучасні волокнисті матеріали: плити з кам'яної вати або ізоляція з розпушеної целюлози так звана ековата.

Цими матеріалами заповнюється простір між балками перекриття.

 

Укладання мінвати в дерев'яне перекриття каркасного будинку 

 

Укладання мінвати в дерев'яне перекриття каркасного будинку.

Фото 2.

 

Щоб перешкодити поширенню коливань, в місця того, що спирається елементів перекриття необхідно укладати звукоізоляційні прокладки. Традиційно, як такі прокладки використовувалися мати зі всіляких волокнистих матеріалів, плити з деревних і мінеральних волокон, різні пеноматеріали. Сьогодні для цієї мети використовуються стрічки зі вспененного поліетилену.

 

На одну сторону стрічки нанесений шар клеївши. Клейове з'єднання сприяє збереженню звукозащитних властивостей матеріалу протягом тривалого часу. Стрічки мають високу еластичність і стійкість до тепла і вібрації. Звукоізоляційні стрічки мають товщину 3 і 5 мм, і ширина 50 - 100 мм.

 

При укладанні наздогнала (яким є як чистовий так і «черный» пів) безпосередньо по балках перекриття, між балками перекриття і настилом слід прокласти пакет що складається з повсті обернутого руберойдом.

 

Вживання підлоги по лагам, покращує звукоізоляцію. В цьому випадку прокладки кладуться між балками і лагамі. Замість повсті і руберойду можна застосувати стрічку зі вспененного поліетилену. Звукоізоляційні прокладки укладають смугами під лаги на всьому їх протязі без розривів.

 

Укладання самоклейкої стрічки зі вспененного поліетилену під «черный пол» по балках перекриття 

 

Укладання самоклейкої стрічки зі вспененного поліетилену під «черный пол» по балках перекриття.

Фото 3.

 

Для запобігання передачі звуку через кам'яні стіни, при глухому закладенні балок, їх кінці слід обгорнути двома шарами антисептимованої повсті. Торці балок слід залишити відкритими. Під нижню грань кінця балки слід додатково підкладати 1-2 шару повсті. При відкритому закладенні балок досить обмежитися підкладкою ізоляції під нижню грань кінця балок.

 

Жорстке соєдініненіє елементів перекриття із стінами, сприяє поширенню ударного шуму по всій будівлі. Передачу звукових коливань від перекриття до стін необхідно запобігти. Для цього між підлогою і стінами слід влаштувати зазори 1-2 Зазори необхідно заповнити пружними звукоізоляційними матеріалами: смужками з жорстких мінераловатних плит, м'якого ДВП або стрічок зі вспененного поліетилену. Висота звукоізоляційних вкладишів повинна складати 50-70 мм.

 

Плінтуси слід кріпити безпосередньо до підлоги, залишаючи між плінтусом і стіною зазор. Можна кріпити плінтуси і до стін. В цьому випадку зазор слід передбачити між плінтусами і підлогою.

 

Здійснення всіх цих нескладних заходів додає дерев'яним перекриттям задовільну міру звукоізоляції.

 

*Перлит - матеріал вулканічного походження, який при нагріванні "спучується" тобто збільшується в об'ємі.

 

**Вермікуліт - природний мінерал. Відноситься до групи гидрослюд.  При нагріванні утворюється спучений вермікуліт що складається з ниток золотистого кольору.

 

Спучені перліт и вермікуліт — сипкі, легкі і довговічні матеріали. Пожаробезопасни. Хороші тепло - і звукоїзолятори. Матеріали не схильні до гниття, не приголомшуються мікроорганізмами, комахами і гризунами. Це не токсичні, екологічно чисті матеріали.

 

Наші телефони
+38(044)223-94-06
+38(044)258-28-26
logo kyivstar +38(097)261-57-97
logo-mts +38(050)358-22-82


Наші дилери
журнал-Коттедж проект Магазин проектов Центр продажи проектов Проект ЮА Мир проектов