главная страница ООО Акилон
Индивидуальные и готовые проекты домов собственного производства,корректировка импортных, дизайн интерьеров, консультация по вопросам строительства и ремонта
продаем готовые проекты коттеджей собственного производства, разрабатываем индивидуальные проекты, корректируем импортные проекты учитывая материалы выпускаемые заводами ЖБК, проектируем дома на существующих фундаментах, выполняем проекты реконструкции домов, выполняем дизайн проекты интерьеров. консультируем по вопросам строительства и ремонта коттеджей.
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5
Киев
03127
Украина
house plans AkvilonPro
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5 Kiev, Kyiv 03127
Phone: +380963944072
Будинок з котлом на твердому паливі

Дом с котлом на твердом топливе

AkvilonPro LTD
AkvilonPro, .

Бирюкович Павло, інженер, спеціаліст з енергоекономічного будівництва

 

  Будинок з котлом на твердому паливі

Одним з важливих чинників, які найчастіше не враховують при виборі готового проекту, це вибір системи опалення.

Якщо будинок передбачається опалювати газом або електрикою, то проблем немає. Газовий і електричний котел невеликі по размеру, працюють в автоматичному режимі і можуть бути встановлені де завгодно, хоч у кухні.

З котлом на твердому паливі складніше. По-перше він має значно більші габарити, по-друге в котел потрібно завантажити паливо, і по-третє котел потрібно регулярно чистити. Не слід забувати, що підкладання вугілля або дров і чистка - процеси брудні. Тому для котла бажано передбачити окреме приміщення. У великих будинках для цього виділяється котлова, але в маленьких будинках, на дачах для цього може просто не вистачати місця.

Потужність котла залежить від тепловтрат і площі будинку. Чим гірше теплоізоляція і більше опалювальна площа, тим котел повинен бути потужнішим.

Виходячи з українських норм, що діють сьогодні, мінімальні вимоги до утеплення будинку наступні: утеплення підлоги першого поверху не менше 100 мм, зовнішнє утеплення стін - 100 -150 мм, утеплення перекриття - 350 мм і енергозберігаючі вікна.

Слід врахувати, що котел буде необхідний не тільки для опалення, але і для приготування гарячої води. Котли різної потужності мають різні габарити. Для того, щоб визначити потужність котла для конкретному будинку необхідно виконати теплотехнічний розрахунок. У нашому випадку потужність котла прийнята орієнтовно.

Для одноповерхового будинку площею 70-100 м2 необхідний котел - 10-13 квт, для двоповерхового - 120-150 м2 - 15-18 кВт.

Типи котлів.

Класичний твердопаливний котел що працює на вугіллі або дровах потужністю 10-12 кВт має ширину близько 40 см глибину від 60-70 см, а висоту від 60см до 1м. (Мал.1)

Котел 10 квт

Котли 15-20 квт значно габаритніші. Їх ширина 60 -70 см глибина від 80 см до 1 м, а висота від 1 -1,5 м. (Мал.2)

котел15 квт

Менше поширення отримали котли вертикальні. Вони мають циліндричну форму, діаметр від 450 до 600 мм і висоту близько 2 м. (Мал.3)

рис котел цилиндр

Останнім часом набувають поширення котли на пеллетах - циліндричних гранулах з деревних відходів. Ці котли мають бункер для палива і можуть працювати в автономному режимі. Однак вони мають і більш складну конструкцію. При цьому вони більше за розмірами і в два-три рази дорожче котлів на вугіллі та дровах. (Мал.4)

котлы на пеллетах

 Відстаннь від стін.

До твердопаливного котла потрібен постійний доступ для завантаження палива і чищення. Тому перед передньою стінкою котла, на якій знаходиться дверцята топки, необхідно залишити простір не менше 1000 мм,

Від задньої стінки котла до стіни бажано передбачити відстань близько 400 мм, таку ж відстань до стіни приймається і від однієї з бічних стінок. (Мал.5)

Подключение к  дымоходу

Слід мати на увазі, що при використанні твердого палива в димарі утворюється сажа. Тому трубу доведеться регулярно чистити.

Від іншої бічної стінки котла до стіни з негорючих матеріалів можна залишити відстань 100 мм. Якщо ж стіна виконана з горючих матеріалів, то відстань від котла до стіни має бути не менше 400 мм. (Рис.6)

Расст до стен прямоуг котла

При установці циліндричного котла "Stropuva" виробник рекомендує перед котлом мати ті ж 1000 мм, а відстань до бічних і задньої стінки не менше 600мм. (Мал7)

Расст до стен цилиндрического котла

 Навіщо потрібен акумулятор тепла?

Акумулятор тепла (або буферна ємність) - це сталевий бак з теплоізоляцією. Максимальну потужність і ККД твердопаливний котел видає при полум'яному горінні палива. Чим активніше горить вогонь в топці, тим швидше перегорить закладка. При цьому необхідно зберегти отримане тепло. Це завдання і виконує теплоакумулююча бак. Він зберігає в собі надлишки тепла і віддає їх тоді, коли котел вже не працює і контур опалення остигає.

