главная страница ООО Акилон
Индивидуальные и готовые проекты домов собственного производства,корректировка импортных, дизайн интерьеров, консультация по вопросам строительства и ремонта
продаем готовые проекты коттеджей собственного производства, разрабатываем индивидуальные проекты, корректируем импортные проекты учитывая материалы выпускаемые заводами ЖБК, проектируем дома на существующих фундаментах, выполняем проекты реконструкции домов, выполняем дизайн проекты интерьеров. консультируем по вопросам строительства и ремонта коттеджей.
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5
Киев
03127
Украина
house plans AkvilonPro
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5 Kiev, 03127
Phone: +380442239406 URL of Map
Куди в будинку йде тепло?

Куда в доме уходит тепло?

AkvilonPro LTD
AkvilonPro, .

 

Бирюкович Павел,

консультант по энергоэкономичному строительству

Бирюкович Павел. Специалист по энергосберегающему строительству.

 

 

 

 

 

 

Роздуми на тему пасивного будинку, або відповідь на питання:

Скільки будинку треба тепло?

Уявіть собі Німеччину: прості будиночки, доглянуті вулички...

А що стосується тепла: біля 30% споживаній тепловій енергії в цій країні доводиться на приватний сектор. Це цифра порівнянна з масштабами споживання промисловості, і це в два рази більше, ніж витрачає увесь транспорт. Також хочеться відмітити, що близько 85% йде на зимове опалювання і літнє кондиціонування будинків.

Схоже співвідношення і в Україні:

Зараз Україна може зробити всього половину споживаної енергії. 53% газу ми купуємо у Росії, також на імпорт доводиться 85% сирої нафти і нафтопродуктів. Думаємо, що в найближчому майбутньому нам навряд чи вдасться уникнути збільшення цін на енергоносії.

 Хочемо помітити

Виходячи з нашого багаторічного досвіду, багато замовників при будівництві свого дому економлять на, як ним здається, надмірних витратах на утепленні, системах вентиляції і ефективному опалювальному устаткуванні. Але в той же час придбавають дорогі аксесуари, обробні матеріали і меблі.

 Термін експлуатації будинку однією сім'єю складає 50-80 років, і з року в рік ми платимо за опалювання і кондиціонування.

 Проблему дорогих  витрат на опалювання допомагає вирішити будівництво ''пасивного будинку''. При дуже комфортному житловому кліматі він споживає мінімум енергії на опалювання-охолодження і гаряче водопостачання.

Як у нього це виходить?

Розпочнемо з економії

a) Тепловтрати через стіни складають близько 25%, через горищне перекриття і покрівлю - 30%. Тому чим менше площі стін і покрівлі, тим краще.

Максимально компактна форма - це куля (мінімальна площа оболонки при максимальному об'ємі). Але жити в кулі незручно...

Наближена до кулі прямокутна форма - це квадрат, тобто це і є ідеальна форма коробки ''пасивного будинку''

б) Окрім форми не варто забувати про теплоізоляцію. Українські норми дуже толерантні і ними користуватися не варто. Візьміть краще приклад з Австрії або Німеччини. У пріоритеті утеплення стоїть покрівля або горищне перекриття, потім - стіни. І не забуваємо про утеплення підлоги або підвального перекриття, на які доводиться 15% тепловтрати.

в) Ще 10% тепло ми втрачаємо через вікна. Типові пластикові вікна втрачають тепло на 75% більше, ніж стіни. Застосування теплоізольованих віконних профілів і енергозбережних склопакетів дозволяє мінімізувати цю різницю.

Детальніше про вибір теплих вікон читайте в нашій статті =>

Закриваючи вікна на ніч теплозахисними жалюзі, можна ще зменшити ці тепловтрати.

г) Інші 20% тепловтрат доводиться на систему вентиляція. Використавши примусову вентиляційну систему з грунтовим теплообмінником і рекуперацією тепла, ми отримаємо свіже повітря без значних тепловтрат.

