Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Використання цього веб-сайту означає, що Ви погоджуєтеся з ним.
Що таке тепловий насос
Як вибрати тепловий насос
Як підібрати тепловий насос для будинку
Які бувають теплові насоси, принцип їх дії
Приклад розрахунку теплового насоса для будинку 260-330 м2
Особливості проектування опалення з тепловими насосами
Перспективність теплових насосів
Порівняння різних систем опалення з ТН
Чому у теплового насоса мало альтернатив?
Тепловий насос як альтернатива дров'яному котла
Грунтові теплові насоси
Чому варто вибрати грунтовий тепловий насос?
Що являють собою ґрунтові теплові насоси
Теплові насоси в квартирах
Альтернативне опалення - теплові насоси
Буріння свердловин під теплові насоси
Джерела енергії для теплового насоса
Як влаштований тепловий насос
Яка вартість установки теплових насосів та економія при їх використанні
Кондиціонування тепловими насосами
Монтаж ТН в існуючі системи опалення
Схеми підключення повітряного або грунтового теплового насоса
Ціна на повітряний тепловий насос для будинку 80м2
Максимальна температура від теплового насоса
Вартість грунтового теплового насосу для будинку 80м2
Повітряний тепловий насос для будинку 120 м2 - вартість
Цена на грунтовий тепловий насос для будинку 120 м2
Ціна на повітряний тепловий насос для будинку 150 м2
Вартість грунтового теплового насосу для будинку 150 м2
Вартість теплової помпи повітря-вода для будинку 200 м2
Вартість геотермальної теплової помпи для будинку 200 м2
Які теплові насоси ми рекомендуємо і чому
Окупність теплових насосів
Застосування теплових насосів в світі

Теплові насоси

1. Призначення.

Тепловий насос це пристрій призначений для опалення і гарячого водопостачання приватного будинку, теплиці, спортивного залу, басейну і т.п. Унікальність даного пристрою - його економічність і багатофункціональність. У холодну пору року тепловий насос готує теплу воду, влітку тепловий насос можна підключити до системи кондиціонування і використовувати для охолодження приміщень.

Тепловой насос

2. Принцип роботи.

Якщо сказати коротко то тепловий насос це холодильник навпаки. Якщо домашній холодильник забирає теплову енергію в продуктів, (охолоджуючи продукти) і викидає в приміщення, то тепловий насос забирає теплову енергію у землі, води або повітря (є різні види теплових насосів) і викидає в систему опалення.

Принцип роботи теплового насоса наведено нижче.

Принцип работы теплового насоса

Переваги теплових насосів:

  • Економічність.

Так вартість 1 квт. тепла виробленого тепловим насосом в 3-6 разів дешевше, ніж 1 квт. тепла вироблений газовим або електричним котлом. При використанні котла на твердому паливі різниця ще більше. Слід врахувати, що котел на твердому паливі значно менш економічний, ніж газовий.

При використанні теплового насоса на один кВт витраченої електроенергії можливо отримання від трьох до п'яти кВТ теплової енергії.

При використанні теплового насоса влітку, для пасивного охолодження, в порівнянні з традиційними системами кондиціонування економія електроенергії від п'ятнадцяти до двадцяти разів.

  • Екологічність.

Тепловий насос екологічно чисте устройства.В процесі роботи пристрою, не відбувається виділення шкідливих речовин. Тепловий насос не потрібно чистити, видаляти золу або сажу. Навколишнє середовище не забруднюється такими речовинами, як СО2, СО, NOx, які є ключовим фактором сприяє глобальному потеплінню ..

  • Пожежна безпека

Тепловий насос - пожежобезпечний, так як при його робіт не відбувається згорання газу, вугілля або дров. В процесі функціонування, не відбувається нагрівання деталей, температура не досягає небезпечних максимумів. Для роботи даного пристрою застосовуються негорючі речовини. При роботі справного теплового насоса, виникнення пожежі виключено. Слід врахувати, що при використанні теплового насоса не потрібно прокладка газових мереж, так як обладнання не вимагає доставки органічного палива.

  • Надійність

Завдяки своїй конструкції і принципу роботи, а саме перенесенням тепла в герметичних і замкнутих трубопроводах, теплові насоси мають високу надійність. Проблеми з електроенергією не призводять до проблем із виробом або до замерзання рідини. При появі електроенергії пристрій самостійно вмикається (як побутовий холодильник) і продовжує функціонувати. Надійність теплового насоса коштує на порядок вище, ніж газового котла або котла на твердому паливі.

  • Довговічність.

Тривалість служби теплового насоса сягає від двадцяти до тридцяти років. Після закінчення терміну служби, деякі рухомі частини пристрою, зокрема деталі компресора, можуть мати потребу в заміні. При цьому такі дорогі елементи як підземні трубопроводи, труби опалення заміни не вимагають, і продовжують служити і далі.

Недоліки теплового насоса:

  • Ціна.

Одним з недоліків вважається вартість пристрою. Для здійснення комплексних робіт в процесі установки устаткування, замовнику доведеться викласти чималу суму. Вартість теплового насоса вище початкової ціни при установці газового обладнання або електроопалення. Це основний мінус, який вводить в оману деяких покупців.

При цьому необхідно врахувати важливий факт, що окупність становить від чотирьох до шести років. Іноді окупність системи знижується до двох або трьох років.

  • Територія.

Для того щоб встановити тепловий насос, доведеться виділити певну частину території присадибної ділянки. Для отримання 1 кВт енергії необхідно близько двадцяти п'яти м2. Це простір в основному виділено для вертикальних зондів. А ось для горизонтальних, знадобиться від двохсот п'ятдесяти м2 на один кВт теплової потужності.

Территория

Для розміщення пристрою в водоймі буде потрібно спеціальний доступ.

Слід зазначити, що після установки трубопроводів, поверхня землі можна використовувати для влаштування газону, городу, саду і т.п.

В даний час є теплові насоси які отримують енергію з повітря. Застосовуючи їх земляні роботи проводити не потрібно.

Так виглядає тепловий насос "повітря-вода" чеської фірми "Master Therm"

Электроэнергия

  • Електроенергія.

Для того щоб використовувати виріб стабільно бажано застосовувати трифазну електромережу, так як компресори володіють значними пусковими струмами. Тому слід ретельно розрахувати наявність електроживлення мережі. При відсутності електроживлення мережі необхідної потужності, доведеться додатково додати пристрій плавного пуску.

Резюме.

Незважаючи на те, що Україна займається експортом електроенергії, власна електроенергія, може покрити лише двадцять відсотків енергії необхідної для опалення. Велика частина газу - імпортується.

Тому питання економії енергії на опалення дуже актуальне.

Краща система опалення для застосування з тепловими насосами це водяна тепла підлога читайте по нього - >> ТУТ

 Телефонуйте зараз, будемо раді відповісти на всі Ваші запитання по тел:

Бирюкович Павел. Специалист по энергосберегающему строительству.

Viber +38(050) 358-22-82;
Telegram +38(097) 515-38-39;

Бірюкович Павло, консультант по енергоекономічну будівництву