Без теплоаккумулятора збільшити час горіння котла можна. Для цього переводять котел у тліючий режим шляхом зменшення подачі повітря в топку. При цьому паливо згоряє не повністю, збільшуються викиди в навколишнє середовище СО 2 і сажі. Чадний газ є отрутою, а сажа, крім забруднення повітря, яким ви дихаєте, засмічує котел і димар. Чистити котел і димар доводиться частіше.

Тому застосування теплоаккумулятора дозволяє збільшити ККД котла, а також збільшити тривалість часу між закладками палива.

Ємність теплоаккумулятора для будинку 120-150 м2 від 400 до 1000 л. Нерідко теплоаккумулятор поєднують з бойлером непрямого нагріву. Найчастіше теплоаккумулятор має циліндричну форму, проте є і прямокутні. (Рис.8)

Теплоаккумулятор

Розглянемо, де можна встановити котел на твердому паливі?

Почнемо з будинків для постійного проживання. Зазвичай в таких будинках для котла виділяється окрема кімната - котельня.

Як приклад розглянемо проект "Корольок". (Мал.9)

 королек

Це невеликий трикімнатний будинок площею 66 м2 з двома спальнями. (Докладніше про проект тут http://akvilonpro.ua/ua/docs/proektu-domov/do-100-m2/64_korolek.html)

Котельня має розміри 1,500 х 3м, площа - 4,5 м2. В котельні розміщений котел 10 кВт і акумулятор тепла на 350 л. Акумулятор тепла можна об'єднати з бойлером непрямого нагріву, що дозволить при роботі котла отримати і гарячу воду.

Один з найбільш популярних наших проектів - '' Маша SE 12 '' 133 м². (Мал.10)

Маша 12 SE

Це двоповерховий будинок з п'ятьма спальнями. (Докладніше про проект тутhttp://akvilonpro.ua/ua/docs/proektu-domov/100-150-m2/save-energy-project-masha-12-133-m2.html)

Котельня на першому поверсі. Вхід в котельню з тамбура, це полегшує підношення палива.

У будинку передбачена котельня 6,4м2 розмірами 2,375 х 2,7 м. (Рис.11)

У ній міститься твердопаливний котел - 20 квт і акумулятор тепла на 500л.

Маша 12 SE Котельная

Ще один популярний проект - "Буча 4". Це двоповерховий будинок з гаражем. (Мал.12)

Буча 4

Опалювальна площа 123 м2 (докладніше про проект тут http://akvilonpro.ua/ua/docs/proektu-domov/150-200-m2/proekt-kotedzha-bucha-4-150-m2.html)

Розміри котельні 2,35 х 2,4 м дозволяють розмістити котел 15 кВт і акумулятор тепла. (Рис.13)

Котельная Буча 4

 

Розглянемо кілька прикладів маленьких будинків-дач в яких не передбачена окрема котельня.

 

Якщо це дача, тобто невеликий літній будинок в якому взимку не живуть, а в холодну пору року приїжджають тільки зрідка, то можна обійтися і без акумулятора тепла. В цьому випадку можна обійтися без котельні.

 

Проект "Милона 2". Це трикімнатний будиночок площею 44 м2. (Докладніше про проект тут

http://akvilonpro.ua/ua/docs/proektu-domov/do-100-m2/proekt-kotedzha-milona-2-44m2.html) Мал.14

Милона

Для економії місця котел встановлений в кухні. При такому розташуванні можна використовувати котел з варильною поверхнею. (Рис.15)

 Котел с варочной плитой

Тоді опалюючи будинок можна ще й готувати їжу.

Варіант розташування котла біля входу в будинок.

Як приклад розглянемо проект двокімнатного будинку "Ромашка 2". Площа будинку 68 м2.

(докладніше про проект тут http://akvilonpro.ua/ua/docs/proektu-domov/do-100-m2/proekt-kotedzha-romashka-2-68-m2.html) (Мал.16)

Ромашка 2

Для економії площ встановлений в тамбурі. Це зручно, так як спрощує завантаження палива. (Мал.17)

 Котельная в Ромашке

Розміри приміщення 1600 х 3640 мм цілком достатні як для тамбура так і для установки твердопаливного котла 10 кВт працює на вугіллі або дровах.

Чим топити взимку, який котел вибрати, де його поставити дуже важливий, тому вирішувати його треба одночасно з вибором проекту.

Якщо ж крім твердопаливного котла ви хочете поставити і газовий або електричний котел, а згодом і тепловий насос, об'єднавши їх в єдину систему, то швидше за все без проекту опалення вам не обійтися. Що таке проект опалення дивись на нашому сайті:

 http://akvilonpro.ua/ua/docs/individual-project/otoplenie.html

 

Наши телефоны
logo kyivstar +38(097)261-57-97
logo-mts +38(050)358-22-82Наші дилери
журнал-Коттедж проект Магазин проектов Центр продажи проектов Проект ЮА Мир проектов