главная страница ООО Акилон
Индивидуальные и готовые проекты домов собственного производства,корректировка импортных, дизайн интерьеров, консультация по вопросам строительства и ремонта
продаем готовые проекты коттеджей собственного производства, разрабатываем индивидуальные проекты, корректируем импортные проекты учитывая материалы выпускаемые заводами ЖБК, проектируем дома на существующих фундаментах, выполняем проекты реконструкции домов, выполняем дизайн проекты интерьеров. консультируем по вопросам строительства и ремонта коттеджей.
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5
Киев
03127
Украина
house plans AkvilonPro
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5 Kiev, Kyiv 03127
Phone: +380963944072
Як поставити будинок на ділянці

Как поставить дом на участке

AkvilonPro LTD
AkvilonPro, .

Бирюкович Алексей, архитектор ООО «Аквилон»

Поради з розміщення котеджу на ділянці.

Відступ від вулиці.

Для правильного вибору місця розміщення будинку слід покладатися на ДБН 79-92 : ЖИТЛОВІ БУДИНКИ ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАБУДОВНИКІВ, де відмічене наступне:

"п.2.7. Житлові будинки мають бути розміщені з відступом від червоної лінії магістральних шляхів і сільських вулиць — не менше шести метрів, житлових вулиць — не менше 3х метрів."

 

Червона лінія - це риса, за яку заборонено виступати будівлями і спорудами. Інформація про розміщення червоної лінії на вашій ділянці знаходиться у районного(чи сільського) архітектора. Також не варто розташовувати будинок далеко від передньої межі. Нормальна відстань — 5-8 метрів від заїзду. Цього вистачить для зручного розташування автомобіля. Розташувавши будинок в глибині, Ви подовжуєте доріжки, які : а) дорогі, б) зими вимагають постійного чищення від снігу. Я думаю, що котедж краще розташовувати ближче до хвіртки. А за будинком розташувати приватну зону з газоном і місцем відпочинку.

Відступ від межі з сусідом

Согласно п.20 ДБН: "Відстань від межі суміжної ділянки до стіни житлового будинку або господарської споруди слід приймати не менше ніж 1м. Конструкції будинків і споруд, що виступають, не повинні перетинати межі сусідських ділянок". Для уникнення можливих проблем радимо Вам дізнатися у районного архітектора або голови садового товариства про можливі місцеві правила забудови.

Буває, що в деяких селах на місцевому рівні прийнята норма про відстань від будинку до огорожі сусіда 1,5-3,5м.

Протипожежні норми

Один з найголовніших критеріїв, по якому вибирається відстань від вашого будинку до будинку сусіда, є протипожежний розрив. Для кам'яних будинків з негорючою покрівлею ( міра вогнестійкості) це 6 м.

Для більшості будинків з дерев'яною покрівлею (III міри вогнестійкості) — 8 м.

Самі визначити клас свого дому і протипожежну відстань ви можете по таблиці. 2.10. Протипожежна відстань між будинками різних мір вогнестійкості слід приймати виходячи з табл.Д.1:

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА

Відступи від ЛЕП і інших електропроводів

Якщо раптом поряд з вашим будинком проходитиме повітряна лінія ЛЕП 10-20 кВт, то відстань від дротів — мінімум 10 м.

Для детальної інформації дивитеся таблицю. 8.5а* з розділу «Енергопостачання» ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень.

«Енергопостачання» ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень»;

На завершення

Хочемо помітити, що на зручне розміщення будинку на ділянці впливає багато чинників: навколишні будинки, ширина вулиці, розташування каналізації, свердловини і, звичайно, Ваш спосіб життя.

 

Я, Бирюкович Олексій, сертифікований архітектор з 30-річним досвідом проектування приватних будинків, із задоволенням допоможу Вам в цьому складному завданні.

Дзвони зараз, консультація безкоштовна:

Телефони для консультацій
+38(044)223-94-06
+38(044)258-28-26
logo kyivstar +38(097)261-57-97
logo-mts +38(050)358-22-82

 

 

 Наші дилери
журнал-Коттедж проект Магазин проектов Центр продажи проектов Проект ЮА Мир проектов