главная страница ООО Акилон
Индивидуальные и готовые проекты домов собственного производства,корректировка импортных, дизайн интерьеров, консультация по вопросам строительства и ремонта
продаем готовые проекты коттеджей собственного производства, разрабатываем индивидуальные проекты, корректируем импортные проекты учитывая материалы выпускаемые заводами ЖБК, проектируем дома на существующих фундаментах, выполняем проекты реконструкции домов, выполняем дизайн проекты интерьеров. консультируем по вопросам строительства и ремонта коттеджей.
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5
Киев
03127
Украина
house plans AkvilonPro
Holosiivskyi Prospect 118/1 room 5 Kiev, Kyiv 03127
Phone: +380963944072
Пасивний будинок

Пасивний будинок

Пасивний будинок це будинок який споживає на 90-95% менше тепла і енергії ніж традиційні будинки з цегли або бетону.

У цьому розділі ми розповімо про особливості проектування що застосовуються в пасивному будинку, ключові особливості та методи їх будівництва.

Для початку давайте розберемося який будинок можна так називати і якими критеріями він повинен відповідати.

Поняття passivhaus з'явилося в германии на початку 90-х років. Саме в той час з'явилася концепція енергозберігаючого будинку з ультранизьким споживанням енергії, був вироблений стандарт і визначені чіткі критерії відповідності. Головним критерієм стала річна витрата енергії - 15 кВт*год/(м2*год). Це означає що будинок площею 100 м2 за рік повинен витрачати не більше 1500 кВт енергії. Можете самі порівняти цей показник з витратою енергії в стандартній квартирі або традиційному будинку. Традиційно в стандартному житлі витрата енергії в 8-12 разів більше.

інститут пасивного будинку На даний момент в германии цей стандарт прийнятий як національний і все нові будинки з 2020 року повинні йому відповідати. За дотриманням критеріїв і сертифікацією стежить Інститут Пасивного Будинку (Passivhause Institut) який знаходиться в Дармштадті.

 

 

Ми були в цьому містечку і бачили перший в світі будинок з якого почалася ця історія.

first passive house

У передмісті цього містечка існує цілий район з енергоефективними і пасивними будинками.


вулиця з пасивними будинками

Хочеться відмітити що не існує сертифікованих проектів пасивних будинків.

Пасивним може називатися тільки вже побудований будинок який на практиці показав відповідність зазначеним нормам і пройшов необхідну сертифікацію. Такий сертифікат значно підвищує вартість будівлі на ринку нерухомості не тільки германии а й в усьому світі.

Так чому такий хороший стандарт пасивного будинку?

Адже в усьому світі безліч стандартів енергоефективності. LEED в США, BREEAM в Великобританії, DNGB в Німеччині, ISO 13790 в Євросоюзі та інші. Всі ці стандарти гарні критеріями але складні в застосуванні. Passive Hous Institut розробив ефективний і простий в застосуванні інструмент для проектування - PHPP (Passive House Planning Package) - Пакет Планування Пасивних будинків. Ця програма в яку заносять всі основні дані з проектування майбутнього будинку і на виході ми можемо побачити чи відповідає задумане реальним критеріями і в процесі виправити знайдені недоліки.

Ми користуємося цією програмою з 2012 року.

На що слід звернути увагу при створенні свого супер енергоефективного будинку?

Пасивний будинок, критерії відповідності: критерії пасивного будинку

  1. Рівень теплоізоляції огороджувальних конструкцій (стіни, дах, підлогу першого поверху) -  коефіцієнт теплопровідності U повинен бути не більше 0,15 Вт/м2*К;

  2. Максимальне зменшення і ізоляція містків холоду (монолітні пояси, балконні плити і т.д.);

  3. Оптимальна, компактна форма будинку;

  4. Використання безкоштовної сонячної енергії в зимовий час;

  5. Правильна орієнтація будівлі по сторонах світу;

  6. Використання віконних конструкцій з мінімальними тепловтратами;

  7. Герметичність будівлі для запобігання інфільтраційних втрат тепла. Перевіряється проведенням BlowDoor тестом;

  8. Використання примусової вентиляції з рекуперацією тепла;

  9. Використання сонячних колекторів для підігріву води і теплових насосів для обігріву та охолодження;

Для успішного будівництва такого будинку потрібна злагоджена робота архітекторів, конструкторів, інженерів і будівельників. І особливу увагу слід звернути на вибір кваліфікованого виконроба і будівельної бригади. Адже халатне ставлення до розроблених вузлів і рішень може звести нанівець всі зусилля інженерів, а дізнаєтеся ви про це тільки живучи в уже зведеному будинку.  

Ми всіма силами намагаємося контролювати всі ключові етапи будівництва енергоефективного будинку своєчасно проводячи тепловізійні обстеження і тести на герметичність.

`` blowdoor test``

Хочемо зауважити що вартість такого будинку більше традиційного всього на 10-15%

Про розрахунок вартості енергозберігаючих будинків читайте наших статтях.

А ось експлуатаційні витрати нижче в 10 разів.  

В наших статтях ви дізнаєтеся про багато рішень і ідей в будівництві і проектуванні пасивних будинків.

Ми допоможемо вам розрахувати проект Вашого будинку за програмою Passive House Planning Package. 

 Можемо порадити вам оптимальні шляхи доопрацювання проекту і специфіку розміщення будови на Вашій ділянці. І ще ми будемо розповідати Вам про інженерні системи та цікаві новинки які збільшать комфортність вашого сімейного гнізда, підвищать безпеку будинку і допоможуть Вам мінімізувати рахунки на комунальні послуги. Також ми із задоволенням допоможемо Вам в проектуванні Вашого енергозберігаючого або пасивного будинку або зробимо проект енергоефективної реконструкції існуючої будови.  Звертайтеся до нас і задавайте питання, що цікавлять Вас по енергозберігаючому будівництву.

керівник енергоефективного будівництва Всі питання по цій темі ви можете задавати безпосередньо мені по тел. 0503582282, 0975153839

З повагою Бирюкович Павло

Керівник відділу будівництва енергоефективних будинків.Наші дилери
журнал-Коттедж проект Магазин проектов Центр продажи проектов Проект ЮА Мир проектов