Використовуємо безкоштовне

Майже в кожній кімнаті наших будинків є вікна. Саме через них ми можемо отримати дармову сонячну енергію. Для цього треба максимально ефективно використати південний фасад. А там, де сонця не буває, вікон і не треба. Але не варто забувати, що надмірні вікна - це перегрів влітку.

Не забуваємо про фізику

Існує думка, що ''хороша'' стіна повинна дихати. Але ця дуже неприємна помилка, адже при життєдіяльності у будинку зрадіє пристойна кількість вологи. Вона дуже швидко просочує стіну і вмить, у десятки разів, зменшує її теплоізоляційні властивості.

Якісна (герметична) пароізоляція - це одна з основ ''пасивного будинку''.

А з відведенням зайвої вологи чудово впорається вентиляція.

Використовуємо сучасне інженерне устаткування

а) Сучасний котел з бойлером - теплоаккумулятором повинен дозволити використати декілька джерел енергії.

Наприклад:

  • газовий котел + котел на твердому паливі + геліосистема.

або

  • котел на твердому паливі + тепловий насос + геліосистема

б) Обов'язково ми повинні мати можливість регулювання температури в кожній кімнаті окремо.

в) Добре себе зарекомендували тижневі програмовані таймери на систему опалювання. Вони дозволяють знижувати температуру у будинку на 7-10 градусів, коли в нім немає людей і, включивши систему опалювання, за годину до Вашого приходу з роботи, довести температуру у будинку до комфортних меж.

д) Також дозволяють економити багато маленьких хитрощів. Наприклад: використання дощової води для поливу, застосування використаної води з умивальника для зливу унітазу.

Доцільність використання дорогих гелиоколлекторов і теплових насосів треба прораховувати в кожному проекті індивідуально.

Підходимо до будівництва скрупульозно

Кожна недбалість і неакуратність зменшує результат ваших зусиль. Особливо це стосується пароізоляції і закладки утеплювача.

Ви хочете запитати: чого ми цим доб'ємося в результаті?

Згідно практики, в результаті таких зусиль ''пасивному будинку'' вимагається 3-7 м3 газу на 1 м3 загальної площі в рік.

На опалювання ''пасивного будинку'' площею 150 м2 в рік піде 450 - 1050 м3 газу, або за цінами на початок 2013 р. — 225-525 грн.

На что это похоже?

2005г., Німеччина, пасивный будинок 190м2

 

2006г.,Німеччина, пасивный будинок 169м2

 

2007г., Норвегія, пасивный будинок 340м2

 

2001г., Україна, Київ, пасивный будинок 140м2

Разом:

В українському домі використовуються стіни з так званого ''теплого'' ракушняка + супер - утеплення 50мм пінопласту і + завершальний штрих - облицювальна цеглина, перекриття залізобетонні панелі, утеплення покрівлі, як у усіх, 150мм минваты.

Якщо все зроблено правильно і акуратно, то ми отримуємо:

Енергоспоживання будинку 190 м2 Німеччини 2005 г + енергоспоживання будинку 160м Німеччини 2006 року + енергоспоживання будинку 340 м з Норвегії 2007 року = Енергоспоживанню середнього будинку площею 130 м2 в Україні.

Як вам такі справи?

Невелика довідка:

огласно директиви ЄС 2012/20 EU по енергоефективності очікується, що до 2020 року усі країни-члени Євросоюзу забезпечать двадцятипроцентне підвищення власною енергоефективності.

Так, в Німеччині і Австрії усі нові будинки повинні на 100% відповідати критеріям енергоспоживання ''пасивного будинку'', і це прописано законодавчо.

А Україна спокійно чекає чергового подорожчання газу?

Дзвоніть нам зараз і ми допоможемо Вам спроектувати і візьмемося за технічний нагляд або консультації по будівництву Вашого супер-економічного будинку.

З повагою Павло Бирюкович.

Наші телефони
+38(044)223-94-06
+38(044)258-28-26
logo kyivstar +38(097)261-57-97
logo-mts +38(050)358-22-82

 

 

 


Follow Me on Pinterest

Наші дилери
журнал-Коттедж проект Магазин проектов Центр продажи проектов Проект ЮА Мир проектов
-->