главная страница ООО Акилон
Индивидуальные и готовые проекты домов собственного производства,корректировка импортных, дизайн интерьеров, консультация по вопросам строительства и ремонта
продаем готовые проекты коттеджей собственного производства, разрабатываем индивидуальные проекты, корректируем импортные проекты учитывая материалы выпускаемые заводами ЖБК, проектируем дома на существующих фундаментах, выполняем проекты реконструкции домов, выполняем дизайн проекты интерьеров. консультируем по вопросам строительства и ремонта коттеджей.
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5
Киев
03127
Украина
house plans AkvilonPro
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5 Kiev, Kyiv 03127
Phone: +380963944072
Що таке Пасивний будинок?

Что такое Пассивные дома?

AkvilonPro LTD
AkvilonPro, .

Бирюкович Павел,

консультант по энергоэкономичному строительству

Бирюкович Павел. Специалист по энергосберегающему строительству.

 

 

 

 

 

''Пасивний будинок'' - як термін.

З'явився близько 25 років тому в Німеччині.

У травні 1988 року професор Бо Адамс (Швеція) і Вольфган Файст (Німеччина) розробили концепцію житлового будинку, який для опалювання і гарячого водопостачання повинен був споживати мінімум енергії.

Це давало можливість відмовитися від використання  опалювальних приладів.

Згідно розрахунків, для опалювання було досить сонячного тепла і того тепла, яке виробляється мешканцями.

 

На підставі попередніх розрахунків був розроблений проект будинку, в якому враховувалися:

архітектурні енерго - економічні рішення;

у вентиляційній системі передбачений рекуператор - теплообмінник, завдяки якому тепле повітря, що виходить з приміщень, підігрівало холодне повітря, що входить у будинок;

розроблена система управління вентиляції з контролем якості повітря;

розроблені нові енергозбережні віконні рами;

розроблені спеціальні енергозбережні конструктивні вузли;

враховано використання сонячного тепла;

розроблена система рекуперації (тобто використання) тепла від стічних вод.

 

Перший пасивний будинок на чотири квартири корисною площею 624 м2 був побудований в 1991 році в м. Дармштадт (Німеччина).

Головним завданням при будівництві цього будинку було збереження тепла.

Гаряче водопостачання будинку забезпечувалося сонячним колектором.

Була передбачена примусова вентиляція з рекуперацією тепла.

Проте після початку експлуатації виявилось, що досягти максимальної економії енергії тільки за рахунок економії тепла неможливо. Слід було також мінімізувати витрату електроенергії, необхідної для роботи побутових приладів, електроніки, освітлення.

З моменту експлуатації(тобто з 1991 р.) у будинку постійно вели контроль енерговитрат.

В результаті виявилось, що вже в перший рік експлуатації витрати енергії на опалювання в квартирі пасивного будинку були в 12 разів менше чим в стандартній квартирі звичайного будинку.

Після невеликої модернізації побутової техніки і налаштуванню усіх систем в другий рік експлуатації енергоспоживання вдалося понизити в 1,7 разу  (з 19,8 до 11,8 кВт*ч/(м2 рік).

У подальшому енергоспоживання будинку було зменшене ще на 15%.

Аналітика енерговитрат в пасивному будинку.

 

Следует відмітити, що перший експериментальний “пасивний” будинок довів можливість створення комфортабельного житлового будинку з дуже низьким енергоспоживанням, чим повністю виправдав очікування його творців.

У 1996 році Вольфганг Файст заснував Інститут пасивного будинку, який став займатися стандартизацією процесу проектування і будівництва пасивних будинків.

Робочою групою цього інституту була розроблена комп'ютерна програма PHPP (Passive House Planning Package) - Пакет планування пасивного будинку - для перевірки енергетичного балансу при проектуванні пасивних будинків, а також перевірки проектних рішень при модернізації старих будівель.

З цієї миті почалося активне будівництво пасивних будинків другого покоління. Також почалося проектування і виробництво компонентів, призначених для будівництва пасивного будинку(вікна, вентиляція і так далі).

 

У грудні 2009 р. Європейським союзом була прийнята директива енергетичних показників у будівництві(Energy Performance of Buildings Directive), яка вимагає, щоб до 2020 року усі нові будівлі були близькі до енергетичної нейтральності.

Це означає, що усі нові і модернізовані будови повинні відповідати стандарту пасивного будинку.

До 2013 року по всьому світу побудовані більше 50 000 пасивних будинків.

На замітку тим, хто збирається будувати будинок

Будинок площею 130 м2, спроектований і побудований з урахуванням вимог, що пред'являються до пасивного будинку витрачатиме в рік близько 283 м3 газу (т.е на опалювання Вам доведеться витратити близько 212 грн в РІК (у цінах 2013 р.)

Якщо Ви хочете більше дізнатися про можливість будівництва пасивного будинку в Україні, звертайтеся до нас за консультацією і ми разом знайдемо раціональні шляхи для максимальної економії тепла Вашого будинку.

Наші телефони
+38(044)223-94-06
+38(044)258-28-26
logo kyivstar +38(097)261-57-97
logo-mts +38(050)358-22-82

 

 

 Наші дилери
журнал-Коттедж проект Магазин проектов Центр продажи проектов Проект ЮА Мир проектов