Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Будівництво каркасних будинків, Каркасні будинки від AkvilonPro

Будівництво каркасних будинків, Каркасні будинки від AkvilonPro

 

 Будівництво каркасних будинків є вибором мільйонів сімей не тільки в Північній Америці і Канаді, а как не дивно і в Україні. Адже традиційна мазанка є типовим каркасних будинком. Але “утеплювачем”в ньому є глина з соломою. З тих часів, коли таке рішення було єдиним для будівництва, пройшло багато часу. Завдяки великій кількості досліджень та інженернії роботі, сучасний каркасний будинок не поступається кам'яним побратимам. А в багатьох моментах і значно їх перевершує. Такий будинок є одним з найбільш доступних. 

КАРКАСНЕ БУДІВНИЦТВО

ПЕРЕВАГИ :

 Дерев'яне домобудівництво є економічним і швидким.

Конструкції стін, перекриттів, покрівлі такого будинку мають всі необхідні запаси міцності. Сучасний дерев'яний каркас є результатом багаторічного розвитку і вдосконалення. Але як і будь-яка інженерна система каркасне будівництво вимагає розумного проектування для забезпечення міцності, комфорту, довговічності і безпеки.

 Добре спроектований і побудований дерев'яний каркасний будинок::

  • Легко будується і ремонтується;

  •  Міцний;

  •  Побудований з відновлюваної ресурсу;

  •  Дерево природний ізолятор, який легко утеплити і мінімізувати витрати на опалення та охолодження;

  •  Легко побудувати маючи базові навички, інструменти та простий кріплення;

  •  Відмінно протистоїть вітровим і сніговим навантаженням;

  •  Має невелике навантаження на фундамент і легко кріпиться від сильного вітру і землетрусу;

  •  Адаптується до всіх клімату, починаючи від гарячих і вологих до вкрай холодного;

  •  Відповідає протипожежним нормам і нормам звукоізоляції, ці вимоги легко перевищити. 

ДИЗАЙН КАРКАСНИХ БУДИНКІВ

Дерев'яний каркас може бути облицьований будь-якими оздоблювальними матеріалами. Від найпростішого сайдингу до облицювальної цегли і керамічних панелей. Будь-який задум дизайнера просто реалізувати. І це не погіршує конструктивних якостей будинку і його безпеки.

При розробці дизайнер повинен дотримуватися принципів здорового проектування. Міцний, комфортний будинок з максимальним рівнем безпеки який сприятливо впливає на здоров'я. При будівництві такого будинку ми зменшуємо вплив на екологію починаючи зі стадії проектування (розробляючи енергоефективні рішення) так і на стадії будівництва (використовую поновлювані ресурси). Архітектор-дизайнер забезпечує зручний і легкий доступ до всіх приміщень людей з різними фізичними особливостями і потребами включаючи людей з обмеженими можливостями.

 Будівництво каркасного будинку

КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ

Будинку по каркасної технології часто називають канадськими. Але це не вірно, будинки за канадською технологією аналогічні каркасних будинків по американській, фінської і іншим "технологіям". Вибір рішення залежить від матеріалу утеплювача, виходячи з його габаритів і вибирається крок каркаса.

Для забезпечення необхідної міцності і зручності каркасного будівництва відстань між несучими стійками приймається 300,400 і 600мм. Всі будинки мають діагональні зв'язку для протистояння вітровим навантаженням і землетрусів.

Правильні рішення виробилися з багаторічним досвідом і оцінкою ризиків для кожного регіону будівництва. Каркас жорстко прикріплюється до фундаментів за допомогою різьбових шпильок. Каркасне будівництво під ключ триває близько трьох-чотирьох місяців. Від фундаментів до вселення в будинок.

ВИСОТА КІМНАТ

При складанні каркаса на будівельній ділянці обмежень по висоті кімнат в будинку немає. Але для оптимізації витрат будівельних матеріалів і кращої енергоефективності висота стель приймається 2,5-2,7 м. 

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

З метою пожежної безпеки в каркасному будівництві все дерев'яні елементи обробляються антипіренами. Додаткову вогневу стійкість забезпечують листи гіпсокартону. Дотримання протипожежних норм також є одним із заходів безпеки. При грамотному проектуванні будинку враховуються і шляхи пожежної евакуації.

До заходів додаткової пожежної безпеки можна віднести:

 Забезпечення правильного розташування з урахуванням незахищених отворів

(Вікна і двері) в будівлях, близьких до кордонів ділянки. Щоб зменшити ймовірність поширення пожежі з одного будинку в інший;

 Димова сигналізація на кожному поверсі і в спальних зонах;

 Забезпечення мінімальної ширини воріт і виходів зі спалень

 Забезпечення необхідних зазорів навколо опалення та кухонних приладів для запобігання пожеж 

Мешканці можуть звести до мінімуму ці ризики:

 Підтримуючи димову сигналізацію в робочому стані;

 Виявляючи обережність при приготуванні їжі і при користуванні опалювальними приладами

 Попередньо отримавши будівельний паспорт з дотриманням протипожежних вимог перед подачею заяви на дозвіл на будівництво.

 ЗВУКОИЗОЛЯЦИЯ

Звукова ізоляція між кімнатами забезпечується за допомогою звукоізолюючих матеріалів (мінеральна вата, гіпсокартон) які мають відповідне опір звукопередача. При складанні підлог і стін використовуються звукоізолюючі прокладки які ускладнюють шлях по якому передається звук. У односімейних будинках додатково звукоізолюючі спальні і дитячі. Якщо потрібно то приймаються екстра заходи по звукозащіте. Такі як плаваючі підлоги, спеціальні звукопоглинальні панелі. Будинки які розміщуються біля автострад і аеропортів мають додаткову звуко захист в зовнішніх стінах.

Також звукове поділ конструкцій повинно відбуватися в будинках в яких проживає дві і більше сімей. Міжповерхові перекриття звукозащіщаются товстим шаром гіпсокартону, віброгасильними засипками, і звукоізоляційні прокладками (на яких зазвичай економлять).

    ЕНЕРГОЕФФЕКТИВНІСТЬ

Каркасні будинки в базовому варіанті збірки вже мають шар теплоізоляції відповідний ДБН України від 2016 рік і легко досягають класу енергоефективності "А" при використанні енергоефективних вікон і додаткового утеплення стіни і зовнішньої оболонки.

Вентиляція, кондиціювання та водопідготовка також впливають на річне споживання енергії. Системи опалення повинна відповідати або перевищувати мінімальні

вимоги до енергетичної ефективності. Ретельність і акуратність виконання будівельних робіт сприяє збереженню розрахункових характеристик будівлі прийнятих при проектуванні.

Про проектування енергоефективних будинків ви можете почитати в розділі про Енергоефективність ТУТ..

ЗАХИСТ ВІД РАДОНУ

Радон - це прозорий радіоактивний газ який природним чином зустрічається в навколишньому середовищі. Причина його освіти - природний розпад урану, невелика кількість якого міститься майже у всіх типах ґрунту. Газ потрапляє в будинок, крізь тріщини і щілини в фундаменті піднімаючись з землі назовні. У будь-якому будинку може бути надмірна концентрація радону: в нових і старих будівлях, утеплених будинках і будинках з протягами, з наявністю або відсутністю підвалу. 

Часом радон проникає в будинок через грунтову воду. Іноді він може проникати через будівельні матеріали. Але самі по собі будівельні матеріали не викликають проблеми з радоном. 

Основні осередки проникнення: 

  1. Щілини в монолітному підлозі.

  2. Стики частин будівлі.

  3. Дефекти в стінах.

  4. Проломи в вентильованому техпідпілля.

  5. Щілини навколо труб.

  6. Порожнини в стінах.

  7. Вода з колодязів і свердловин.

Орієнтовно один з шістнадцяти будинків в Європі і Америці має підвищений рівень радону. Високий рівень радону, може спостерігається в окремих районах, та й не кожен будинок в районі буде мати цю проблему. Для того щоб виявити проблему потрібно провести обстеження.

 Згідно ДБН В.2.2-9-99

Про вимоги радіаційної безпеки

Пункт 7.22 говорить що заходи з радіаційної безпеки повинні передбачатися при розробці проектів і технічних рішень будівництва згідно вимог санітарного нагляду з урахуванням вимог норм радіаційної безпеки НРБУ, ДБНВ.1.4-1.01, ДБНВ.1.4-2.01.

 У них сказано що повинні використовуватися будівельні та оздоблювальні матеріали з мінімальним вмістом природних радіонуклідів + обов'язкове застосування автономних систем вентиляції з п'ятикратним повітрообміном + посилена герметизація перекриттів між підлогою перого поверху і підвалом.

 Для захисту від радону встановлюють мінімальні висоти стелі:

Для житлових приміщень мінімальна висота стелі 2,1 м

Підвальні приміщення повинні мати стелі не менше 2,0 м в будь-якому місці яке використовується для проходу людей.

 Захистом від радону є повна герметизація підвального перекриття або підлоги по грунту за допомогою наплавлюваного гідроізоляції по всій площі підлоги або створенням герметичного бар'єра з поліетиленової плівки високої щільності (від 200 гр / м2) .Також повинні бути герметізірованни все труби які входять в будинок з під землі . Якщо під будинком планується підвал то в найнижчому місці організовується вентиляція від радону через приямок в якому встановлюється вентилятор з необхідною кратністю повітрообміну.

Приклад герметизації підлоги першого поверху ви можете подивитися тут: Фото будівництва каркасного будинку 121 м2

Господар може легко перевірити будинок на наявність радону. Випробувальне обладнання відносно недорогі і тестові комплекти можна замовити

по інтернету. Якщо результати тесту показують

середньорічну концентрацію, яка перевищує 200 Оа / м3 (обїемная активність)

можуть знадобитися додаткові заходи щодо захисту.

 БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Багато типів будівельних матеріалів використовуються в будинку. Досвід показав, що матеріали такі як герметики, метали і фарби які руйнуються під дією часу можуть несприятливо впливати на здоров'я людей. Тому ми використовуємо тільки якісні, мають сертифікати відповідності, матеріали. Особлива увага приділяється відповідності вологісним і температурним режимам експлуатації.

Будинки з СІП панелей

є одним з видів каркасного будівництва. Термін будівництва такого будинку скорочується до 3х тижнів.

  дивіться:

Про будівництво каркасних будинків своїми руками ТУТ

Ще про каркасні будинки і будівництво читай тут

дивись фото будинків побудованих за нашими проектами

Якщо у вас виникли питання по будівництво будинку з каркасу або будинків з SIP панелей під ключ то Ви можете задати їх через форму зворотного зв'язку або по тел:: 0503582282, 0975153839

керівник АквілонПро Бирюкович Павло

  

З повагою керівник

будівельного підрозділу AkvilonPro

Бірюкович Павло