Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Які вікна потрібні

Які енергоефективні вікна потрібні для теплого будинку

 

Якщо запитати у продавців, то вони розповідять про країну виробника, 3,5 або 6 камерний профіль, потрійні або четверні контури утеплення і так далі

Спробуємо розібратися, що дійсно важливо, а на що, для економії коштів, можна не обертати  уваги.

Итак, з чого складається вікно?

Склопакет

На 73% вікна складаються із скла, т.е. из склопакетів. Склопакети бувають однокамерні - два стекла і повітряний прошарок (чи камера) між ними, і двокамерні - три стекла і два прошарки.

Склопакет

Одним з кращих теплоизоляторів є повітря. Тому, чим більше повітряних камер, тим краще. Проте велика кількість скла збільшує вагу склопакета і навантаження на віконну раму. Раму доводиться робити міцнішою, а це збільшує вартість вікна.

Шляхом експериментів визначили, що оптимальна кількість скла в одній рамі - три. Оптимальна відстань між слом в однокамерному склопакеті - 16 мм Якщо відстань більша, збільшується конвекційне перенесення тепла, якщо менше - відбувається охолодження одного скла іншим.

Як понизити тепловтрати через склопакет?

  • Застосовувати спеціальні стекла з тепловідбивним покриттям.

спеціальні стекла з тепловідбивним покриттям

  • Між стеклами, по контуру склопакета розміщувати алюмінієвий або пластиковий профіль, так звану дистанційну рамку. Перенесення тепла відбувається в основному через дистанційну рамку. Тому бажано застосовувати дистанційну рамку покриту пластиком.

Еквівалент тольщине цегляної кладки

  • Зменшити перенесення тепла заповненням склопакета інертним газом, аргоном або криптоном

Формула ідеального, з точки зору теплоізоляції і ціни, склопакета, на мою думку, виглядає так:

4-16-4-16-4 termix- Ar,

де 4 - товщина скла, 16 - відстань між стеклами, termix - пластикова рамка, Low - E - м'яке тепловідбивне напилення(воно найефективніше і недорожче), Ar - заповнення аргоном.

Товщина такого склопакета - 44 мм. 

Товщина склопакета

Тепер постараємося визначити з'ясувати, яка потрібна рама?

Ми вибрали вікна з пластика, тому що вони:

  • дешевше, ніж хороші дерев'яні;
  • невибагливі до умов експлуатації і вимагають мінімум догляду.

Віконна рама

Віконна рама дуже важлива частина вікна, оскільки в процесі експлуатації раму замінити неможливо. Вона складається з пластикового профілю, ущільнювачів, армування і фурнітури.

Віконна рама

Профіль

Часто від продавців можна почути вираження: “А наші профілі без свинцю”. Слід мати зважаючи на, що наявність або відсутність свинцю в сировині має значення тільки при виготовленні пластмаси. У готових профілях молекули свинцю знаходяться в зв'язаному стані і ніяк не впливають на екологічність. На мою думку, цей просто рекламний вираз, на який можна уваги не звертати.

Відтінок білого кольору ролі не грає. Білі пластикові профілі  вже років 50 як не змінюють свого кольору під дією зовнішніх чинників. Вибирайте те, що просто подобається.

На енергозбереження вікна форма профілю впливає приблизно на 5%. Тому основні вимоги до профілю наступні:

  • у ньому повинен поміститься склопакет завтовшки 44мм;
  • форма профілю повинна задовольнить ваші естетичні смаки;
  • бажано використовувати профілі із заповненням піноізоляційними матеріалами і широкою рамою.

Основні вимоги до профілю

Проте слід врахувати, що це сильно впливає на вартість вікна.

Армування впливає на міцність вікна. У більшості випадків для армування застосовується профіль з оцинкованої сталі завтовшки 2мм.  

Ущільнювачі - важливий компонент віконної рами

Кількість контурів ущільнення в частині, що відкривається, може 5% понизити теплопровідність вікна. Контурів ущільнення повинно бути три (більше не роблять з технологічних міркувань).

Кількість контурів ущільнення може 5% понизити теплопровідність вікна

Фурнітура

Фурнітура, тобто замок і петлі, мають бути нормальної якості.

Більшість виробників вікон намагаються застосовувати надійну і довговічну фурнітуру, оскільки часто їздити по гарантії не хочеться нікому. Найбільше поширення отримала фурнітура фірм Roto, Maco, Schuco. Ця фурнітура уся приблизно однієї якості.

Всякі віконні "навороти" типу 7-позиційного відкривання краще не ставити. Чим простіше комплект, тим довше він прослужить.

Противзламні комплекти мають сенс лише в тих вікнах, в яких стоїть противзламні склопакет з триплексом, а так - проти лому немає прийому (простіше вибити склопакет чим, виламувати стулку).   

Важливе те, що фурнітура повинна добре служити з важким склопакетом і важкою стулкою. З цієї причини краще робити стулки вікна, що відкриваються, шириною не більше 80 см.

Дірки у вікнах, типу автоматичного провітрювання, я вважаю неприйнятним, оскільки разом з провітрюванням ви отримаєте автоматичні тепловтрати у будь-який час дня і ночі. І якщо говорити про енергозбереження, то зимою вікна відкривати взагалі не слід.

А провітрювати слід примусово, застосовуючи рекуператори, що дозволяють зберегти тепло (це тема окремої статті).

Віконні прикраси

1. Кольорові віконні рами

Кольорові віконні рами

Базовий колір пластмаси - білий. Ламінування вікон, тобто покриття їх кольоровою плівкою “під дерево” збільшує вартість вікна і зменшує довговічність.

Слід зважати , що вікна, що ламінують, більше нагріваються. Плівка і пластик, з якого складається профіль, мають різні коефіцієнти лінійного розширення. На гарантійний термін плівки точно досить, а потім - як повезе, може почати відшаровуватися. 

2. Шпроси (тоненькі перегородки на або в склопакеті)

Фальш-накладка ламінує

Шпроси краще робити поверх скла. При цьому тоненькі реєчки наклеюються на скло, що не знижує теплопровідність склопакета.

Підсумувавши усе вищеперелічене, раджу Вам вибрати профіль завтовшки 70 - 80мм з трьома контурами ущільнення, хорошою фурнітурою і склопакетом 4-16-4-16-4 termix- Ar.

P.S.: Окрім самих вікон на теплоізоляцію віконних отворів впливає правильна установка вікна, хороше утеплення зовнішніх і внутрішніх  укосів. Так само для економії тепла радимо встановити зовні вікна роль. віконниці.

Річ у тому, що між вікном і роллетой утворюється повітряний прошарок, який утримує холодне повітря зовні, а теплий усередині.

Якщо в цілях платити менше за опалювання, читай статтю про тепловий насос->

Встановити зовні вікна рольставні, утримують холодне повітря зовні, а тепле в середині

Ще про пасивні будинки читай ТУТ

Чому варто керуватися при будівництві стандартом пасивного будинку ТУТ

Бірюкович Павло
Бірюкович Павло
Експерт з інженерних систем і енергоефективності

Залиште Ваш комментар

(will not be shared)

Чому вам вигідно звертатися до нас?

Продаємо готові проекти котеджів власного виробництва
Виконуємо індивідуальне проектування
Виконуємо проектування реконструкції будинків
Проектуємо будинки на існуючих фундаментах
Виконуємо дизайн проекти інтер'єрів
Коригуємо імпортні проекти з урахуванням вітчизняних матеріалів
Консультуємо з питань будівництва та ремонту