главная страница ООО Акилон
Индивидуальные и готовые проекты домов собственного производства,корректировка импортных, дизайн интерьеров, консультация по вопросам строительства и ремонта
продаем готовые проекты коттеджей собственного производства, разрабатываем индивидуальные проекты, корректируем импортные проекты учитывая материалы выпускаемые заводами ЖБК, проектируем дома на существующих фундаментах, выполняем проекты реконструкции домов, выполняем дизайн проекты интерьеров. консультируем по вопросам строительства и ремонта коттеджей.
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5
Киев
03127
Украина
house plans AkvilonPro
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5 Kiev, Kyiv 03127
Phone: +380963944072
Правильна вентиляція пасивного будинку

Правильная вентиляция пассивного дома

AkvilonPro LTD
AkvilonPro, .

Бирюкович Павел,

консультант по энергоэкономичному строительству

Бирюкович Павел. Специалист по энергосберегающему строительству.

 

 

 

 

 

 

 

Яким чином відбувається правильна(іншими словами комфортна) вентиляція в пасивних будинках. Із забруднених приміщень постійно виводиться відпрацьоване повітря(на малюнку показаний коричневим кольором), а чисте повітря(на малюнку показаний блакитним кольором) поступає в квартиру. Чисте повітря є важливим чинником здоров'я людей, що мешкають в квартирі.

Принцип роботи протитечійного теплообмінника полягає в наступному: через канал проходить витяжне повітря, віддаючи при цьому тепло теплообмінникам. Охолоджений на виході називається повітрям(на малюнку показаний помаранчевим кольором), що видаляється. У свою чергу по інших каналах протікає свіже повітря(якщо бути точнішим, з іншого боку плити). Це повітря поглинає те тепло, яке виходить від каналів з повітрям, що видаляється, при цьому він нагрівається, а потім поступає в кімнати. Це припливне повітря( на малюнку показаний ясно-бірюзовим кольором). Принцип протитечії підігрівати(чи влітку охолоджувати) повітря що заходить у будинок.

Принцип работы противоточного теплообменника

Рекуперація тепла при вентиляції додатково зменшує кількість енергії споживане енергозберігаючим будинком. Також ці заходи зменшують вплив на забруднення довкілля. У будинку завжди чисте повітря. Не обов'язково провітрювати квартиру, відкриваючи кватирку. І використати це можна в абсолютно усіх приміщеннях.

Тепер давайте розберемося, в чому полягає зв'язок між рівнем змісту вологи в повітрі і вентиляція приміщення.

Створюючи проект будівлі, необхідно користуватися найголовнішим принципом - здоровий мікроклімат людей, що мешкають там. В першу чергу піклуємося про повітря, тобто замінюємо чистим повітрям те повітря, яке вже відпрацювало. Здавалося б, досить не забувати провітрювати приміщення і все. Але ця помилкова думка.

Схема циркуляции воздуха в помещениях

Щоб вентиляція здійснювалася ефективно, брудне повітря повинне виводитися з усіх нежитлових кімнат в приміщенні(туалет, кухня і т. д.), а свіже повітря повинне забезпечувати житлові кімнати(див. малюнок). Гігієнічні показники відповідають нормі завдяки вступу свіжого повітря зовні.

 

Здійснення вентиляції могло б бути досягнуте за допомогою витяжної вентиляційної установки і вентиляційного плафона з припливним повітрям. Але в цьому випадку необхідно підвищувати опалювальне навантаження у зв'язку з тим що з повернення тепла витяжного повітря не походить.

Якщо розглядати країни Середньої Європи, то вентиляція і опалювання там досягається за допомогою рекуперації тепла (або ж використовується малопотужна система опалювання). Це дозволяє теплу, отриманому з витяжного повітря повернутися у будинок, а далі передаватися припливному повітрю через теплообмін. Ефективність цих рекуператорів рівна 75-95%. Тут високу роль грають протитечійні теплообмінники і енергоефективні вентилятори. Тепло, яке повертається у будинок в 8-15 разів перевершує електроенергію споживану вентиляторами.

Якщо розглядати країни Середньої Європи, то вентиляція і опалювання там досягається за допомогою рекуперації тепла (або ж використовується малопотужна система опалювання). Це дозволяє теплу, отриманому з витяжного повітря повернутися у будинок, а далі передаватися припливному повітрю через теплообмін. Ефективність цих рекуператорів рівна 75-95%. Тут високу роль грають протитечійні теплообмінники і енергоефективні вентилятори. Тепло, яке повертається у будинок в 8-15 разів перевершує електроенергію споживану вентиляторами.

Також варто відмітити, що вагому роль в підвищенні ефективності вентиляційної установки грає ґрунтовий теплообмінник. Необхідно узяти до уваги той чинник, що ґрунт в зимовий час має теплішу температуру і навпаки, влітку холоднішу, ніж повітря, а повітря можна нагрівати і охолоджувати в ґрунті, що досягається завдяки повітряним каналам або за допомогою гідравлічної системи(зовнішнє повітря спочатку проходить через ґрунтовий теплообмінник у вигляді замкнутого контура з рідким агентом, а потім через пластичний рекуператор).

Наружный воздух проходит через грунтовый теплообменник

Високоефективні вентиляційні агрегати, принцип роботи яких ми розібрали, можна зустріти на спеціалізованих виставках, які організовуються з нагоди проведення конференцій, присвячених пасивним будинкам.

Невеликі вентиляційні установки - це кращий спосіб вентиляції в пасивному будинку, оскільки містять в собі кращі властивості вентиляційних агрегатів.

Якщо Ви хочете побудувати енергоефективний або пасивний будинок а також спроектувати правильну систему вентиляції - звертайтеся до нас і ми допоможемо Вам в цій корисній справі!

 

 

Наши телефоны
+38(044)223-94-06
+38(044)258-28-26
logo kyivstar +38(097)261-57-97
logo-mts +38(050)358-22-82


Наші дилери
журнал-Коттедж проект Магазин проектов Центр продажи проектов Проект ЮА Мир проектов