Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Блискавкозахист

Останнім часом - питання блискавкозахисту будівель і споруд стає все актуальнішою.

Напевно, це пов'язано в першу чергу зі збільшенням грозових розрядів в помірних кліматичних зонах. За статистикою NASA, кожну хвилину відбувається близько 300 розрядів блискавок по всьому світу, що наводить нас на думку, про доцільність і важливість застосування систем блискавкозахисту.

Якщо вірити статистиці по Київській області, блискавка потрапляє в котедж площею 300 кв. м раз в 70-100 років. Це досить висока ймовірність, особливо якщо врахувати, що на електронну побутову апаратуру впливає і потрапляння блискавки в радіусі до кількох сотень метрів.

Зараз можна зустріти широкий вибір виробників систем блискавкозахисту -''Galmar'' (Польща), ''Erico'' (США),'' Dehn'' (Німеччина),'' OBO Bettermann'' (Німеччина),'' Schirtec ' '(Австрія),'' Indelec'' (Франція) та ін.

Завдяки лабораторним випробуванням, а так само моніторингу після розрядів блискавки на об'єктах з системою блискавкозахисту, виробники з кожним роком покращують якість і розширюють асортимент продукції. Тому, ці Бренди все більше завойовують популярність і довіру в Україні.

Ціна блискавкозахисту безпосередньо залежить від обраної фірми виробника, а так само матеріалу комплектуючих: мідь, нержавіюча сталь, алюміній, оцинковка, сталь.

Незаперечний факт, що застосовуючи якісні матеріали, тим самим забезпечується довговічність і надійність системи.

Ще при Радянському Союзі в Україну велике значення приділялося блискавкозахисту, зокрема, виконання контурів заземлення на вишках РТПЦ. Правильне проектування і застосування довговічних матеріалів для контурів (нержавіюча сталь) забезпечує тривалу функціональність.

Блискавкозахист складається з трьох основних частин: блискавкоприймача (активний або класичний), струмовідводу і заземлювача. Блискавкоприймач приймає удар блискавки, передає його струмовідвід, а той - на контур заземлення, який гасить розряд в грунті.

Контур може бути різних типів.

Найчастіше використовуються глибинні точкові заземлювачі, кільцеві глибинні заземлювачі, а так само їх комбінації. Вважається, при попаданні блискавки в систему заземлення, половина струму «затікає» в будівлю, інша половина - йде в зовнішні шари грунту.

Тому проектанти вважають, що кільцеве заземлення краще, так як воно дає рівномірний розподіл струму блискавки по всьому периметру. При цьому між усіма струмовідводами створюється однаковий потенціал, що дозволяє уникнути проблем з покроковою напругою. На практиці, кільцеве заземлення є більш трудомістким, більш дорогим, ніж точковий глибинний контур заземлення.

При установці класичної схеми блискавкозахисту застосовуються блискавкоприймальні щогли, троси натягнуті над покрівлею, блискавкоприймальні сітки, струмовідводи на ізоляторах прокладені по ковзанах даху. Всі ці системи надійно працюють при правильному проектуванні і якісному монтажі.

В останній час набуває популярності так звана - активна система блискавкозахисту, яка широко застосовується в Європі і в усьому світі. На відміну від традиційної блискавкозахисту, активний блискавкоприймач обладнаний системою, яка внаслідок напруги між хмарою і землею концентрує заряд. Ця енергія використовується для ініціювання йде знизу стримера, який з'являється раніше, ніж при використанні класичної блискавковідводного захисту (з блискавкоприймачами у вигляді металевих стрижнів Франкліна).

Завдяки цьому створюється зона захисту, набагато більша ніж при застосуванні металевих стрижнів.

Активні блискавкоприймачі мають відчутні переваги в тих випадках, коли необхідно захистити велику територію, відкриту площадку, або будівля з збереженням архітектурних форм, котеджів.

Про проекти інженерних систем енергозабеспечення читайте ТУТ

Вы переконалися в потрібності билискавкозахисту для Вашого коттеджу?

Тоді мерщій звоніть нам і ми допоможемо Вам в проектуванні та вибрі надійної системи.

Ще статті з будівництва свого будинку читай тут.

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту