Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.

Пасивний будинок

 

Пасивний будинок це будинок який споживає на 90-95% менше тепла і енергії ніж традиційні будинки з цегли або бетону.

У цьому розділі ми розповімо про особливості проектування що застосовуються в пасивному будинку, ключові особливості та методи їх будівництва.

Для початку давайте розберемося який будинок можна так називати і якими критеріями він повинен відповідати.

Поняття passivhaus з'явилося в германии на початку 90-х років. Саме в той час з'явилася концепція енергозберігаючого будинку з ультранизьким споживанням енергії, був вироблений стандарт і визначені чіткі критерії відповідності. Головним критерієм стала річна витрата енергії - 15 кВт*год/(м2*год). Це означає що будинок площею 100 м2 за рік повинен витрачати не більше 1500 кВт енергії. Можете самі порівняти цей показник з витратою енергії в стандартній квартирі або традиційному будинку. Традиційно в стандартному житлі витрата енергії в 8-12 разів більше.

інститут пасивного будинку

На даний момент в германии цей стандарт прийнятий як національний і все нові будинки з 2020 року повинні йому відповідати. За дотриманням критеріїв і сертифікацією стежить Інститут Пасивного Будинку (Passivhause Institut) який знаходиться в Дармштадті.

Ми були в цьому містечку і бачили перший в світі будинок з якого почалася ця історія.

first passive house

У передмісті цього містечка існує цілий район з енергоефективними і пасивними будинками.

вулиця з пасивними будинками

Хочеться відмітити що не існує сертифікованих проектів пасивних будинків.

Пасивним може називатися тільки вже побудований будинок який на практиці показав відповідність зазначеним нормам і пройшов необхідну сертифікацію. Такий сертифікат значно підвищує вартість будівлі на ринку нерухомості не тільки германии а й в усьому світі.

Так чому такий хороший стандарт пасивного будинку?

Адже в усьому світі безліч стандартів енергоефективності. LEED в США, BREEAM в Великобританії, DNGB в Німеччині, ISO 13790 в Євросоюзі та інші. Всі ці стандарти гарні критеріями але складні в застосуванні. Passive Hous Institut розробив ефективний і простий в застосуванні інструмент для проектування - PHPP (Passive House Planning Package) - Пакет Планування Пасивних будинків. Ця програма в яку заносять всі основні дані з проектування майбутнього будинку і на виході ми можемо побачити чи відповідає задумане реальним критеріями і в процесі виправити знайдені недоліки.

Ми користуємося цією програмою з 2012 року.

На що слід звернути увагу при створенні свого супер енергоефективного будинку?

Пасивний будинок, критерії відповідності:

критерії пасивного будинку

  • Рівень теплоізоляції огороджувальних конструкцій (стіни, дах, підлогу першого поверху) -  коефіцієнт теплопровідності U повинен бути не більше 0,15 Вт/м2*К;
  • Максимальне зменшення і ізоляція містків холоду (монолітні пояси, балконні плити і т.д.);
  • Оптимальна, компактна форма будинку;
  • Використання безкоштовної сонячної енергії в зимовий час;
  • Правильна орієнтація будівлі по сторонах світу;
  • Використання віконних конструкцій з мінімальними тепловтратами;
  • Герметичність будівлі для запобігання інфільтраційних втрат тепла. Перевіряється проведенням BlowDoor тестом;
  • Використання примусової вентиляції з рекуперацією тепла;
  • Використання сонячних колекторів для підігріву води і теплових насосів для обігріву та охолодження;

Для успішного будівництва такого будинку потрібна злагоджена робота архітекторів, конструкторів, інженерів і будівельників. І особливу увагу слід звернути на вибір кваліфікованого виконроба і будівельної бригади. Адже халатне ставлення до розроблених вузлів і рішень може звести нанівець всі зусилля інженерів, а дізнаєтеся ви про це тільки живучи в уже зведеному будинку.  

Ми всіма силами намагаємося контролювати всі ключові етапи будівництва енергоефективного будинку своєчасно проводячи тепловізійні обстеження і тести на герметичність. "blowerdoor test"

Хочемо зауважити що вартість такого будинку більше традиційного всього на 10-15%

Про розрахунок вартості енергозберігаючих будинків читайте наших статтях.

А ось експлуатаційні витрати нижче в 10 разів.  

В наших статтях ви дізнаєтеся про багато рішень і ідей в будівництві і проектуванні пасивних будинків.

Ми допоможемо вам розрахувати проект Вашого будинку за програмою Passive House Planning Package. 

Можемо порадити вам оптимальні шляхи доопрацювання проекту і специфіку розміщення будови на Вашій ділянці. І ще ми будемо розповідати Вам про інженерні системи та цікаві новинки які збільшать комфортність вашого сімейного гнізда, підвищать безпеку будинку і допоможуть Вам мінімізувати рахунки на комунальні послуги. Також ми із задоволенням допоможемо Вам в проектуванні Вашого енергозберігаючого або пасивного будинку або зробимо проект енергоефективної реконструкції існуючої будови.

Звертайтеся до нас і задавайте питання, що цікавлять Вас по енергозберігаючому будівництву.

Про енергоаудит будинку і проекту читай тут

Про пасивний будинок і всі наші послуги з енергоефективності дивись тут